5.9 C
Kretinga
24 balandžio Trečiadienis
spot_img
spot_img

Darbostogos – nors ir pusei metų. Ar tai jums įmanoma?

Ar jau skaitėte?

Vis dažniau biurų darbuotojai renkasi pakeisti kasdienę aplinką ir keliauja darbostogų į šiltus kraštus. Nors laisvas darbo vietos pasirinkimas šiuolaikiniame versle jau nėra naujiena, daugybė įmonių vis dar skeptiškai į žiūri į tai, kad darbuotojas kelioms savaitėms ar keliems mėnesiams išvyksta dirbti į kitą šalį. Dažnai iš užsienio ar kitos pasirinktos vietos leidžiama dirbti tik mėnesį per metus, tačiau lietuvių įmonė „carVertical“ savo darbuotojams leidžia dirbti iš užsienio net 180 dienų per metus, tačiau ne visi nori vykti toli. Dalis renkasi lietuvišką pajūrį ar sodybą prie ežero, kur gali mėgautis darbu gamtos apsuptyje. Daugiau apie apgyvendinimo galimybes pajūryje galima sužinoti palangos.info.

- Reklama -

Planuojant darbostogas Lietuvoje, verta pasidomėti regionų verslo galimybėmis, ypač jei darbostogos gali tapti galimybe plėsti verslo veiklas ar užmegzti naujus kontaktus. Tinklalapis regionoverslas.lt suteikia vertingos informacijos apie verslo aplinką ir galimybes Lietuvos regionuose.

Be to, atrasti naujas veiklas ar išbandyti ekskursijas gali padėti atostogu.info, kur pateikiama daugybė pasiūlymų, kaip praturtinti savo laisvalaikį ir darbostogų patirtį. Tai puiki proga atrasti ne tik naujas darbo vietas, bet ir pažinti Lietuvą iš naujo.

Nors kai kurios įmonės dar skeptiškai žiūri į darbostogų kultūrą, pavyzdžiai rodo, kad lanksčios darbo sąlygos ir darbuotojų laisvė rinktis darbo vietą teigiamai veikia ne tik darbuotojų produktyvumą, bet ir jų kūrybiškumą bei bendrą pasitenkinimą darbu. „carVertical“ įmonės praktika leisti savo darbuotojams dirbti iš bet kurios pasaulio vietos iki 180 dienų per metus rodo, kad moderni darbo kultūra yra ne tik galimybė, bet ir būdas pritraukti bei išlaikyti talentingus darbuotojus.

„Mūsų darbas ir industrija reikalauja daug kūrybos, nepriklausomai nuo to, ar žmogus dirba rinkodaros skyriuje ar IT. Nauja aplinka, vaizdai, potyriai ir maistas suteikia laisvės jausmą, kuris skatina darbuotojo kūrybiškumą“ – pasakoja „carVertical“ žmonių ir organizacijos vystymo vadovė Giedrė Kojalienė.

Nėra skirtumo, iš kur atliekamas darbas

Nors gali atrodyti, kad kitoje šalyje esantis darbuotojas bus mažiau produktyvus ir su juo bus sudėtinga komunikuoti kitiems komandos nariams, G. Kojalienės manymu, tai tėra mitas.

- Reklama -

„Mes esame nuotolinio darbo kompanija, todėl mums nėra didelio skirtumo, ar žmogus dirba iš kito Lietuvos miesto, ar iš kitos šalies. Su darbuotojais visą laiką sutariame, koks laiko skirtumas yra priimtinas komandai ir kiek valandų bendrai darbuotojas, kuris dirba, pavyzdžiui, iš Tailando ar Kanados, turi būti prisijungęs“, – sako G. Kojalienė.

Ne visi įmonės darbuotojai skuba pasinaudoti galimybe dirbti iš užsienio, dalis renkasi lietuvišką pajūrį ar sodybą prie ežero.

„Vykstant į svetimą šalį atsiranda daugiau planavimo: kur gyvensi, kaip nuvyksi. Bilietai dažnai nėra pigūs, ne visada gali būti tikras ir dėl interneto ryšio kokybės. Lietuvoje yra artimieji, šeimos nariai, draugai – visą šalį gali pervažiuoti praktiškai per tris valandas, todėl dėl patogumo darbuotojai neretai renkasi padirbėti iš kitų Lietuvos miestų“, – pasakoja G. Kojalienė.

Ne visos įmonės linkusios darbuotojams suteikti laisvę rinktis darbo vietą

Tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje įmonės taiko itin skirtingus apribojimus dėl darbo iš bet kur ( „Work from anywhere“). Vienos leidžia darbuotojams dirbti iš užsienio vos porą savaičių per metus, kitos 30, 90 ar 180 dienų. Daugiau nei 6 800 darbuotojų turinti būsto nuomos platforma „Airbnb“ savo darbuotojams leidžia iš užsienio dirbti iki 90 dienų per metus. Skaičiuojama, kad apie 55 proc. įmonės darbuotojų naudojasi šia privilegija.

Beveik 9 000 darbuotojų turinti Australijos programinės įrangos gamintoja „Atlassian“ leidžia darbuotojams dirbti iš tų šalių, kuriose įmonė turi savo padalinius. JAV įmonė „Salesforce“ skelbia, jog daugiau nei ketvirtadalis iš 80 000 jos darbuotojų dirba nuotoliu.

Tiesa, ne visos įmonės palaiko darbo iš bet kur politiką. Dalyje įmonių griežta hierarchija ir taisyklės yra jų kultūros dalis.

„Lietuvoje vis dar yra nemažai vadovų, kurie linkę kontroliuoti savo darbuotojus ir mano, kad jeigu darbuotojas nesėdi šalia, tai reiškia, kad jis nedirba. Didelė dalis mūsų darbuotojų yra aukštos kvalifikacijos, brandūs žmonės, jie geba valdyti savo laiką ir tuo pačiu siekti asmeninių rezultatų dirbdami tiek iš biuro, tiek iš kitos šalies. Darbuotojų sekimas ir kontrolė šiais laikais jau yra šioks toks grįžimas atgal“, – įžvalgomis dalinasi G. Kojalienė.

Darbostogų kryptys: nuo Lotynų Amerikos iki Azijos

Kokias kryptis darbostogoms renkasi „carVertical“ darbuotojai? G. Kojalienė pasakoja, kad žiemą populiariausios kryptys – Tailandas, Tenerifė, PAR (Pietų Afrikos Respublika) bei Pietų Europos šalys. Vienas kolega ilgesniam laikotarpiui buvo išvykęs į Lotynų Ameriką, kur aplankė keletą šalių.

„Mes netaikome jokių apribojimų šalims, iš kurių žmogus nori dirbti. Prašome tik, kad darbuotojas dėl savo paties saugumo turėtų papildomą sveikatos draudimą“, – sako G. Kojalienė.

„carVertical“ įmonės administracija į darbuotojų planus dirbti iš užsienio nesikiša – tai yra kiekvienos komandos susitarimo klausimas. Kartais pasitaiko, kad tarp darbuotojo pasirinktos šalies ir Lietuvos yra ganėtinai didelis laiko skirtumas, tuomet jau jis pats turi prisitaikyti ir prisijungti į susitikimus nebūtinai jam patogiu metu.

„Svarbu suprasti, kad darbas iš užsienio nėra atostogos. Mums svarbu, kad būtų pasiektas rezultatas ir nenukentėtų darbuotojo produktyvumas. Tačiau kol kas jokių problemų, išskyrus stringantį internetą susitikimų metu, nesame turėję“, – apie įmonės požiūrį į darbostogas pasakoja G. Kojalienė.

Įmonėje skatinamos ne tik asmeninės, bet ir komandinės darbostogos, kuomet kolegos gali kartu išvykti į kitą šalį ir padirbėti prie bendrų problemų sprendimo.

„Tai geras būdas komandoje išspręsti klausimus, kuriems vis nerandi laiko. Ypač, kai reikia buvimo kartu ir diskusijų. Vakarojant su kolegomis po darbo neretai gimsta naujos idėjos, tad kolektyvinės darbostogos irgi turi nemažai privalumų“, – aiškina G. Kojalienė.

Planuojant darbostogų vietą: „Norintiems rasti idealų darbostogų tašką prie jūros, palangos.info siūlo platų pasirinkimą apgyvendinimo variantų Palangoje, kur galėsite mėgautis darbu su vaizdu į Baltijos jūrą.”

Verslo galimybėms nuotoliniu būdu: „Jeigu darbostogų metu atsiranda noras ne tik dirbti, bet ir plėsti verslo veiklą, regionoverslas.lt pateikia informaciją apie verslo galimybes Lietuvos regionuose.”

Atrasti darbostogų pramogas ir veiklas: „Daugiau informacijos apie darbostogų veiklas, ekskursijas ir pramogas galima rasti atostogu.info, kur pateikiami pasiūlymai ir idėjos, kaip praturtinti savo darbostogų patirtį.”

spot_img

Palanga kviečia švęsti – savaitgalį šurmuliuos festivalis „Jurgi, paimk raktus“

Jau tapo tradicija,  kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė. Festivalis „Jurgi, paimk raktus“ jau ne vieną dešimtmetį į didžiausią šalies kurortą sukviečia folkloro kolektyvus iš visos Lietuvos, kurie į Jurginių...

ORAS: Šiandien daug kur palis, aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje daug kur palis. Vėjas rytinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Ketvirtadienį daug kur palis, dieną protarpiais. Vėjas naktį rytinių krypčių, 6–11 m/s, dieną pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 9–14 m/s. Temperatūra...

Astrologinė prognozė balandžio 24-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien būkite atidesni su svetimomis vertybėmis ir dokumentais, jų nesugadinkite. Venkite aplaidumo, jeigu teks ruošti ar išnagrinėti svarbų dokumentą, tekstą ir pan. Vadovaukitės teisingumo nuostata. JAUTIS. Jeigu turite galimybę pakeisti darbą ar partnerį, susidursite...

„Rimi“ darykitės šios superdaržovės: trapiuose ūgliuose – galinga jėga

Smidrus galima pavadinti viena „instagramiškiausių“ daržovių: jie puošia Benedikto kiaušinius, daržovių pyragus, nugula lėkštėse prie gurmaniškų patiekalų kaip dailus žalias akcentas. Daugelyje tautų įvairiais istoriniais laikotarpiais jie buvo vertinami ir kaip afrodiziakas, ir kaip...

„Rimi“ įsigysite pigiau šių sveikatai palankių uogų: štai, ką gausite suvalgę jų saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad vynuogėse gausu vitaminų...

ORAI: Nors po truputį šils, malonių orų reikės palaukti

Šiandien didesnėje šalies dalyje nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba,. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną daug kur palis. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/s. Naktį daug...

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Jurginės)

Balandžio 23-ioji – Jorė, Jurginės, Ganiklio diena; Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena; Anglų kalbos diena. Balandžio dvidešimt trečioji, antradienis – 113-oji metų diena (antroji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 251 diena. Savo...

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Jeigu nebuvote sutvarkę finansinių reikalų, grąžinę skolų, nesistebėkite, kad ant galvos užgrius rūpesčiai, išlaidos. Vakare galite pasielgti neįprastai, rizikingai – galbūt leisitės į avantiūrą. JAUTIS. Šiandieną aplinkiniams darysite prieštaringą įspūdį – vieniems pozityvų, kitiems...

„Rimi“ žvalgykitės šių pigių ingredientų: pasigaminsite purų biskvitinį pyragą per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys,...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Ekspertai rekomenduoja: mobilieji žaidimai, kuriuos privalo išbandyti kiekvienas 

Pasaulinių tyrimų duomenys rodo, kad išmanusis telefonas šiuo metu yra populiariausia žaidimų platforma. Mobilieji žaidimai prieinami kiekvienam išmaniojo telefono savininkui, o sau tinkamą žaidimą iš itin plačios pasiūlos gali rasti kiekvienas. Žaidimų ekspertai, „Samsung“...

Balandžio 22-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Tarptautinė motinos Žemės diena)

Balandžio 22-oji – Tarptautinė motinos Žemės diena. Balandžio dvidešimt antroji, pirmadienis – 112-oji metų diena (pirmoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Danutė, Jurga, Leonidas, Novaidas, Novaidė, Novaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Svarbiais klausimais nesivadovaukite emocijomis ir išgalvotomis fantazijomis, nes tokiu būdu tik suteiksite stiprybės konkurentams. Paisykite įstatymų, taisyklių bei instrukcijų. JAUTIS. Prieštaringų emocijų šiandien patirsite darbe. Tikriausiai paaiškės, kaip esate vertinami kolegų, darbdavio ar klientų....

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė apsaugos nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

ORAI: Naktimis bis dar numatomos šalnos, dienomis šilumos bus nedaug

Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Pirmadienį krituliai (lietus, šlapdriba), vietomis smarkūs. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–18...

Balandžio 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena)

Balandžio 21-oji – Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena. Balandžio dvidešimt pirmoji, sekmadienis – 111-oji metų diena (paskutinė 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 253 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tikriausiai teks blaškytis tarp įvairių asmeninių poreikių ir pagundų. Tikėtinas jaudinamas susitikimas, suteiksiantis ypatingų potyrių. Tačiau galimas ir nemalonus incidentas, pavydo scena, nuostolis ar kt.  JAUTIS. Jeigu savo siekius mėginsite įgyvendinti nesiskaitydami su artimiausių...

ORAI: Šiandien krituliai, vyraus lietus, temperatūra 3–8 laipsniai šilumos

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, vyraus lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį kai kur trumpi krituliai, dieną pietrytiniuose rajonuose nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s....

Balandžio 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kinų kalbos diena)

Balandžio 20-oji – Kinų kalbos diena; Pasaulinė cirko diena. Balandžio dvidešimtoji, šeštadienis – 110-oji metų diena (šeštoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 254 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Tikriausiai mėginsite keisti išvaizdą, stilių ir jums pavyks. Kita vertus, tykos traumos, infekcijos, todėl pasisaugokite ir laikykitės higienos taisyklių, venkite nesveiko, nešviežio maisto. Neerzinkite gyvūnų. JAUTIS. Būsite nusiteikę pramogoms, avantiūroms, nuotykiams. Ką gi, kas...

Dar šių daržovių įsigysite pigiau „Rimi“: apsaugos nuo akių ligų ir praturtins organizmą

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

Dabar grilių ir jų aksesuarų „Rimi“ įsigysite pigiau: ši mėsa iškeps skaniausiai su keliais...

Saulei kiek dosniau dalijantis šiluma, namų terasose, kiemeliuose bei soduose vis dažniau galima išgirsti čirškančią lauko kepsninę. O kepamos kiaulienos kvapas, susimaišęs su barbekiu padažo aromatu, kaipmat visus priverčia nekantraujant susėsti prie bendro stalo....
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS