Nutarta labiau rūpintis mokinių maitinimu

Aistas MENDEIKA |

Kretingos rajono savivaldybės taryboje tvirtinant Socialinės paramos mokiniams kreipimosi tvarkos, Mokinių nemokamo maitinimo tvarkos bei Paramos mokinio reikmenims įsigyti tvarkos aprašus, dauguma politikų teigė, jog rajono mokyklose vaikai maitinami prastos kokybės maistu.

Tarybos narys Almantas Skruibys sakė, jog, ruošdamasis posėdžiui, lankėsi vienoje mokyklos valgykloje ir bandė papietauti. „Maitinimas tragiškas. Sriuba dar nieko, tačiau kotletas gal tik šiek tiek pateisina savo pavadinimą, o plokštainio ir šuo neėstų“, – dalijosi patirtimi politikas.

Tarybos nario Povilo Turauskio nuomone, reikia griežtesnės kontrolės, skirti daugiau dėmesio maitinimo mokyklose kokybei. Tačiau jo raginimams imtis veiksmingų kontrolės priemonių paprieštaravo meras Juozas Mažeika. Pasak jo, tikrinti mokiniams tiekiamą maistą gali tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojai.

Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Augenija Juknevičienė teigė, jog nusiskundimų dėl prasto maisto mokyklų valgyklose yra nemažai. Gaunama informacija perduodama Maisto ir veterinarijos tarnybai. Tačiau, anot politikės, nereikia kaltinti vien tik mokyklas. „Kartais patys mokinių tėvai į vaikų maitinimą namuose žiūri neatsakingai“, – sakė ji.

Pasak Tarybos nario Dariaus Petreikio, anksčiau, kai mokyklos pačios rūpinosi mokinių maitinimu, maistas buvo daug geresnis. „Privatininkas bet kokiu atveju nori uždirbti, todėl dabar situacija ir yra tokia“, – sakė politikas. Jam pritarė ir mokytoju dirbantis Tarybos narys Saulius Šopaga. Anot jo, daug maisto paprasčiausiai išmetama, nes jis esąs nevalgomas. Būtent todėl būriai mokinių per pertraukas užplūsta šalia mokyklų esančias parduotuves, kur perka įvairius maisto produktus, ir dažniausiai ne pačius sveikiausius.

Pirkti maisto produktams mokykloje vienam vaikui skiriama apie 5 litus. Politikai retoriškai klausė, ką galima už tokius pinigus pagaminti? Pasak Tarybos nario Algimanto Šoblinsko, pagaminti vaikui normalius pietus tikrai nepavyktų.

Tarybos narys Vladas Baltuonis tikino, jog reikia atsisakyti dabartinės situacijos, kai mokinių maitinimu rūpinasi monopolininkas, ir pavesti šią funkciją pačioms mokykloms.

Meras J. Mažeika pasiūlė klausimą dėl mokinių maitinimo aptarti Sveikatos ir socialinių reikalų komitete. Tačiau, anot jo, sugrąžinti valgyklas mokykloms rajono biudžetui kainuotų daug.

Vis dėlto nutarta aktyviau bendradarbiauti su Maisto ir veterinarijos tarnyba, labiau pasirūpinti mokinių maitinimu. Pasak politikų, vien tik Švietimo skyriaus ar mokyklose esančių specialių grupių pastangų nepakanka. „Organizuoti patikrinimus galimybių yra daug, reikia tik norėti“, – tikino Tarybos narys A. Skruibys.

Ankstesnis straipsnisKaip kretingiškiai gali taupyti savo pinigus?
Kitas straipsnisŠiluma – pigiau, šiukšlės – brangiau