Šiluma – pigiau, šiukšlės – brangiau

 siukslesAistas MENDEIKA |

Pirmasis šių metų Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis buvo itin konstruktyvus – priimtas ne vienas gyventojams labai svarbus sprendimas. Tarybos nariai nedvejodami pritarė truputį mažesnėms šilumos kainoms, tačiau teko balsuoti ir už labai nepageidautiną sprendimą – rinkliavos mokesčio už komunalinių atliekų surinkimą ir išvežimą didinimą.

Nuo vasario 1-osios rajono gyventojams už šiukšlių išvežimą teks pakloti 40 proc. daugiau nei iki šiol – po 8,30 lito kiekvieną mėnesį. Nors ir stengėsi, bet politikai, kartu su savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ specialistais, deja, kol kas nerado galimybių, kad rinkliavos mokesčio didinimo būtų galima išvengti. Tačiau tikimasi, kad numatomas dar didesnis „vartų mokestis“ bei naujas sąvartyno mokestis, kuriuos Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui privalo sumokėti savivaldybės, bent jau labai skaudžiai rajono gyventojų piniginių nepalies. Vienintelė viltis – gyventojų sąmoningumas ir intensyvus komunalinių atliekų rūšiavimas, mažinantis į sąvartyną išvežamų šiukšlių kiekius.

Guodžia tai, jog didėjant vieniems mokesčiams sumažinami kiti. Nuo kovo 1-osios už šilumą jos vartotojams mokėti reikės šiek tiek mažiau – 20,56 cento už kilovatvalandę. Sumažinti šilumos kainą bendrovei „Kretingos šilumos tinklai“ leido sumažėjusi medienos skiedrų kaina. Tokių kuru kūrenama pagrindinė Kretingos miesto katilinė, pagaminanti apie 90 proc. visos tiekiamos šilumos.

Pasak Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojo Alvydo Poškio, sumažėjusi šilumos kaina 50 kv. m ploto butui šildyti sutaupys apie 10 litų.

Rajono biudžete apyvartinių lėšų likutis sausio 1-ąją buvo 1 mln. 181,1 tūkst. litų. Taryba nusprendė šiuos pinigus skirti įsiskolinimams už suteiktas paslaugas, atliktus darbus sumažinti bei banko paskoloms grąžinti.

Savivaldybės biudžetinės įstaigos bendrovei „Kretingos šilumos tinklai“ už tiektą šilumą skolingos 660,7 tūkst. litų. Politikai nusprendė 300 tūkst. litų skirti šiam įsiskolinimui iš dalies padengti.

Dar 400 tūkst. litų skirta įsiskolinimams vežėjams už lengvatinį keleivių vežimą, nuostolius maršrutuose padengti. Savivaldybė už socialiai remtinų žmonių, moksleivių pervežimą, patiriamus nuostolius maršrutuose vežėjams skolinga 1 mln. 94,7 tūkst. litų. Vien tik bendrovei „Kretingos autobusų parkas“ – 1 mln. 48,7 tūkst. litų.

Kretingos miesto seniūnijai už miesto tvarkymo darbus susidariusiam įsiskolinimui sumažinti irgi nubyrės 100 tūkst. litų. Iš viso seniūnijai biudžetas skolingas 378,2 tūkst. litų.

Banko paskoloms grąžinti skirta 381,1 tūkst. litų.

Šilumos siurbliai