2.9 C
Kretinga
24 balandžio Trečiadienis
spot_img
spot_img

Pirmas kartas Tunise: susiplanuokite arabišką pasaką primenantį nuotykį

Ar jau skaitėte?

Idiliško grožio paplūdimiai, nusidriekę Viduržemio jūros pakrante, autentiški miesteliai su vietinių gyventojų šurmulio pripildytomis gatvelėmis, kvapais ir įvairiausių gėrybių gausa kerintys turgūs – šiaurinei Afrikai priklausantis Tunisas atvykusius pirmą kartą visuomet užburia ryškiomis spalvomis ir kontrastais, kurių čia apstu kiekviename žingsnyje.

- Reklama -

Saulėtasis kraštas išsaugojo senovės Kartaginos griuvėsius, viduramžių laikus menančius rūmus ir prancūziškosios eros kolonijinę architektūrą, kviesdamas pasinerti į tikrą arabišką pasaką, papildytą skirtingų kultūrų žavesiu. 

Chot El Džerido ežeras.

Bene geriausiais balto smėlio paplūdimiais Viduržemio jūros regione ir neįtikėtinai žydra jūra keliautojus pasitinkančiame Tunise karščiausiais vasaros mėnesiais oro temperatūra pakyla virš 30 laipsnių, tad norintiems išvengti karščių ir pasimėgauti malonia šiluma rekomenduojama keliauti pavasarį bei rudens pradžioje.

„Klimatas Tunise palankus atostogoms ir poilsiui ištisus metus, tačiau populiariausias atostogų sezonas prasideda nuo ankstyvo pavasario – pirmasis lėktuvas su „Novaturo“ keliautojais į svajonių atostogas pakils balandžio antroje pusėje ir du kartus per savaitę skraidins iki pat spalio mėnesio pabaigos“, – pasakoja didžiausio Baltijos šalyse kelionių organizatoriaus „Novaturas“ atstovė Jūratė Pozarickienė.

Unikalumas, kuriame telpa skirtingų kultūrų žavesys

Kartaginos griuvėsiai.

Dažniau keliaujantys neretai mėgsta lyginti skirtingas šalis tarpusavyje, tačiau pirmą kartą keliaujantiems į Tunisą pirmiausia norisi priminti – atvykę neieškokite panašumų ir skirtumų su kitomis keliautojų pamėgtomis šalimis, nes Tunisas labai kontrastingas. Iš vienos pusės – labai unikalus ir išskirtinis, iš kitos – persmelktas šimtmečiais šalį formavusių skirtingų kultūrų. 

Savo geografiniu išsidėstymu, istoriniu bei kultūriniu paveldu – tai unikali kryptis, keliautojams siūlanti labai daug už tikrai prieinamą kainą. Tarp Afrikos, Rytų ir Vakarų skirtingais istoriniais etapais besiblaškiusiam Tunisui pavyko išlaikyti tobulą pusiausvyrą ir sukurti savitą unikalumą, iš kitų kultūrų pasiimant tai, kas geriausia. Štai kodėl Testouro miesto minaretai primena Ispanijos architektūrą, Kairuano keramika alsuoja Osmanų motyvais, o didingi marmuriniai Tuniso valdovų kapai mena Italiją.

- Reklama -
Neaprėpiama Sacharos dykuma.

Kontrastinga Tunise net ir gamta – čia galima rasti žalių alyvmedžių girių, visais įmanomais rytietiškais kvapais svaiginančių apelsinmedžių sodų, žydrą vandenį bei smulkaus smėlio paplūdimius, o norint pajusti Afrikos įtaką, belieka pavažiuoti į pietus, kur atsivers neaprėpiama Sacharos dykuma.

„Tunisas, kaip atostogų kryptis, tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam keliautojui – ir mėgstantiems aktyvų poilsį, ir svajojantiems apie ramias atostogas besimėgaujant žydra jūra ir balto smėlio paplūdimiais. Tokiems klientams pateikiame platų viešbučių spektrą, tad kiekvienas keliautojas tikrai gali rasti kelionę „pagal savo kišenę“ – nuo prabangiausių viešbučių iki ekonominės klasės variantų“, – sako „Novaturo“ atstovė.

Istorinis Tunisas: nuo Kartaginos griuvėsių iki vietinių gyventojų namų urvuose

Net ir mažiau žinomi ir keliautojų dar neišnaršyti Tuniso kampeliai dvelkia istorija ir autentiškumu, tad norėdami geriau pažinti šalį, neapsiribokite vienu miestu ir pakeliaukite. 

Bene žinomiausias Tuniso istorijos etapas susijęs su kadaise klestėjusiu Kartaginos miestu, kurį po nuožmių kovų su žeme sulygino Romos imperija. Nors šiandien čia matyti tik išlikę romėnų amfiteatro, vilų, uosto, gatvių ir namų griuvėsiai, senovėje miestas buvo didžiulės imperijos sostinė. Ši lankytina vieta, prigludusi prie dabartinės Tuniso sostinės, nukelia į laikus, kai Kartagina buvo didelis bei galingas Viduržemio jūros miestas, didžiulės imperijos sostinė. Teritorijoje rasti vertingi radiniai saugomi Nacionaliniame Kartaginos muziejuje, kurį aplankyti besidomintiems istorija tiesiog būtina.

Visai šalimais įsikūręs ir nuostabaus grožio Sidi Bou Said miestelis, per kurį driekiasi akmenimis grįstos gatvelės ir mėlynomis langinėmis dažytų baltų namelių virtinė. Buvodami čia pasijusite taip, tarsi keliautumėte po graikiškąjį Santorinį – kad esate išties Tunise, išduos nebent rytietiška durų ornamentika. Miestelis įsikūręs ant kalvos šlaito, tad nuo čia atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į Tuniso įlanką. Vietinėje kavinukėje, kurių čia rasite tikrai ne vieną, pasigardžiuokite tradicine mėtų arbata, o tuomet leiskitės apžiūrėti sodais apsuptus XX amžiaus Ennejma Ezzahra rūmus. Miestelis – nedidelis, tačiau tikrai žavus, tad pusdienio išvyka paliks nepamirštamus įspūdžius. 

Keliaudami po Tunisą, išvysite ne vieną į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą saugomą objektą, tad vertinantiems kultūrinį palikimą, „Novaturo“ kelionių ekspertė rekomenduoja pamatyti Romos imperijos laikus menantį El Džemo amfiteatrą. Kadaise jis talpino net 35 tūkst. žiūrovų ir tapo vienu didžiausių amfiteatrų pasaulyje. Istorikai iki šių dienų spėlioja, kodėl šioje vietoje – ne prie jūros ir ne prie upės – buvo pastatytas toks didelis teatras, tačiau iš jo dydžio galima spręsti, kad Tydros miestelyje anuomet gyveno tikrai daug žmonių. Jei keliausite į Tunisą birželio ir liepos mėnesiais, nepraleiskite įspūdingo reginio – po žvaigždėtu dangumi būtent El Džemo teatre rengiami užburiantys kameriniai koncertai.

Keliaudami į šiaurės vakarus nuo El Džemo, pasieksite Kairuaną – musulmoniškąją Tuniso pusę. Tai svarbu religinis ne tik Tuniso, bet ir viso musulmonų pasaulio centras, kurio senamiestyje viena po kitos rikiuojasi daugybė šimtmečius skaičiuojančių mečečių. Didžiausios mieste esančios mečetės statybai buvo panaudotos ir senosios romėniškos kolonos, laikiusios antikinių šventyklų sienas, tačiau Kairuane verta išvysti ir dar kai ką – būtent šis miestas garsėja pasakiško grožio tunisietiškais kilimais, primenančiais tikrus meno kūrinius. 

Įdomiu potyriu taps ir apsilankymas Matmatos mieste – vietiniai Tuniso gyventojai berberai čia iki šiol gyvena po žeme. Urvus primenantys namai padeda apsisaugoti nuo gana drastiškų temperatūros pokyčių, mat dienomis dykumo kaitra siekia 40 laipsnių, o vakarais temperatūra stipriai nukrinta. Egzotiškų potyrių ieškantys keliautojai tokio tipo nameliuose gali ir apsistoti.

Saulėtoji Tuniso pusė – išpuoselėti kurortai ir kerintys gamtos stebuklai

Osmanų motyvais alsiojanti keramika.

Tiems, kuriems istorinis paveldas kelionių metu mažiau aktualus, Tunisas taip pat turi ką pasiūlyti – saulėti pakrančių bei dykumų miestai pasiūlys smagias pramogas, naujas patirtis ir gastronominius atradimus.

Norintys vienoje vietoje patirti tikrą tunisietišką gyvenimo ritmą, bent vieną dieną turėtų skirti sostinės aplankymui – ji, beje, pavadinta tuo pat vardu kaip ir šalis. Apie 2 mln. gyventojų talpinanti Tuniso sostinė labai įvairialypė ir spalvinga – čia gausu siaurų ir vingiuotų gatvelių, nedidelių prekystalių ir didesnių turgaviečių. 

Apsipirkimas Tunise – absoliučiai unikali patirtis, tad pasiraitokite rankoves ir pasmailinkite liežuvį, nes tik nuo jūsų derybų meno priklausys, kiek daug sugebėsite nusiderėti. Kartais – kelis kartus, o kartais prekę įsigysite ir beveik dykai. Šalia parduotuvėlių bei daugybės maitinimo įstaigų, aišku, išvysite ir mečečių, kurių svarbiausioji – Alyvmedžio. Taip pat vertėtų aplankyti ir įspūdingo grožio Belvedere parką bei garsųjį Bardo muziejų, kuris leis visapusiškai pasinerti į krašto istoriją ir kultūrą.

Tuniso grožis skleidžiasi ir turistiniuose miesteliuose. Besidriekiantys šilto ir švelnaus smėlio paplūdimiai, žydra jūra ir beveik visada garantuota saulė bei šiluma – ar gali tai nevilioti? Kurortų, žadančių įvairaus stiliaus poilsį Tunise apstu. Keliautojų itin pamėgtame Susos kurorte gausu įvairių kavinių, yra daugybė barų ir naktinių klubų, tad po ramios paplūdimio dienos nuobodžiauti nebus kada. Truputį ramesnis Chamameto kurortas keliautojus traukia labai gražiu auksiniu paplūdimiu ir skaidria jūra. Miestui netrūksta žalumos – jame gausiai auga apelsinų ir citrinų medžiai, žaliuoja sodai ir driekiasi alyvmedžių alėjos. Norintiems pabėgti nuo didelio šurmulio vienas iš puikių pasirinkimų – Skanesas. Čia – jokių triukšmingų vakarėlių, diskotekų ir švenčių iki ryto, tik palei pakrantę nusidriekusi nedidelė viešbučių grandinė ir jūra.

„Tarp labiausiai keliautojų pamiltų Tuniso kurortų negali nepaminėti kontrastingojo Mahdijos miestelio. Sunku būtų rasti poilsiautoją, kuriam neįtiktų šis jaukus, bet įvairius gyventojų ir turistų poreikius suderinantis žvejų miestelis. 

Svečių šalių tyrinėtojus turėtų sudominti turėtų ir Monastyro kurortas. Jis tinkamiausias tiems, kurie nori paragauti visko po truputį – ir europietiško Tuniso, ir gilių jo tradicijų. Tad čia rasite visko: nuo kultūrinio palikimo – įspūdingiausio forto Šiaurės Afrikoje, Islamo meno muziejaus, jaukių gatvelių ir kavinukių, prašmatnių restoranų, malonaus klimato ir puikių paplūdimių iki nedidelių, kuklių bei didelių ir puikų „viskas įskaičiuota“ servisą siūlančių viešbučių“, – besidairantiems, kuriame kurorte apsistoti atostogaujant Tunise, rekomenduoja „Novaturo“ kelionių ekspertė J. Pozarickienė.

Tunisas.

Kad ir koks nuostabus būtų jūsų pasirinktas kurortinis miestelis ar viešbutis, lankantis Tunise būtų nuodėmė sėdėti tik jame ir nenuvykti iki nuostabios Sacharos dykumos, besidriekiančios net per 11 valstybių. Stebėti dykumą išties įdomu, mat ji gyva – vėjų dėka smulkus kvarcinis smėlis nuolatos keliauja ir kasdien kuria naują paveikslą. Norite pamatyti ir patirti kuo daugiau? Tuomet kartu su „Novaturo“ ekspertais leiskitės į dviejų dienų kelionę po Sacharos dykumą, kur jūsų laukia jodinėjimas kupranugariais, saulės pasitikimas Chot El Džerido druskos ežere, kelionė visureigiais į gražiausias kalnų oazes ir apsilankymas švenčiausiame Tuniso mieste – Kairuane.

Chot El Džerido ežerą bent kartą savo akimis verta išvysti net ir tiems, kurie ilgesniam laikui keliauti į dykumą neketina. Ežeras išsiskiria rausva spalva, kuri ypatingai išryškėja saulei tekant – jei norite įspūdingų nuotraukų, keliaukite į šią stebuklingą vietą anksti ryte. Sausuoju laikotarpiu ežeras visiškai nusenka ir virsta milžinišku dangaus veidrodžiu. 

Smagiai pusdienio kelionei „Novaturas“ siūlo ir iškylą laivu ar nuotaikingą afrikietišką vakarą zoologijos parke, kuriame susipažinsite su Pietų Afrikos nacionaliniais šokiais bei muzika, turėsite galimybę paskanauti vietinių patiekalų. 

Tunisietiškų kilimų audimas.

Dar vienas populiarus keliautojų traukos centras Tunise – vaizdinga Džerbos sala. Sakoma, kad joje galima pasijausti kaip Karibuose. Žydras vanduo, kiek akis užmato besidriekiantys auksinio smėlio paplūdimiai ir galimybė pabėgti nuo pasaulio kasmet privilioja vis daugiau keliautojų. 

Vis dar svarstančius, kur susiplanuoti pavasario, vasaros ar net rudens atostogas, „Novaturo“ ekspertė ragina nedvejoti – Tunisas dovanoja nepamirštamus įspūdžius ir leidžia mėgautis kokybišku poilsiu už patrauklią kainą.

spot_img

Astrologinė prognozė balandžio 24-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien būkite atidesni su svetimomis vertybėmis ir dokumentais, jų nesugadinkite. Venkite aplaidumo, jeigu teks ruošti ar išnagrinėti svarbų dokumentą, tekstą ir pan. Vadovaukitės teisingumo nuostata. JAUTIS. Jeigu turite galimybę pakeisti darbą ar partnerį, susidursite...

„Rimi“ darykitės šios superdaržovės: trapiuose ūgliuose – galinga jėga

Smidrus galima pavadinti viena „instagramiškiausių“ daržovių: jie puošia Benedikto kiaušinius, daržovių pyragus, nugula lėkštėse prie gurmaniškų patiekalų kaip dailus žalias akcentas. Daugelyje tautų įvairiais istoriniais laikotarpiais jie buvo vertinami ir kaip afrodiziakas, ir kaip...

„Rimi“ įsigysite pigiau šių sveikatai palankių uogų: štai, ką gausite suvalgę jų saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad vynuogėse gausu vitaminų...

ORAI: Nors po truputį šils, malonių orų reikės palaukti

Šiandien didesnėje šalies dalyje nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba,. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną daug kur palis. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/s. Naktį daug...

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Jurginės)

Balandžio 23-ioji – Jorė, Jurginės, Ganiklio diena; Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena; Anglų kalbos diena. Balandžio dvidešimt trečioji, antradienis – 113-oji metų diena (antroji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 251 diena. Savo...

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Jeigu nebuvote sutvarkę finansinių reikalų, grąžinę skolų, nesistebėkite, kad ant galvos užgrius rūpesčiai, išlaidos. Vakare galite pasielgti neįprastai, rizikingai – galbūt leisitės į avantiūrą. JAUTIS. Šiandieną aplinkiniams darysite prieštaringą įspūdį – vieniems pozityvų, kitiems...

„Rimi“ žvalgykitės šių pigių ingredientų: pasigaminsite purų biskvitinį pyragą per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys,...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Ekspertai rekomenduoja: mobilieji žaidimai, kuriuos privalo išbandyti kiekvienas 

Pasaulinių tyrimų duomenys rodo, kad išmanusis telefonas šiuo metu yra populiariausia žaidimų platforma. Mobilieji žaidimai prieinami kiekvienam išmaniojo telefono savininkui, o sau tinkamą žaidimą iš itin plačios pasiūlos gali rasti kiekvienas. Žaidimų ekspertai, „Samsung“...

Balandžio 22-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Tarptautinė motinos Žemės diena)

Balandžio 22-oji – Tarptautinė motinos Žemės diena. Balandžio dvidešimt antroji, pirmadienis – 112-oji metų diena (pirmoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Danutė, Jurga, Leonidas, Novaidas, Novaidė, Novaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Svarbiais klausimais nesivadovaukite emocijomis ir išgalvotomis fantazijomis, nes tokiu būdu tik suteiksite stiprybės konkurentams. Paisykite įstatymų, taisyklių bei instrukcijų. JAUTIS. Prieštaringų emocijų šiandien patirsite darbe. Tikriausiai paaiškės, kaip esate vertinami kolegų, darbdavio ar klientų....

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė apsaugos nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

ORAI: Naktimis bis dar numatomos šalnos, dienomis šilumos bus nedaug

Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Pirmadienį krituliai (lietus, šlapdriba), vietomis smarkūs. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–18...

Balandžio 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena)

Balandžio 21-oji – Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena. Balandžio dvidešimt pirmoji, sekmadienis – 111-oji metų diena (paskutinė 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 253 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tikriausiai teks blaškytis tarp įvairių asmeninių poreikių ir pagundų. Tikėtinas jaudinamas susitikimas, suteiksiantis ypatingų potyrių. Tačiau galimas ir nemalonus incidentas, pavydo scena, nuostolis ar kt.  JAUTIS. Jeigu savo siekius mėginsite įgyvendinti nesiskaitydami su artimiausių...

ORAI: Šiandien krituliai, vyraus lietus, temperatūra 3–8 laipsniai šilumos

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, vyraus lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį kai kur trumpi krituliai, dieną pietrytiniuose rajonuose nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s....

Balandžio 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kinų kalbos diena)

Balandžio 20-oji – Kinų kalbos diena; Pasaulinė cirko diena. Balandžio dvidešimtoji, šeštadienis – 110-oji metų diena (šeštoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 254 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Tikriausiai mėginsite keisti išvaizdą, stilių ir jums pavyks. Kita vertus, tykos traumos, infekcijos, todėl pasisaugokite ir laikykitės higienos taisyklių, venkite nesveiko, nešviežio maisto. Neerzinkite gyvūnų. JAUTIS. Būsite nusiteikę pramogoms, avantiūroms, nuotykiams. Ką gi, kas...

Dar šių daržovių įsigysite pigiau „Rimi“: apsaugos nuo akių ligų ir praturtins organizmą

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

Dabar grilių ir jų aksesuarų „Rimi“ įsigysite pigiau: ši mėsa iškeps skaniausiai su keliais...

Saulei kiek dosniau dalijantis šiluma, namų terasose, kiemeliuose bei soduose vis dažniau galima išgirsti čirškančią lauko kepsninę. O kepamos kiaulienos kvapas, susimaišęs su barbekiu padažo aromatu, kaipmat visus priverčia nekantraujant susėsti prie bendro stalo....

ORAI: Šalnos sieks net -8 laipsnius, o tuoj iškris ir šlapdribą

Šiandien daugelyje rajonų trumpi, nedideli krituliai, vyraus lietus. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 6–11 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Šeštadienio dieną vietomis, daugiausia pietrytiniuose rajonuose, palis. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Naktį daugelyje rajonų šalnos...

Balandžio 19-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Balandžio devynioliktoji, penktadienis – 109-oji metų diena (penktoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 255 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Aistė, Eikanta, Eikantas, Eikantė, Eirimas, Eirimė, Erimtas, Erimtė, Laisvūnas, Laisvūnė, Leonas, Nodravas, Nodravė,...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS