Tarp kūrybingų miško puoselėtojų – ir kretingiškė

Liepos-rugpjūčio mėnesiais, norėdama pabrėžti miškininko darbo prasmingumą, Generalinė miškų urėdija kartu su Aplinkos ministerija organizavo šalies miškų urėdijų darbuotojų kūrybos darbų konkursą  Miškininkas“. Fotografuojantys, rašantys, tapantys ir medį drožiantys miškų puoselėtojai buvo pakviesti savo darbus ar jų nuotraukas talpinti interneto svetainėje www.valstybiniaimiskai.lt.

Į kvietimą atsiliepė daugiau kaip 90 žmonių, kurie pateikė per 300 kūrybos darbų: 225 fotografijas, 21 tapybos, 38 medžio drožybos ir 20 literatūros kūrinių. Iš jų buvo išrinkta 30 geriausių fotografijų, 5 drožybos, 5 tapybos ir 5 tekstilės kūrybos darbai, už kuriuos balsus atidavė daugiau nei 2 tūkstančiai portalo lankytojų.

Druskininkų miškų urėdijos Mokymo ir informacijos centre – miško muziejuje „Girios aidas“ įvyko konkurso laureatų apdovanojimo šventė. Joje padėkos raštu už aktyvų dalyvavimą konkurse, už miškininkystės idėjų sklaidą ir už meilę gamtai, atspindėtą fotografijoje „Beržo sėklų derlius“ apdovanota Kretingos miškų urėdijos informatikos specialistė Gražina Banienė. Nuotraukoje ji įamžino Mikoliškių girininkijos girininką Romą Mažoną.

„Fotografuoti man labai patinka. Fotoaparatu, kuris visada man po ranka, stengiuosi užfiksuoti visas įdomesnes pagautas akimirkas, – „Švyturiui“ atviravo Gražina. – Šiemet buvo labai didelis beržo sėklų derlius. Bežarstantį jas, užtikau Romą Mažoną, kai lankiausi Mikoliškiuose. Užfiksavau nuotraukoje, sakau, parvešiu į urėdiją, parodysiu tą derlių. Kai buvo paskelbtas konkursas, nuspręsta tą nuotrauką, esą ji įdomi, kitokia, patalpinti į nurodytą svetainę. Kad nuotrauka pateko tarp geriausių, man buvo maloni staigmena. Tai paskatino drąsiau publikuoti nuotraukas ir, žinoma, dar daugiau fotografuoti“.

Konkurso dalyvių darbus vertinusios komisijos teigimu, pateikti kūriniai – tai žmonių, dirbančių miške ir miškui siekis meniniais būdais parodyti jo grožį ir didybę, bet kartu ir trapumą; tai tarsi kvietimas tausoti ir saugoti, ką miškininkai sukūrė; kiekvienam puoselėti gimtojo krašto gamtą.

Superkame mišką ir atliekame kitus miškininkystės darbus