Karteniškiai pagaliau turės naujus kultūros namus

  0
  264

  Aistas MENDEIKA |

  Šiemet Kartenos miestelio šventė turėtų būti daug linksmesnė nei pernai ar užpernai – lyg grybas po lietaus sparčiai dygsta naujas kultūros namų pastatas. Birželį jo statyba jau turėtų būti pabaigta.

  Pastarieji keleri metai karteniškiams buvo ne itin džiuginantys. Mat pamėginus remontuoti senuosius kultūros namus paaiškėjo, jog paprasčiau būtų pastatyti naujus. Remonto darbus vykdę statybininkai buvo priversti senąjį medinį pastatą beveik visiškai išardyti. Ilgai tęsėsi įvairūs ginčai, derybos, kurių peripetijų prisiminti niekas nebenori.

  Praėjusių metų rugsėjį prasidėjo intensyvi naujojo kultūros namų pastato statyba. Ant senų, bet sustiprintų, pamatų išdygo 661 kv. m ploto klubo pastatas su pagalbinėmis patalpomis. Jame bus įrengta pagrindinė 70 vietų salė, taip pat bus ir repeticijoms skirta mažesnė salė, administracinės patalpos, dvi nedidukės drabužinės. Pasirūpinta ir neįgaliaisiais. Jie galės pasinaudoti ne tik specialiu įvažiavimu, pritaikytu neįgaliųjų vežimėliams, bet ir patogia pakyla pagrindinėje salėje. Jiems taip pat skirti ir atskiri tualetai, itin žemi durų slenksčiai, kad būtų patogu įvažiuoti. Kultūros namuose taip pat numatyta patalpa, kurioje ketinama pastatyti kompiuterius su internetine prieiga.

  Naujieji Kartenos kultūros namai bus šilti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Pagalbinėse patalpose planuojama sumontuoti du šildymo katilus, kuriuose bus kūrenamos medžio granulės.

  Pasak darbus vykdančios uostamiesčio bendrovės „Klaista“ statybos darbų vadovo Juozo Jaževičiaus, šiame objekte darbuojasi net penkios brigados, pasiskirsčiusios atskirus darbus. Jų kokybe kruopščiai rūpinasi techninis prižiūrėtojas Zenonas Kerpė.

  Pasak J. Jaževičiaus, viskas vyksta sklandžiai, medžiagas tiekėjai pristato laiku, netrukus prasidės elektros instaliacijos įrengimas. Tikimasi, kad naujieji Kartenos kultūros namai pirmuosius lankytojus galės priimti numatytu laiku.

  Plytos