„Bomžų parko“ neliko, jo vietoje kursis prekybos centras

Rasa GEDVILAITĖ

Kretingiškiai turi dėl ko džiaugtis – nuo žemės paviršiaus išnyko dar vieni apleisti griuvėsiai. Vytauto ir Melioratorių gatvių kampe jau daug metų riogsojo pradėto statyti, tačiau nebaigto, daugiabučio pamatai. Apleista vieta, metams bėgant, įgavo „bomžų parko“ pavadinimą. Daugiau nei dvidešimt metų akis badžiusio pastato-vaiduoklio šiandien nebėra, o toje vietoje planuojama prekybos centro statyba.

Tiesa, šalia liko dar viena avarinės būklės vieta, kuri aptverta tvora, kad nekiltų pavojus aplink slampinėjantiems. Ją savininkai privalo prižiūrėti.

Kaip sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vyr. specialistas Antanas Tamošauskas, šį sklypą perėmusi UAB „Rimi Lietuva“ dukterinė įmonė „Hakonlita“, gavusi statybos leidimą, buvo įpareigota iki šių metų pabaigos, tai yra gruodžio 31 dienos, likviduoti avarinės būklės statinius. Įmonė nedelsė, vietą sutvarkė anksčiau.

„Daugiabutis Vytauto ir Melioratorių gatvių kampe buvo pradėtas statyti dar 1992 metais, vadinasi, prieš daugiau kaip 20 metų. Taip vadinamas kooperatinis namas buvo statomas čia apsigyventi turėjusių žmonių lėšomis, tačiau švęsti įkurtuvių jiems nepavyko. Kaip statybos pabaigos metai nurodyti 2006-ieji. Visą šį laiką išriogsojo daugiabučio pirmo aukšto sienos ir rūsiai“, – pasakojo A. Tamošauskas.

Pašnekovo teigimu, tiek metų akis badę griuvėsiai šalia esančių daugiabučių gyventojams kėlė ir nerimą. „Žmonės mus dažnai ragindavo imtis priemonių dėl žmonių saugumo, o mes, iškilus grėsmei, informuodavome savininkus. Tačiau galiu pasakyti, kad ir patys gyventojai nudrasko tvoras, o paskui skundžiasi, jog vaikams nesaugu. Žinoma, būtumėme žinoję, kad tiek ilgai viskas užsitęs, terminą likviduoti avarinės būklės statinius būtumėm gerokai sutrumpinę“, – teigė vyr. specialistas.

Pamatęs, jog vadinamasis „bomžų parkas“ sulygintas su žeme, itin apsidžiaugė dėl to ilgai kovojęs Kretingos miesto Pastaunyko seniūnaitijos seniūnaitis Algis Kuklys. „Labai smagu, jog ši problema išsisprendė. O kiek aš ir žodžiu sakiau, ir rašiau, kad būtų imtasi kokių priemonių. Manau, kad galiu priskirti ir sau dalį nuopelno, jog šie reikalai pajudėjo“, – džiaugėsi A. Kuklys.

Paklaustas, ar jau aišku, kas kursis sutvarkytoje teritorijoje, A. Tamošauskas teigė, jog ketinama statyti prekybos centrą „Rimi“, kuris turėtų iškilti po metų arba dviejų.

Mobilus betono mazgas

Ankstesnis straipsnisTarp kūrybingų miško puoselėtojų – ir kretingiškė
Kitas straipsnisŠilumos tiekėjai dar kartą nustebino politikus