22.9 C
Kretinga
23 gegužės Ketvirtadienis
spot_img
spot_img

„Iki“ sparčiai populiarėja pinigų taupymo strategija: lietuviai seka vakariečių pavyzdžiu, šios prekės – vienos madingiausių

Ar jau skaitėte?

Lietuva – nuolaidų mylėtojų kraštas, tačiau daryti nuolaidų dėl prekių kokybės nenori niekas. Ieškantys būdų efektyviai sutaupyti įsigyjant kokybiškų pirkinių vis dažniau naudojasi pasaulyje populiarėjančiu metodu – renkasi privačių prekių ženklų produktus. Pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, nuoseklus šios kategorijos prekių paklausos augimas stebimas įvairiose srityse – nuo kasdienių produktų iki gurmaniškų skanėstų ar prekių augintiniams.

- Reklama -

„Privačių prekių ženklų produktai, į kuriuos anksčiau buvo žvelgiama gal kiek iš aukšto, dabar jau tapę madingi. Jų dalis pirkinių krepšeliuose stabiliai auga ir dabar jau sudaro apie penktadalį visų „Iki“ pardavimų. Pirkėjams tokios etiketės iškart signalizuoja kelis dalykus: piniginei draugišką kainą, itin griežtai prižiūrimą kokybę ir išskirtinį asortimentą. Matydami augantį pirkėjų susidomėjimą tokiais produktais, nuolat atnaujiname jų pasiūlą ir siūlome prekių, kurios yra ne tik geros kainos, bet ir išskirtinės“, – pristato V. Budrienė.

Vakarų Europoje kas antras pirkinys – privačių prekių ženklų

„Iki“ parduotuvėse šiuo metu siūloma daugiau nei 20 privačių prekių ženklų produktų.

Praėjusiais metais užklupęs ekonominis neapibrėžtumas įnešė pokyčių į vartotojų elgseną – išaugusi infliacija sumažino lojalumą konkretiems prekių ženklams, nes pirkėjai paprasčiausiai pradėjo ieškoti pigesnių alternatyvų. Taip nemažai jų atrado privačios etiketės produkciją ir patys įsitikino jų verte.

„Praėjusiais metais ir vėl fiksavime nuosavos etiketės prekių pardavimų augimą. Tarp populiariausių – „Clever“ bulvės, šviežia vištiena ir kiauliena, kiaušiniai, kepti „Pagaminta IKI“ viščiukų ketvirčiai. Nesvarbu, ar tai būtų kasdieniai būtiniausi produktai, pavyzdžiui, makaronai ir bulvės, ar ypatingesnės prekės, tokios kaip ekologiški vaisiai, tvarūs indai, pirkėjams paprasčiausiai apsimoka rinktis privačius prekių ženklus. Jie kasmet vis labiau įsigali kaip kokybę už gerą kainą vertinančių vartotojų pasirinkimas“, – pastebi „Iki“ komunikacijos vadovė.

Didėjantis privačių prekės ženklų produktų populiarumas Lietuvoje atspindi pasaulines tendencijas, jų dalis pirkinių krepšeliuose stabiliai auga abiejose Atlanto pusėse. Privačių prekių ženklų gamintojų asociacijos (PLMA) ir tyrimų bendrovės „NielsenIQ“ duomenimis, tokiose šalyse kaip Šveicarija, Belgija, Portugalija, Ispanija, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai privačių prekės ženklų produkcija jau sudaro daugiau nei pusę pirkinių krepšelio prekybos centruose.

„Iš dalies privačių etikečių populiarumą skatina išaugęs pirkėjų jautrumas kainoms. Suprasdami tai imamės įvairių iniciatyvų, kurios suteikia jiems papildomų galimybių sutaupyti. Kiekvieną savaitę siūlome apie 5 tūkst. prekių su solidžiomis nuolaidomis, taikome papildomas nuolaidas senjorams, šviežiai produkcijai tam tikromis valandomis ir t. t. Didelio populiarumo sulaukia ir atnaujintas „Pigintuvas“ bei žaisminga lojalumo sistema, kur surinktus taškus galima mainyti į nuolaidas ar vertingus prizus“, – sako V. Budrienė.

- Reklama -

Pirkėjams – išskirtinis „Iki“ asortimentas

Dėl patrauklaus kainos ir kokybės santykio privatūs prekių ženklai jau yra rimti varžovai mažmeninės prekybos srityje. Be to, tokios prekės tampa ir dar vienu „Iki“ koziriu ne tik sutaupyti norinčių pirkėjų akyse.

„Šios produkcijos kitose parduotuvėse šalyje pirkėjai neras, tad tai dar labiau sustiprina unikalų mūsų identitetą. Kuriant šiuos prekių ženklus, atsižvelgiame į nuolat analizuojamus kintančius vartotojų poreikius, ieškome būdų, kaip dar geriau patenkinti vis reiklesnių vartotojų lūkesčius. To rezultatas –„Iki“ pirkėjai sulaukia išskirtinumo ir įdomesnio asortimento“, – sako V. Budrienė.

Kaip pavyzdį V. Budrienė pateikia didelio dėmesio prieš Kalėdas sulaukusius šventinius „Billa Premium“ gardėsius, kurie su nauju asortimentu grįš artėjant Velykoms. O ką tik „Iki“ parduotuvėse pasirodę ekologiški saulės sunokinti vaisiai ir gardžios daržovės „Bon Via Bio“, panašu, buvo tai, ko ir reikėjo natūralių vitaminų po žiemos išsiilgusiems pirkėjams.

„Vienas geriausiai atpažįstamų ir pirkėjų mylimiausių mūsų ženklų – šviežia „Pagaminta IKI“ kulinarija ir konditerija. Šioje linijoje yra visko – nuo patogiai supakuotų dienos pietų, mišrainių iki šventinių mūsų konditerio Thierry Lauvray sukurtų kepinių. Į ją sudėta mūsų ilgametė patirtis, meilė kokybei ir nuolatinis tobulėjimas. Net kelis kartus per metus atnaujiname asortimentą ir stebiname naujienomis, o šio pavasario žvaigždes pristatysime jau netrukus“, – išduoda V. Budrienė.

Iš viso „Iki“ parduotuvėse šiuo metu siūloma daugiau nei 20 privačių prekių ženklų produktų: nuo pirkėjų pamiltų kasdienio vartojimo „Clever“, „Iki“, „IKI Ūkis“, „Pagaminta IKI“, „Billa“ maisto produktų iki gyvūnų prekių „ZooRoyal“ ir virtuvės reikmenų „Vivess“. Pavasarį grilinimo sezono pradžią paskelbs ir parduotuvėse išaugsianti „Grill Party“ pasiūla.

Aukšti kokybės ir tvarumo standartai

Kai kurie pirkėjai dar vis suabejoja – ar dėl mažesnės prekės kainos nenukenčia jos kokybė? Tačiau V. Budrienė pabrėžia, kad privačiomis etiketėmis paženklintiems produktams taikomi itin aukšti standartai ir jų kokybė atidžiai prižiūrima.

„Esame įsipareigoję kasmet patikrinti bent 95 proc. tokių produktų kokybę ir poveikį sveikatai. 2022 m. šis rodiklis siekė 98 proc. Pirkdami mūsų privačių prekių ženklų produktus, pirkėjai gali būti tikri – šios prekės nebus apdorotos jonizuojančiaisiais spinduliais, jos bus be genetiškai modifikuotų organizmų. Griežtai prižiūrime, kad juose nebūtų dažiklių, tokių kaip E110 ir kt., o „Iki“ natūrali kosmetika būtų be alergizuojančių kvapų ir tam tikrų konservantų, taip užtikrinant vartotojų saugumą“, – pasakoja V. Budrienė.

Kuriant privačius prekių ženklus ne ką mažiau svarbu tvarumas. „Iki“ didelį dėmesį skiria sveikesniems ir aplinkai draugiškesniems vartotojų pasirinkimams formuoti, glaudžiai bendradarbiauja su tiekėjais. Taip užtikrinamas aukštų aplinkos ir socialinių reikalavimų laikymasis.

Be to, „Iki“ palaipsniui mažina plastikų naudojimą savo prekių ženklų produktų pakuotėse ir gerina jų perdirbimo galimybes. 2022 m. iš šių gaminių buvo pašalinti juodojo plastiko padėklai. Juodąjį plastiką paprastai sunku perdirbti, nes naudojami optiniai rūšiavimo įrenginiai jį aptinka sunkiai.

„Privačių prekės ženklų produktų sėkmė priklauso ne tik nuo kainos. Toks pat svarbus vaidmuo tenka ir kokybės užtikrinimui, tvarumui, inovatyviai ir išskirtinei produkcijai. Tiek mes, tiek gamintojai investuojame į įvairias priemones, kad šiomis etiketėmis pažymėtos prekės pateisintų vartotojų lūkesčius. Tai, kad pirkėjai vis dažniau į pirkinių krepšelius dedasi būtent privačių prekės ženklų produktus, rodo, kad esame teisingame kelyje“, – sako V. Budrienė.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

spot_img

Šilutėje moteris pasipriešino policijos pareigūnams ir buvo sulaikyta

2024-05-22 apie 23.55 val. Šilutėje, Dariaus ir Girėno g., policijos pareigūnams sodinant į tarnybinio automobilio laikino sulaikymo kamerą sulaikytą už smurtą artimoje aplinkoje moterį, pastaroji aktyviais veiksmais pasipriešino Šilutės r. PK pareigūnui, gimusiam 1999...

Telšiuose moteris tapo telefoninio sukčiavimo auka

Gegužės 22 d. 9.00 val. Telšiuose, Laisvės g., į moters, gim. 1930 m., laidinį telefoną paskambinęs ir policijos pareigūnu prisistatęs asmuo, apgaulės būdu išviliojo 3500 Eur. Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariato informacija

Palangoje sulaikytas vyras su narkotikais paplūdimyje

Palangos paplūdimyje vėlai vakare buvo sulaikytas vyras, turėjęs nedidelį kiekį narkotinių medžiagų. Įtariamasis buvo nuvežtas į policijos komisariatą ir pradėtas ikiteisminis tyrimas. Policija pabrėžia, kad aktyviai kovos su narkotikų plitimu regione. Poilsiautojai buvo nustebinti šio...

Avarija sužeidė tris žmones Kretingoje

Kretingos miesto centre įvyko avarija, susidūrus dviem lengviesiems automobiliams. Įvykio metu nukentėjo trys žmonės, iš kurių vienas sunkiai sužeistas ir išvežtas į ligoninę. Policija aiškinasi avarijos priežastis ir kviečia liudininkus suteikti informaciją. Eismas buvo laikinai...

Garaže pavogti įrankiai Kęstučio gatvėje Kretingoje

Kretingos rajone, Kęstučio gatvėje, pastebėta, kad iš garažo dingo įvairūs statybiniai įrankiai. Pavogtų daiktų vertė siekia apie 1500 eurų. Policija renka duomenis ir prašo visuomenės pagalbos, jei kas nors pastebėjo įtartiną veiklą šioje teritorijoje. Nukentėjęs...

Buto vagystė Taikos prospekte Klaipėdoje

Klaipėdos Taikos prospekte įvykdyta vagystė, kurioje pavogta elektroninė technika, grynieji pinigai ir juvelyriniai dirbiniai. Nuostolis siekia apie 3000 eurų. Policija tiria įvykio aplinkybes ir ieško įtariamųjų. Gyventojams primenama apie būtiną saugumo priemonių stiprinimą. Daugiau naujienų skaitykite...

ORAI: Palangoje ir Šventojoje rytas bus saulėtas, dieną giedra ir šilta, o vakare laukia...

Palangoje ir Šventojoje rytas prasidės mažai debesuotu dangumi, temperatūrai kylant nuo 17 °C iki 24 °C, vėjui pučiant 5 m/s greičiu. Dienos metu orai bus giedri, vėjas išliks pastovus, temperatūra pasieks net 27 °C....

Gegužės 23-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 23-ioji – Tarptautinė akušerijos fistulės diena. Gegužės dvidešimt trečioji, ketvirtadienis – 143-ioji metų diena (ketvirtoji 21-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 221 diena. Savo vardadienius šiandien švenčia Deziderijus, Gertaras, Gertarė, Gertas, Gertautas, Gertautė,...

Šiandienos horoskopas, gegužė 23 d. ketvirtadienis

Avinas: Šiandien laukia netikėtas džiaugsmas, būk atviras naujoms galimybėms. Šypsena ir teigiamas požiūris padės išspręsti bet kokius nesklandumus. Nepamiršk skirti laiko poilsiui. Santykiai su draugais sustiprės. Vakaras tinkamas savirefleksijai. Jautis: Dėmesys smulkmenoms šiandien atneš sėkmę....

Šviežumas be kompromisų: mėsos technologas patarė, kaip atskirti tikrai šviežią mėsą ir įvardijo svarbų...

Kokia yra puikių mėsainių, minkštutėlių šašlykų ir pasakiškai gardžių dešrelių paslaptis? Svarbiausias dalykas yra net ne receptas ar kepimo technika, bet mėsos kokybė, įsitikinęs  Gintaras Bačkovas. Jis jau daug metų dirba „Iki“ mėsos technologu...

Naudingi prizai – tiesiog už padėką: „Iki“ darbuotojai specialioje programėlėje pelnosi iš kolegų įvertinimų

Plėsdamas gausų įvairių papildomų naudų savo darbuotojams sąrašą, prekybos tinklas „Iki“ pristatė dar vieną naujovę. Jau mėnesį „Iki“ darbuotojai tik jiems skirtoje programėlėje kolegoms skiria padėkas už bendrovės vertybėmis grįstą elgseną, jungiasi į bendras...

ORAI: Palangoje ir Šventojoje diena bus giedra, temperatūra 14-24 °C, be kritulių

Palangoje ir Šventojoje bus giedra diena, nuo ryto temperatūra kils nuo 14 °C iki 24 °C. Vėjas pūs 4–6 m/s greičiu, o gūsiai sieks iki 18 m/s. Kritulių nenumatoma, slėgis išliks stabilus apie 1015–1017...

Gegužės 22-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 22-oji – Tarptautinė biologinės įvairovės diena. Gegužės dvidešimt antroji, trečiadienis – 142-oji metų diena (trečioji 21-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 222 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia: Alda, Aldas, Aldis, Aldona, Aldonas, Alena,...

Astrologinė prognozė gegužės 22-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Diena turėtų būti permaininga. Gali būti, kad iškils psichologinių arba finansinių problemų. Vakare ypač svarbu pasirinkti gerą kompaniją ir tinkamą laisvalaikio praleidimo būdą. JAUTIS. Diena bus prieštaringa. Tai, kas jus džiugins ar liūdins, gali...

Kitais metais dujų perdavimo paslaugų kainos didės net 7,4 proc.

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ 2025 metams siūlo nustatyti kainas, sudarančias vidutinę 1,6 euro už megavatvalandę (Eur/MWh) dujų perdavimo paslaugų kainą Lietuvos vartotojams, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai. Antradienį ateinančių metų dujų kainoms pritarė...

L. Kasčiūnas Palangoje susitiks B. Pistoriusu: aptars dvišalio bendradarbiavimo klausimus

Antradienį krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas susitiks su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistoriusu. Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), Palangoje vyksiančio susitikimo metu ministrai planuoja aptarti Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės temas bei artėjančio NATO viršūnių...

ORAI: Rytą Palangoje ir Šventojoje debesuota, vėliau giedra, popiet smarkus lietus, vakare vėl debesuota

Rytą Palangoje ir Šventojoje bus debesuota, temperatūra apie 15–17 °C, vėjas 3 m/s. Iki vidurdienio dangus išsigiedrys, oras sušils iki 23–25 °C, vėjas sustiprės iki 4 m/s. Popiet prasidės smarkus lietus, temperatūra nukris iki...

Gegužės 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Gegužės 21-oji – Pasaulinė kultūrų puoselėjimo diena; Lietuvos tautinių bendrijų diena. Gegužės dvidešimt pirmoji, antradienis – 141-oji metų diena (antroji 21-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 223 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Ankantas, Atėnė,...

Astrologinė prognozė gegužės 21-ajai, antradieniui

AVINAS. Rūpės akcijų biržų informacija, finansų politika. Sugebėsite susikoncentruoti, įsiskverbti į esmę. Gali išryškėti jūsų finansinis talentas. Pasistenkite grąžinti ir susirankioti skolas. JAUTIS. Užuot kritikavus kitus, pravartu atsikratyti kai kurių savo ydų, netvarkos, suvokti silpnybes...

Teismas pradės nagrinėti bylą dėl grasinimų medikui

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose bus pradėta nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje klaipėdiečiui V. K. pareikšti kaltinimai dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimo. Kaip pranešė Kauno apylinkės teismas, remiantis kaltinamojo akto...

Vyriausybė pasiskolino 50 mln. eurų

Pirmadienį įvykusiame Lietuvos Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione vidutinės palūkanos sudarė 3,553 proc. Per biržą pranešta, kad 50 mln. eurų pasiskolinti 5 metams ir beveik 7 mėnesiams. Numatoma, kad vertybiniai popieriai bus išpirkti 2029 m. gruodžio...

2026 m. vidutinė senatvės pensija gali siekti 755 eurus per mėnesį

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tvirtina, kad išlaikant dabar turimą vidutinių pensijų augimo dydį, siekiama 50 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU) riba būtų pasiekta 2026 m., o ne 2030 m., kaip...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS