Populiarinant profesinį mokymą – specialistų konsultacijos

0
404

Šiandien darbdaviai tvirtina, kad Lietuvos darbo rinkoje trūksta beveik visų sričių amatą turinčių ir praktines žinias pritaikyti galinčių kvalifikuotų darbuotojų. Siekiant populiarinti profesinį rengimą, 10-tyje Lietuvos miestų jaunimui ir plačiajai visuomenei pristatomos profesinio mokymo galimybės.

Pristatė savo patirtį

Klaipėdoje vykusiame renginyje „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ Klaipėdos Ernesto Galvanausko Profesinio mokymo centro, Klaipėdos laivininkų mokyklos, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos, Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos atstovai pristatė įdomiausias profesijas, kurias galima įgyti jų atstovaujamose mokyklose. Renginio dalyviai taip pat galėjo apsilankyti Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Infomobilyje ir susipažinti su juos dominančiomis profesijomis. Savo patirtį dabartinėje darbo rinkoje pristatė Pastolininkų asociacijos „Scandinavian and Baltic Scaffolders Association“ ir UAB „Layher Baltic“ atstovai, taip pat AB „Vakarų laivų gamykla“ ir UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“ atstovai bei bendrovė „Terekas“. Apie mokyklose mokiniams švietimo ir verslo įmonių bendradarbiavimo srityje perteikiamas inovacijas kalbėjo VšĮ „Inovacijų tinklas“ atstovas.

Daugiau nuotraukų iš renginio čia: https://www.facebook.com/pg/Klaipedos.info/photos/?tab=album&album_id=2047676885254403

Svarstantiems, kokį profesinį kelią pasirinkti ar norintiems atnaujinti profesijos žinias, buvo pristatytos profesinį išsilavinimą įgijusių žmonių darbo užmokesčio ir karjeros galimybės, susirinkusiems buvo pasakojama apie profesinio mokymo galimybes bei dabartinius rinkos poreikius.

Trūksta specialistų

Renginio, kurio vienas iš tikslų – pakeisti visuomenėje įsigalėjusį skeptišką požiūrį į profesinį mokymą, dalyviai susirinkusiems aiškino, jog profesinis mokymas yra galimybė suvokti, ar pasirinkta sritis yra pati tinkamiausia, bei galimybė išbandyti savo sugebėjimus.

Vienas aktyvių projekto palaikytojų AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika yra nemažai kalbėjęs apie situaciją dabartinėje darbo rinkoje ir aiškinęs, kaip svarbu šiandien yra įgyti profesiją.

„Vyresnieji specialistai šiandien jau išeina į pensiją, o į jų vietą nėra ką priimti, nes reikalingų specialistų nėra. Todėl labai džiaugiamės, kad situacija keičiasi, jaunimas vis dažniau renkasi profesines mokyklas, nes reikia vis daugiau konkrečias profesijas išmanančių žmonių. Taigi, jaunimui perspektyvų tikrai yra“, – savo įžvalgomis viešai yra dalijęsis AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Jis akcentavo, jog labai svarbus yra nusiteikimas dirbti pagal konkrečią profesiją, svarbu, kad žmogus pasirinktų tai, kas jam pačiam įdomu ir patrauklu. Anot ilgamečio „Vakarų laivų gamyklose“ vadovo, didžiausią įtaką jauno žmogaus ateičiai vis tik daro jis pats: jo poreikiai, norai, siekiai ir investicijos į savo ateitį. Tokiai direktoriaus pozicijai pritarė ir renginyje dalyvavusi bendrovės personalo direktorė Ala Minkevičienė.

Viktorinos ir pramogos

Renginyje specialistai pristatė profesinio mokymo sistemos naujoves – keičiasi mokyklų infrastruktūra, mokytojų kvalifikacijos reikalavimai, džiugina ir mokinių pasiekimai. Kintant situacijai darbo rinkoje, keičiasi, tampa sudėtingesnės ir mokymo programos, o dėl to, kad reikia darbuotojų, išmanančių programavimą ir kitus informacinių technologijų aspektus, mokiniams profesinėse mokyklose neišvengiamai reikalingos matematikos, informacinių technologijų, lietuvių ir kitų kalbų žinios.

Renginyje su susirinkusiais diskutavo ir patarimais bei įžvalgomis dalijosi Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos nariai, nacionalinių ir savivaldos institucijų bei verslo įmonių atstovai, darbo rinkos ekspertai, profesinio mokymo įstaigų atstovai, karjeros ir profesinio orientavimo specialistai. Daugiausia buvo kalbama apie darbdavių lūkesčius, sparčias karjeros galimybes, profesinio mokymo privalumus ir inovacijas.

Renginio metu taip pat vyko viktorina, o jos dalyviai, teisingai atsakę į su profesiniu mokymu susijusius renginio vedėjo klausimus, galėjo laimėti įvairių prizų. Renginio dalyviai taip pat turėjo galimybę dalyvauti elektrinių paspirtukų, dronų ir virtualios realybės rungtyse, kurios sulaukė didelio susidomėjimo.

Panašūs renginiai vyko visoje Lietuvoje. 10-tyje skirtingų miestų į miestų aikštes buvo kviečiami moksleiviai, jų tėvai ir kiti besidomintys žmonės. Organizatoriai siekė didinti profesinio mokymosi populiarumą tarp moksleivių, taip pat norima pakeisti visuomenėje įsigalėjusius stereotipus apie profesinį mokymą.

Projektą inicijuoja Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Projektas „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.