Gatvėms ir keliams byrės tik… skatikai

vizitasAistas MENDEIKA |

Didiesiems gatvių rekonstrukcijos projektams Kretingoje įgyvendinti šiemet skirti lėšų nenumatoma, tačiau šiek tiek pinigėlių bus. Tokią naujieną išgirdo užvakar Lietuvos automobilių kelių direkcijoje svečiavęsi rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir savivaldybės Administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Svarbiausia tema, kuria kalbėta Automobilių kelių direkcijoje, anot mero, buvo Klaipėdos gatvės rekonstrukcijos užbaigimo darbų finansavimas. Tikėtasi gauti lėšų Šventosios gatvei rekonstruoti.

Automobilių kelių direkcija Šventosios gatvės važiuojamajai daliai rekonstruoti lėšų skirti numato tik 2015-aisiais. Pasak J. Mažeikos, džiugina tik tai, kad bent gatvės apšvietimui bei lietaus kanalizacijai įrengti pinigų šiemet tikriausiai bus.

Žemaitės alėjai rekonstruoti šiemet skirti lėšų irgi nenumatoma. Pasak mero, ši Kretingos gatvė yra magistralinė, todėl Automobilių kelių direkcija tikisi gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų. Žemaitės alėjos rekonstrukcijos projektas įrašytas į 2014-2020 metų rekonstrukcijų planus. Tikimasi, jog darbai galėtų prasidėti ne anksčiau kaip 2016-aisiais. Šiai gatvei rekonstruoti reikia apie 35-37 mln. litų. Už šiuos pinigus planuojama pakloti naują asfalto dangą, sutvarkyti šaligatvius, įrengti apšvietimą bei kitas komunikacijas atkarpoje nuo Kretingos ligoninės iki Palangos viaduko.

Šaligatviais, apšvietimu, lietaus kanalizacija rūpinsis savivaldybė. J. Mažeikos teigimu, šiems darbams finansuoti irgi bus stengiamasi gauti finansavimą iš Europos Sąjungos fondų. „Savivaldybei priklausančius darbus derinsime su Automobilių kelių direkcija, kad viskas vyktų kartu“, – sakė meras.

Automobilių kelių direkcijoje taip pat kalbėta ir apie kitas miesto gatves. Tačiau yra nuostata, jog pirmiausia reikia užbaigti jau pradėtus darbus.

Kad netrukus prasidėtų intensyvus žvyruotų vietinės reikšmės rajono kelių asfaltavimas, tikėtis neverta, nes šiems darbams pinigų nėra. Įgyvendinant žvyrkelių asfaltavimo programą rajonui šiemet lėšų neskirta.

Tačiau žvyruotas keliukas nuo kelio į Jokūbavą iki naujųjų Petrikaičių kapinių šiemet bus išasfaltuotas. Pasak J. Mažeikos, lėšų asfaltavimo darbams bus skirta.

Tikimasi gauti pinigų ir kelių priežiūrai – jiems valyti, greideriuoti ir t. t. „Automobilių kelių direkcijos vadovai patikino, jog šiems darbams šiemet bus skirta daugiau pinigų nei pernai“, – sakė J. Mažeika. Kiek pinigų rajonas gaus, paaiškės tik pavasarį.

Ankstesnis straipsnisNaujos technologijos tuština gyventojų pinigines
Kitas straipsnisKaip kretingiškiai gali taupyti savo pinigus?