Mokykliniai autobusai kol kas neuždarbiaus

Aistas MENDEIKA |

Papildomai užsidirbti lėšų rajono mokyklos kol kas negalės. Užvakar posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės taryba nutarė atidėti sprendimo projektą, kuriuo ketinta leisti išnuomoti mokyklinius autobusus, kitam posėdžiui. Mat atsirado klausimų, atsakymų į kuriuos politikai negavo.

Pasak sprendimo projektą pristačiusio Švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos, patvirtinus Kretingos rajono savivaldybės mokyklinių autobusų naudojimo ir nuomojimo tvarkos aprašą mokyklos galėtų savo autobusus išnuomoti kitoms mokykloms, įmonėms, organizacijoms bei privatiems asmenims. Taip jos užsidirbtų papildomų lėšų.

Nors komitetų posėdžiuose ir buvo aiškinamasi galimybes išnuomoti mokyklinius autobusus, Tarybos posėdyje vis dėlto įsiplieskė diskusija. Paaiškėjo, jog nuomoti autobusų mokyklos paprasčiausiai negali, nes pagal galiojančius įstatymus nuoma užsiimančios įstaigos privalo turėti licencijas. Deja, nė viena mokykla jų neturi. Todėl ir mintį išnuomoti autobusus privatiems asmenims teko užmiršti.

Diskutuojant išsiaiškinta, jog būtų galima nuomoti autobusus nesiekiant gauti pelno. Autobusų neturinčios mokyklos ar kitos įstaigos galėtų juos išsinuomoti už „savikainą“. Kitaip tariant, padengtų eksploatacijos išlaidas.

Vis dėlto sprendimo projektą nutarta atidėti, nes reikia taisyti ir tvarkos aprašą, ir patį sprendimą.

Rajono mokyklose dabar yra 19 mokyklinių autobusų, iš kurių 10 gauta iš Švietimo ir mokslo ministerijos, o kiti įsigyti už savivaldybės biudžeto lėšas. Aštuoniolika autobusų turi bendrojo ugdymo mokyklos, vieną – Sporto mokykla.

Mikroautobusų nuoma Vilniuje, Klaipėdoje ir visoje Lietuvoje

Ankstesnis straipsnisPasirinkimas: pašalpa ar mažesnis mokestis
Kitas straipsnisNaujas Teritorijų planavimo įstatymas: patariama neskubėti