Vyšnių dvare kvepės vyšnių pyragu

Gintarų kaimą netrukus garsins ne tik Vyšnių kalnas, bet ir Vyšnių dvaras. Jį, įgyvendindama projektą, 2,71 hektaro plote kuria karteniškė Jolanta Igarienė. Du iš penkių statinių jau pastatyti, link jų veda šermukšniais apsodintas kelias.

„Kartenoje yra daug lankytinų vietų, kurias pamėgę turistai ar poilsiautojai. Labai tikimės, kad Vyšnių dvaras taps dar viena tokia vieta, kur mielai rinksis ne tik svečiai, bet ir kaimo bendruomenės nariai“, – sakė Jolanta.

Šiuo metu iš tolo jau šviečia pagrindinis sodybos pastatas. Jame bus dvi salės, skirtos šventėms, konferencijoms, įvairiems renginiams. Didžiojoje pobūvių salėje, kurią puošia profesionalės keramikos restauratorės Aelitos Bielinybės kurta koklinė krosnis, vienu metu tilps apie 100 žmonių, taip vadinamoje baltojoje salėje – perpus mažiau. Antrame aukšte bus viešbutis, kuriame – 7 kambariai. „Vyšnių dvaras kuriamas labai arti Vyšnių kalno, tačiau ne toje vietoje, kur kažkada stovėjo istorinis Kartenos dvaras. Tik, tarsi atiduodami duoklę Gintarų kaimą garsinančiam kalnui, dvarą nusprendėme pavadinti Vyšnių dvaru, – pasakojo Jolanta. – Pagrindinio pastato proporcijos „nužiūrėtos“ iš Telšių Džiuginėnų dvaro, nes nuotraukų, kaip atrodė Gintarų dvarvietė, nelabai išlikę. O štai aplinkui pastatą, kaip ir seniau, tikrai bus vyšnių sodas. Palikome ir visus senuosius medžius, ypač gražiai, išvalius menkaverčius krūmokšnius, atsivėrė ir ąžuolynas, kurį planuojame apšviesti. Greta esančiame miškelyje turėtų atsirasti takai, kuriais dvaro svečiai galėtų pasivaikščioti. Apskritai norime, kad ši vieta taptų ramybės oaze, kur jaustumeisi tarsi inkognito, pakilęs virš kasdienybės“.

Be vyšnių sodo, dvaras turės ir dar kelis išskirtinius simbolius, susijusius su vyšnia. Jame tikrai kvepės vyšnių pyragu. „Kurdami dvarą siekiame, kad jis būtų kitoks nei tradicinės kaimo turizmo sodybos, kad čia apsilankysiantiems žmonėms patiktų ir pastatų vidus, ir aplinka, ir priėmimas. Jiems prie arbatos ar kavos tikrai bus patiekiamas vyšnių pyragas ar jau bent sausainiai su vyšnių įdaru. Žodžiu, sumanymų turime daug ir įvairių, visų negalima ir atskleisti, o tai paskui neišsipildys“, – juokėsi būsimojo Vyšnių dvaro šeimininkė.

Be pagrindinio pastato, dvaro teritorijoje dar bus gyvenamasis namas, ūkinis pastatas, svečiams skirtas namas ir pirtis. Pagrindinio pastato duris svečiams planuojama atidaryti jau vasaros pabaigoje.

Sodybų nuoma