22.9 C
Kretinga
20 gegužės Pirmadienis
spot_img
spot_img

Renginių ciklas „Palangos dienos“ – paminėti net du kurortui itin  svarbius istorinius įvykius

Ar jau skaitėte?

Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis bei pasiners į kultūrinių renginių šurmulį – kurorto bendruomenė kviečiama džiugiai minėti net du miestui svarbius įvykius ir aktyviai dalyvauti tam skirtuose renginiuose.

- Reklama -

Palangos vėliavos savaitė

„Palangos dienos“ – taip vadinasi kovo 29 d. prasidėsiantis ir visą savaitę – iki balandžio 5 d. –  truksiantis renginių ciklas, skirtas įprasminti du ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai svarbius istorinius įvykius. Šiuo renginių ciklu bus minimas Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinama balandžio 5-oji – diena, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Palangos dienos 2023. Nuotraukos Aldo Kazlausko.

Šiais metais „Palangos dienos“ bus ypatingos, jubiliejinės – dešimtosios, tad parengta turininga bei renginių turtinga programa. Tarp jų – ir tradiciniai, ir pirmą kartą subursiantys palangiškius ir kurorto svečius renginiai. Visą savaitę palangiškius ir kurorto svečius kvies įvairios parodos, koncertai, diskusijos ir kt. Balandžio 5-7 dienomis Palangos sporto centre vyks ir krepšinio turnyras „Palanga CUP 2024“, skirtas Palangos dienoms paminėti.


Kaip Palanga atiteko Lietuvai


Šis šventinis laikotarpis taip pat skelbiamas ir Palangos vėliavos savaite, tad miesto gyventojai, įmonės bei organizacijos kviečiami padabinti savo pastatų fasadus Palangos miesto vėliavomis.

Penktadienis, kovo 29 d.

Jau nuo ryto mieste prasidės šventiniai renginiai – 9 val. Palangos senojoje gimnazijoje rengiama konferencija „Grafo Tiškevičiaus Palangos miesto architektūros vizijos“, o mažieji palangiškiai – kurorto ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai – 10 val. pakvies į jau tradicine tapusios parodos „Gintaro lašely telpa Palanga“, „Palangos dienų metu“ kasmet rengiamos autobusų stotyje, atidarymą. 

Į iškilmingą „Palangos dienų“ pradžią bendruomenė bus pakviesta vidurdienį – 12 val. Nepriklausomybės aikštėje (prie muzikinio fontano) bus iškilmingai pakeltos Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavos. Renginį ves Palangos kultūros centro Grubiojo teatro aktoriai Virginijus ir Rita Miliniai, iškilmingą ceremoniją savo pasirodymu papuoš Palangos orkestras. Renginyje dalyvauti kviečiami visi palangiškiai ir kurorto svečiai,  o ypač – šio renginių ciklo organizatoriai bei iniciatoriai, kurie 10 metų kūrė „Palangos dienas“.

- Reklama -

Pavakare palangiškiai kviečiami į kultūrinius renginius – 16 val. Palangos kurorto muziejuje bus pristatoma S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinių paroda, skirta grafų Tiškevičių paveldui atminti, ir šventinis koncertas. O 19 val. Kurhauzo teatro salėje vyks Palangos kultūros centro Grubiojo teatro performansas „Grimerinė“.


Jubiliejinė Palangos dienų šventė žada įspūdingus renginius! PROGRAMA


Šeštadienis, kovo 30 d.

Šeštadienio renginiai skirti menui – šią dieną Gintaro muziejaus verandą padabins S. Vainiūno meno mokyklos bendruomenės sukurta instaliacija „Kolonos“.

Tą pačią dieną šios ugdymo įstaigos auklėtiniai bendruomenę pakvies ir į Viešosios bibliotekos Vaikų skyrių – čia iki balandžio 5 d. bus eksponuojama S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinių paroda – „Vaikiškos knygos viršelis“.

14 val. Palangos kurorto muziejuje vyks tradicinio poezijos konkurso „Haiku Palangai 2024“ apdovanojimų ceremonija.

Pirmadienis, balandžio 1 d.

Sutikus šv. Velykas, pirmadienis, balandžio 1 d., Palangoje prasidės energingai – aktyvaus laisvalaikio praleidimo entuziastus pakvies  kasmet daugybės dalyvių sutraukiantis žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga-Šventoji. Ši akcija garantuoja dar daugiau puikios nuotaikos žygiuojant ar riedant pušyno takais.

 Iš Palangos į Šventąją dalyviai kviečiami keliauti įvairiais ekologiškais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Dalyvavimas yra nemokamas, svarbiausia pasirūpinti savo asmeniniu komfortu – patogia avalyne, vandeniu, tinkama apranga pagal orus.

Balandžio 1 d. Jūratės ir Kastyčio skvere nuo 11 val. iki 11.30 val. vyks žygio dalyvių pėsčiomis registracija ir startas, nuo 12 val.  iki 12.30 val. – akcijos „Riedam“ dviračiais, riedučiais ir kt. dalyvių registracija ir startas.

Pusiaukelėje dalyvių lauks poilsio zona, kurioje bus galima atsigaivinti vaisiais bei izotoniniais, vitaminų ir funkciniais gėrimais, padėsiančiais įveikti likusį maršrutą. Finale taip pat lauks staigmenos bei prizai.

Visus renginio dalyvius UAB „Vlasava” iš Šventosios į Palangą parveš nemokamai.


Dainuojantys margučiai Palangoje. Kuris iš jų skamba garsiausiai?


Antradienis, balandžio 2 d.

Balandžio 2 d., antradienis skirtas kūrybai – Viešojoje bibliotekoje 10 val.  bus atidaroma Palangos lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ vaikų kūrybinių darbų paroda „Vėjo varpeliai“. Paroda bus eksponuojama iki balandžio 30 d.

Pavakare, 17.30 val., į grafikos parodos atidarymą pakvies jos autorė Nijolė Dargužienė. Paroda bus eksponuojama Palangos sporto centre.

Trečiadienis, balandžio 3 d.

Trečiadienį kurorto gyventojai kviečiami į Palangos miesto savivaldybę – čia II aukšto fojė bus atidaroma jau tradicine tapusi palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Ši paroda ypatinga tuo, kad savo rankdarbius joje pristato ne profesionalūs menininkai, o mėgėjai. Tačiau pristatomi darbai kasmet būna sukurti taip kruopščiai, kad verti didžiausių žiūrovų pagyrų.

Vakarop, 17 val., Palangos viešojoje bibliotekoje vyks parodos „Kuršiai ir Palanga“ atidarymas. Asociacijos „Pilsota“ nariai, pasidabinę kuršiškais drabužiais, kuriuos patys atkūrė, susirinkusiesiems pristatys kuršių kultūrą, papasakos, kokia istorine medžiaga remiantis buvo atkurti kuršiški drabužiai, pateiks ir daugiau įdomių faktų.

Ketvirtadienis, balandžio 4 d.

Ketvirtadienį besidominčius pakvies J. Šliūpo muziejus – 16 val. bus žaismingai atidaroma stendinė lauko paroda, skirta pirmajam miesto burmistrui. Tai paroda, parengta Miglės Anušauskaitės komiksų knygos pagrindu, bei pavadinta taip pat, kaip ir minėta komiksų knyga – „Kas išsigando  Šliūpo?“.

Ant tvoros, vedančios į J. Šliūpo muziejų, bus eksponuojamas 31 komiksas. Būtent šis žanras, anot parodos sumanytojų, labiausiai tinka pristatyti J. Šliūpo – neeilinės, kontraversiškos asmenybės – būdą.

Parodos atidaryme dalyvaus bei eksponuojamus komiksus inscenizuos Palangos moksleivių klubo teatro studija „Kopų kaukė“.

Penktadienis, balandžio 5 d.

Paskutinė renginių ciklo „Palangos dienos“ diena neabejotinai sudomins istorijos mėgėjus, kadangi yra skirta miesto gimtadieniui – 13 val. Palangos kurorto muziejuje rengiama diskusija „Pirmasis Palangos vardo paminėjimas. Kada minėsime?“. 

Iki šiol Palanga pirmuoju savo vardo paminėjimu laiko istorinį dokumentą – Kuršo vyskupo Henriko ir Vokiečių ordino sutartį dėl Pietų Kuršo padalijimo į tris dalis, kuri buvo pasirašyta 1253 m. balandžio 4 d. Bet yra ir ankstesnė legendinė data – 1161 m. birželio 15 d., aprašyta danų kronikoje, kai esą danai buvo užėmę Palangos pilį ir net įkūrę vyskupystę. Tad kyla diskusinis klausimas, kurią datą Palanga gali ir turi laikyti pirmuoju savo vardo paminėjimu?

Diskusiją moderuos prof. habil. dr.  Alvydas Nikžentaitis (Lietuvos istorijos institutas), diskusijoje dalyvaus akademikas, habil. dr. Vladas Žulkus (Klaipėdos universitetas), dr. Arturas Mickevičius (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), doc. dr. Marius Ščavinskas (Klaipėdos universitetas).

 

spot_img

Vyriausybė pasiskolino 50 mln. eurų

Pirmadienį įvykusiame Lietuvos Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione vidutinės palūkanos sudarė 3,553 proc. Per biržą pranešta, kad 50 mln. eurų pasiskolinti 5 metams ir beveik 7 mėnesiams. Numatoma, kad vertybiniai popieriai bus išpirkti 2029 m. gruodžio...

2026 m. vidutinė senatvės pensija gali siekti 755 eurus per mėnesį

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtina, kad išlaikant dabar turimą vidutinių pensijų augimo dydį, siekiama 50 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU) riba būtų pasiekta 2026 m., o ne 2030 m., kaip...

Bankai įspėja klientus – sukčiai atvyksta į namus

Vienas iš Lietuvoje veikiančių banku perspėja klientus apie padažnėjusias atakas finansinių sukčių, apsimetančių banko arba kitų institucijų darbuotojais. Jie telefonu įtikina gyventojus apie neva kriminaliniais tikslais naudojamas žmonių banko sąskaitas, ir, išvilioję gyvenamosios vietos...

Vidmantas Janulevičius. Kelios pastabos dėl MMA: prisižaisime

Lietuvos bankas teigia, kad 2025 metais minimaliąją mėnesinę algą (MMA) galėtų augti iki 1070 eurų. Išgirdus tokius siūlymus, peršasi keistos analogijos. Nes 2023 metais ekonomika traukėsi 0,3 proc., tačiau MMA augo 10 proc., o...

Kauno rajone apvirtus automobiliui, ugniagesiai vadavo žmones

Kauno rajone sekmadienio naktį apvirto automobilis su trimis žmonėmis. Kaip skelbia Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, pranešimas apie Batniavos seniūnijoje, Možūriškių kaime, Jurbarko plente, įvykusią avariją buvo gautas 1.39 val. Pranešta, kad įvyko eismo įvykis, apsivertė lengvasis...

Ukmergės sankryžoje neblaivus vairuotojas sukėlė avariją

Ukmergėje neblaivus vairuotojas sukėlė avariją ir susidūrė su kitu automobiliu. Kaip pranešė policija, avarija įvyko sekmadienio vakarą, apie 21 val. 15 min., Vilniaus ir Linų gatvių sankryžoje. Automobilis „Volvo XC70“, vairuojamas neblaivaus (2,46 prom.) 55 metų...

Iš Raseinių kapinių išminuotojai išsivežė miną

Raseinių miesto kapinėse rasta minosvaidžio mina. Kaip pranešė Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, sekmadienį, 16.14 val., Sodų gatvėje, buvo įvestas saugumo užtikrinimo planas „Skydas“. Paaiškėjo, kad Raseinių miesto kapinėse, apie 50 metrų nuo koplytėlės, rastas į tujas...

Zarasų rajone sulaikytas galimai savo namą padegęs vyras

Zarasų rajone sekmadienį sulaikytas vyras, kuris galėjo padegti namą, pranešė policija. Anot policijos, apie 17 val. Baibių kaime apdegė gyvenamas namas. Įtariamasis padegimu galimai neblaivus (blaivumą pasitikrinti nesugebėjo) namo savininkas (gim. 1973 m.) uždarytas į...

Ariogaloje, šulinyje, rastas vyro kūnas

Raseinių rajone, šulinyje, sekmadienį rastas vyro kūnas, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). PAGD duomenimis, 11 val. 49 min. gautas vyriškio pranešimas, kad Ariogaloje, Maironio gatvėje, jo šulinyje, negyvas pažįstamas vyras. Ugniagesiams atvykus į įvykio...

Lyg iš savo daržo, bet be jokio vargo: šviežios gėrybės iš Lietuvos ūkių „Iki“...

Neturite laiko, noro ar erdvės rūpintis savu daržu? Norint mėgautis šviežutėlėmis gėrybėmis patiems vargti nebūtina – Lietuvos ūkiuose sunokusios daržovės ir prisirpę vaisiai į „Iki“ parduotuves atgabenami vos per vieną dieną. Pasak Gintarės Kitovės,...

Naujos vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą tvarkos Palangoje:

Nuo gegužės 15 d. Palangoje įsigaliojus naujoms parkavimo taisyklėms, vairuotojai smalsiai laukia detalių. Pateikiame aiškiai ir trumpai svarbiausius pakeitimus, kad būtų lengviau orientuotis naujoje tvarkoje. Metinė rinkliava: Tam tikrose teritorijose už parkavimą reikės mokėti visus metus. Nemokamas...

ORAI: Pirmadienio dieną Palangoje ir Šventojoje diena bus giedra, vakare debesuota, temperatūra nuo...

Palangoje ir Šventojoje ryte bus giedra, temperatūra svyruos nuo 14 iki 20 °C, vėjo greitis 1-2 m/s. Vidurdienį saulė šildys iki 25 °C, vėjas stiprės iki 3 m/s. Po pietų oras išliks giedras, tačiau...

Gegužės 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kauno diena)

Gegužės 20-oji – Kauno diena; Pasaulinė metrologų diena; Mažojo futbolo diena; Pasaulinė bičių diena; Tarptautinė personalo profesionalų diena. Gegužės dvidešimtoji, pirmadienis – 140-oji metų diena (pirmoji 21-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 224...

Astrologinė prognozė gegužės 20-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Regis, vis labiau svajojate būti mylimi, populiarūs ir pan. Tokiu atveju stenkitės geriau suprasti save ir kitus žmones, būti objektyvūs, tolerantiški kitokiai nuomonei. JAUTIS. Regis, stengsitės atsakingai vykdyti profesines ir kitokias pareigas. Jums gali...

Palangos meras džiaugiasi greita Kontininkų gatvės rekonstrukcija

Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniuose tinkluose dalijosi džiugiomis naujienomis Kunigiškių gyventojams: Kontininkų gatvės rekonstrukcija vyksta greičiau nei planuota. Nors buvo skelbta, kad pirmasis asfalto sluoksnis bus uždėtas tik birželio mėnesį, rangovai „Plungės lagūna“ sugebėjo...

2024-11-16 | Nemirtingi Queen Symphony su choru ir orkestru atvyksta į Palanga

Jau 2024 metų lapkritį projektas QUEEN SYMPHONY sugrįžta su ypatingais pasirodymais į Lietuvą! QUEEN – be jokių abejonių yra viena žymiausių visų laikų grupių. Parduota šimtai milijonų šios grupės albumų, ji yra pelniusi neįtikėtiną skaičių...

Tauragėje konflikto metu moteris peiliu sužalojo vyrą

Šeštadienio naktį po 1 val. Tremtinių kelio gatvėje esančiuose namuose moteris peiliu sužalojo vyrą. Kaip pranešė Tauragės apskrities policija, 1968 metais gimusi moteris buvo uždaryta į laikino sulaikymo patalpą. Tuo metu medikų apžiūrėtas 1967 metais gimęs...

Atšilus orams Klaipėda susilaukė skundų dėl motociklų sukelto triukšmo

Atšilus orams ir prasidėjus motociklų sezonui, dalis visuomenės neigiamai reaguoja į šių transporto priemonių keliamą garsą. Kaip Eltai pranešė Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybės, šiais metais jau buvo sulaukta skundų dėl triukšmingų motociklų. Vilniaus miesto savivaldybės...

Į ligoninę paguldytas Kėdainių parke peiliu sužalotas vyras

Šeštadienio vakarą Kėdainiuose esančiame parke nenustatyti asmenys peiliu sužalojo neblaivų vyrą. Kaip pranešė Policijos departamentas, apie 21 val. vakaro 1990 metais gimęs vyras buvo užpultas Vytauto parke. Nukentėjusysis, suteikus medicinos pagalbą, gydosi namuose. Policija surinko medžiagą dėl...

Sostinės sankryžoje susidūrė automobilis ir motociklas – sužalotas vienas žmogus

Šeštadienio vakarą vienoje Vilniaus sankryžų susidūrus automobiliui ir motociklui, dėl patirtų sužalojimų medikų pagalbos prireikė motociklininkui. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, eismo nelaimė Saltoniškių ir Sėlių gatvių sankryžoje įvyko apie 20 val. vakaro. Pirminiais duomenimis, automobilis...

Vilniuje apgadintas automobilis „BMW“: nuostolis siekia 4 tūkst. eurų

Šeštadienį Vilniuje stipriai apgadintas automobilis „BMW“. Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, apie 11 val. Savanorių prospekte pastebėta, kad išdaužti automobilio „BMW“ priekinis ir galinis stiklai, galiniai žibintai bei apgadinti durelių langų stiklai. Nuostolis siekia apie 4...

Kuršėnuose rastas mirusio vyro kūnas

Šeštadienio rytą Kuršėnuose rastas mirusio vyro kūnas. Kaip pranešė Šiaulių apskrities policija, 1966 metais gimusio kuršėniškio lavonas apie 8.32 val. rastas jo namuose Pergalės Rato gatvėje. Pirminiais duomenimis, kūnas be išorinių sužalojimų. Mirties priežastį aiškinasi policija. Kriminalai Lietuvoje:...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS