7.9 C
Kretinga
24 balandžio Trečiadienis
spot_img
spot_img

„S. Pellegrino“ jau šeštąjį kartą skelbia jaunųjų virtuvės talentų paiešką

Ar jau skaitėte?

Jau šeštąjį kartą kulinarinis konkursas „S. Pellegrino Young Chef Academy 202425“ kviečia jaunuosius virėjus iš viso pasaulio mesti sau iššūkį, pademonstruoti savo nepaprastus gebėjimus ir sulaukti tarptautinio pripažinimo. O įkvėpimo varžytis su geriausiais galima pasisemti iš 2022 m. vykusio konkurso regioninio finalo dalyvių, atstovavusių Lietuvai: Jonitos Šeščilaitės (restoranas „Babble“) bei Augustino Bimbirio (restoranas „Dia“). Konkurso pagrindinis iniciatorius ir rėmėjas – kone prieš šimtmetį įkurta Italijos įmonė „Sanpellegrino S.p.A.“, atstovaujanti tarptautiniams prekių ženklams „S.Pellegrino“ ir „Acqua Panna“ bei gaminanti mineralinį vandenį, nealkoholinius aperityvus ir gėrimus.

- Reklama -

Jau šeštąjį kartą jaunieji šefai demonstruos savo gabumus

2024–25 m. „S. Pellegrino“  jaunųjų šefų akademijos konkursas „S. Pellegrino Young Chef Academy Competition 2024–25“  atkreips pasaulio dėmesį į geriausius jaunesnius nei 30 metų kulinarijos talentus, kurių rankose – gastronomijos ateitis.

Apdovanojimų ceremonija.

„Dalyvauti šiame konkurse reiškia prisijungti prie ambicingo S.Pellegrino Young Chef Academy“ projekto, kurio tikslas – kurti geresnį pasaulį per maistą. Dalyviai turės unikalią galimybę prisijungti prie tarptautinės bendruomenės ir įgyti daugiau galimybių mokytis, mentoriauti, užmegzti ryšius bei siekti karjeros. Konkurso metu jiems vadovaus visame pasaulyje pripažinti virtuvės šefai, kurie padės įgyvendinti savo viziją ir patobulinti kulinarinius įgūdžius, pakeliant juos į naują lygį“, – sako Stefano Bolognese‘as, „S. Pellegrino“ tarptautinio verslo padalinio direktorius.

Atstovas priduria, kad šis konkursas gimė siekiant perteikti „S. Pellegrino“ įsipareigojimą formuoti gastronomijos ateitį, investuojant į tokias vertybes kaip tvarumas, atsakomybė, įvairovė ir grožis.

Augustinas Bimbiris.

„Labai didžiuojamės matydami tiek daug jaunų talentų, norinčių savo geriausius rezultatus pasiekti sunkiu darbu ir jausdami jam begalinę aistrą. Taip pat džiugu, kad jaunieji virėjai prisijungia prie mūsų misijos. Dėl to dar labiau tikime šiuo projektu ir negalime sulaukti jo pradžios“, – džiaugiasi S. Bolognese‘as.

Ilgai vystyta idėja, realizuota konkurso metu

Praėjusiame konkurse buvo užfiksuotas rekordinis dalyvių skaičius – 15-oje dalyvaujančių regionų pirminę atranką praėjo daugiau kaip 166 virėjai. Tarp jų – ir į regioninį finalą patekusi lietuvė Jonita Šeščilaitė. Kelialapį į konkurso finalą jaunajai virėjai iš Lietuvos užtikrino autorinis patiekalas „Triušis miške“ (angl. „Rabit in The Forest“). Tai antrasis kartas, kai J. Šeščilaitė pateko į prestižinio konkurso regioninį finalą, kurio laimėtojas įgyja teisę dalyvauti didžiajame konkurso finale ir varžytis su 15 geriausių pasaulio jaunųjų šefų.

- Reklama -

„Sukurti šį patiekalą įkvėpė mano nuo vaikystės puoselėjamas ryšys su mišku. Be to, nemažai įtakos turėjo ir pandemija, per kurią daug laiko praleidau gamtoje. Taip pat svarbu suprasti, kodėl reikia atsisakyti maisto švaistymo ir naudoti jo likučius: tokiu būdu tausojame aplinką, taupome gamtos išteklius bei susiduriame su atvira niša, kurioje galima kūrybiškai pagaminti intensyvaus, unikalaus skonio patiekalų. Man norėjosi iškelti plačiai žmonių grupei svarbią aktualiją ir sukurti patiekalą, kuris akcentuotų jos reikšmingumą. Tokiu būdu, jog vien pažvelgus būtų aišku, ką noriu pasakyti, kas man svarbu“, – sakė J. Šeščilaitė.

Augustino Bimbirio patiekalas „Patagonian Squid with Dill Skin“.

Norėdama perteikti šias idėjas jaunoji virėja lėkštėje sukūrė miško paklotės įvaizdį, kuriame matyti besimėtantys medžių rąstai, taip pat – mišką teršiančių transporto priemonių padangų žymės. Miško tema buvo sustiprinta naudotais ingredientais: lazdynų riešutų grietinėlėje virta topinambų tyre, marinuotais shimeji grybais, šitakių ir rudųjų pievagrybių tyre, taip pat glajumi aplietais obuoliais su Sičuano pipirais, o imituoti rąstai lėkšteje pagaminti iš bulvių gratino. Pagrindinis patiekalo ingredientas – žemoje temperatūroje virta triušiena, įdaryta vištienos putėsiais ir apvyniota Parmos kumpiu. Prie patiekalo atskiroje miško samanomis dekoruotoje lėkštėje buvo patiekta triušio šlaunelės „confit“ su cidonijų tyre.

Dėmesys maisto švaistymo problemai

Jaunasis virėjas Augustinas Bimbiris į 2022 m. Šiaurės Europos regioninį konkursą pateko pagaminęs įdarytą kalmarą su krapų odele (angl. „Patagonian Squid with Dill Skin“). Patiekalo idėja gimė suvokus, kiek daug maisto yra iššvaistoma gaminant. Taip jaunasis šefas norėjo perduoti žinutę, kad pasitelkus kūrybiškumą ir technikų sintezę įmanoma sumažinti išmetamo maisto kiekius ir restoranuose, ir namuose.

„Savo patiekalui pasirinkau Patagonijos kalmarą. Jį įdariau kruopomis, daržovėmis bei jūrų dumbliais. Tada jis nugulė ant puraus kalafiorų kremo su trumais, padaryto iš kalafioro likučių. Pats kalmaras buvo trumpai apvirtas sultinyje iš daržovių lupenų, o vėliau ant jo uždėjau ploną iš krapų ir sudžiūvusios duonos padarytą „odą“, kuri apgaubia kalmarą ir sukuria kitokį vaizdą bei skonį. Taip pat šalia kalmaro buvo patiekta keptų avižų bei padažo iš jūrų dumblių nuoviro. Ruošdamas šį patiekalą neišmečiau nė vieno maisto produkto – tą ir norėjau parodyti vykdamas į konkursą. Nuo senos duonos ar daržovių lupenų iki krapų kotelių ir prabangių trumų likučių – sunaudojau viską“, – apie savo idėjos įgyvendinimą pasakojo A. Bimbiris.

Grįžęs iš Danijoje vykusio konkurso jaunasis virėjas teigia išmokęs daug naujų dalykų, kurie jį motyvavo ir padėjo tapti geresniam savo srities specialistui. Tiesa, A. Bimbiris atviravo, kad konkursas nepraėjo be iššūkių, tačiau su visais keblumais pavyko susidoroti. „Virtuvėje visad iškyla nenumatytų dalykų, prie kurių reikia išmokti prisitaikyti. Išskyrus keletą nesėkmių, konkursas buvo idealus. Norėčiau rekomenduoti ir paskatinti kitus jaunus virėjus išbandyti save ir dalyvauti, tokia patirtis yra išties neįkainojama“, – įspūdžiais dalijosi jaunasis šefas.

Proga nustebinti ir sužavėti pasaulyje pripažintų virėjų žiuri

Jonita Šeščilaitė.

Būsimo konkurso regionų nugalėtojai varžysis didžiajame finale dėl „S. Pellegrino Young Chef Academy 2024–25“ apdovanojimo. Norėdami laimėti šį titulą, virėjai, pademonstruodami neprilygstamus techninius gebėjimus ir kūrybiškumą, turi sužavėti pasaulinę žiuri, sudarytą iš tarptautiniu mastu pripažintų virėjų. Laimėjęs talentas taip pat turėtų parodyti tvirtą asmeninį įsipareigojimą gastronomijos sričiai ir įtikinti žiuri savo gebėjimu tapti teigiamų pokyčių katalizatoriumi.

J. Šeščilaitė ir A. Bimbiris 2022 m. Kopenhagoje vykusiame konkurse per 5 valandas paruošė 10 identiškų savo patiekalų porcijų, kurias vertino penkių pasaulinį pripažinimą pelniusių šefų komisija. Joje – „Michelin“ žvaigžde įvertinto „Aira“ restorano Stokholme vyriausiasis šefas Tommy Myllymäki, geriausia 2016 m. šefe moterimi Lotynų Amerikoje pripažinta Kamilla Seidler, prestižiškiausiose kulinarijos varžybose „Bocuse d’Or“ Estijai atstovavusi šefė Heidi Pinnak, savo turėtam restoranui „De Leest“ Olandijoje tris „Michelin“ žvaigždutes pelnęs šefas Jacobas Janas Boerma bei 2015 m. „S. Pellegrino Young Chef Academy“ konkurso laimėtojas ir tuo metu dvi „Michelin“ žvaigždutes pelniusio „The Greenhouse“ restorano Dubline komandos narys Markas Moriarty.

Jonitos Šeščilaitės autorinis patiekalas „Triušis miške“.

Praėjusiame konkurse triumfavo šefas Nelsonas Freitasas, tapęs geriausiu pasaulyje jaunesniu nei 30 metų virėju. Laimėtojui buvo pasiūlyta išmėginti unikalią edukacinę patirtį Peru pas pasaulinės virėjų bendruomenės milžiną Virgilio Martínezą, kurio Limoje įkurtas restoranas „Central“ pateko į 50 geriausių pasaulio restoranų 2023 sąrašo viršūnę. Ten N. Freitas turės ypatingą galimybę skatinti savo profesinį tobulėjimą, mokydamasis ir semdamasis įkvėpimo iš talentingiausių profesionalų komandos.

„Jaunojo virėjo akademijos konkursas buvo nuostabi patirtis, leidusi užmegzti ryšius, dalytis informacija, kultūra ir žiniomis. Jaučiu, kad užaugau profesiniu ir asmeniniu požiūriu, atradau naujus horizontus ir motyvaciją ateičiai. Man tai buvo ne galutinis taškas, o naujos kelionės pradžia. Šis konkursas yra ideali vieta visiems jauniesiems virėjams, norintiems parodyti savo įgūdžius ir išbandyti save. Naujiems dalyviams patariu: atsineškite ką nors asmeniško, su kuo jaučiate gilų ryšį, kad parodytumėte viską, ko esate verti“, – būsimus konkurso dalyvius ragina N. Freitas.

Be to, nors jaunieji šefai iš Lietuvos nepateko į didįjį konkurso finalą, visi dalyvavę buvo įtraukti į bendruomenę, „SPYC“ akademiją, kurioje vyksta nuolatinė komunikacija tarp jaunųjų ir patyrusių šefų, dalinamasi praktikomis, vyksta kursai bei seminarai.

Trys papildomi apdovanojimai

Konkurso metu pretendentai taip pat varžysis dėl trijų papildomų apdovanojimų, kuriais bus įvertinti įvairūs jaunųjų virėjų požiūriai į teigiamų visuomenės pokyčių kūrimą per maisto gamybos prizmę.

Vienas jų – tai „S. Pellegrino“ socialinės atsakomybės apdovanojimas. Laimėtojas, už kurį balsuos Tvarių restoranų asociacija, turės atskleisti vieną esminių principų: maistas yra geriausias tada, kai jis gaminamas taikant socialiai atsakingą praktiką, apimančią tiekimo, socialinius ir aplinkosaugos reikalavimus.

Antrasis apdovanojimas – tai „Acqua Panna Connection in Gastronomy“. Šio apdovanojimo laimėtojas, už kurį balsuoja mentoriai, pagamins patiekalą, atskleidžiantį šefo gimtojo regiono kulinarinį paveldą. Patiekalas turėtų pabrėžti tradicinę kulinarinę praktiką ir asmeninę šiuolaikinę viziją, taip užtikrinant ryšį tarp praeities ir ateities.

O dėl trečiojo, „Fine Dining Lovers Food for Thought“ apdovanojimo, balsuos internetinė „Fine Dining Lovers” bendruomenė. Jis bus skirtas jaunajam virėjui, kuris geriausiai atspindės savo asmeninius įsitikinimus, sukurdamas savo patiekalą.

Laukiamos jaunųjų virėjų paraiškos iš daugiau nei 70 skirtingų šalių

Konkursas atveria duris būsimiems dalyviams iš daugiau nei 70 skirtingų šalių, užtikrindamas, kad talentų neribotų geografija, etninė priklausomybė ar lytis. Tai vieta, kur jaunieji virtuvės šefai gali bendrauti su įtakingiausiomis pasaulinės gastronomijos žvaigždėmis ir kur jie kartu kuria glaudžią kulinarijos bendruomenę.

Jaunieji virėjai iki 30 metų gali registruotis užpildę dalyvio anketą. Registracijos metu reikia pateikti savo firminio patiekalo receptą, kuriame atsispindėtų asmeninė vizija, unikalūs įgūdžiai ir kūrybiškumas. Teikti paraiškas galima iki 2024 m. birželio 19 d. Kaip ir anksčiau, pirmąjį atrankos etapą vertins Tarptautinė italų kulinarijos menų mokykla „ALMA“. Ji sudarys jaunųjų virėjų sąrašą, kurie dalyvaus regioniniuose finaluose, vyksiančiuose visame pasaulyje.

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite konkurso svetainėje.

spot_img

Palanga kviečia švęsti – savaitgalį šurmuliuos festivalis „Jurgi, paimk raktus“

Jau tapo tradicija,  kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė. Festivalis „Jurgi, paimk raktus“ jau ne vieną dešimtmetį į didžiausią šalies kurortą sukviečia folkloro kolektyvus iš visos Lietuvos, kurie į Jurginių...

ORAS: Šiandien daug kur palis, aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje daug kur palis. Vėjas rytinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Ketvirtadienį daug kur palis, dieną protarpiais. Vėjas naktį rytinių krypčių, 6–11 m/s, dieną pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 9–14 m/s. Temperatūra...

Astrologinė prognozė balandžio 24-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien būkite atidesni su svetimomis vertybėmis ir dokumentais, jų nesugadinkite. Venkite aplaidumo, jeigu teks ruošti ar išnagrinėti svarbų dokumentą, tekstą ir pan. Vadovaukitės teisingumo nuostata. JAUTIS. Jeigu turite galimybę pakeisti darbą ar partnerį, susidursite...

„Rimi“ darykitės šios superdaržovės: trapiuose ūgliuose – galinga jėga

Smidrus galima pavadinti viena „instagramiškiausių“ daržovių: jie puošia Benedikto kiaušinius, daržovių pyragus, nugula lėkštėse prie gurmaniškų patiekalų kaip dailus žalias akcentas. Daugelyje tautų įvairiais istoriniais laikotarpiais jie buvo vertinami ir kaip afrodiziakas, ir kaip...

„Rimi“ įsigysite pigiau šių sveikatai palankių uogų: štai, ką gausite suvalgę jų saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad vynuogėse gausu vitaminų...

ORAI: Nors po truputį šils, malonių orų reikės palaukti

Šiandien didesnėje šalies dalyje nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba,. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną daug kur palis. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/s. Naktį daug...

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Jurginės)

Balandžio 23-ioji – Jorė, Jurginės, Ganiklio diena; Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena; Anglų kalbos diena. Balandžio dvidešimt trečioji, antradienis – 113-oji metų diena (antroji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 251 diena. Savo...

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Jeigu nebuvote sutvarkę finansinių reikalų, grąžinę skolų, nesistebėkite, kad ant galvos užgrius rūpesčiai, išlaidos. Vakare galite pasielgti neįprastai, rizikingai – galbūt leisitės į avantiūrą. JAUTIS. Šiandieną aplinkiniams darysite prieštaringą įspūdį – vieniems pozityvų, kitiems...

„Rimi“ žvalgykitės šių pigių ingredientų: pasigaminsite purų biskvitinį pyragą per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys,...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Ekspertai rekomenduoja: mobilieji žaidimai, kuriuos privalo išbandyti kiekvienas 

Pasaulinių tyrimų duomenys rodo, kad išmanusis telefonas šiuo metu yra populiariausia žaidimų platforma. Mobilieji žaidimai prieinami kiekvienam išmaniojo telefono savininkui, o sau tinkamą žaidimą iš itin plačios pasiūlos gali rasti kiekvienas. Žaidimų ekspertai, „Samsung“...

Balandžio 22-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Tarptautinė motinos Žemės diena)

Balandžio 22-oji – Tarptautinė motinos Žemės diena. Balandžio dvidešimt antroji, pirmadienis – 112-oji metų diena (pirmoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Danutė, Jurga, Leonidas, Novaidas, Novaidė, Novaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Svarbiais klausimais nesivadovaukite emocijomis ir išgalvotomis fantazijomis, nes tokiu būdu tik suteiksite stiprybės konkurentams. Paisykite įstatymų, taisyklių bei instrukcijų. JAUTIS. Prieštaringų emocijų šiandien patirsite darbe. Tikriausiai paaiškės, kaip esate vertinami kolegų, darbdavio ar klientų....

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė apsaugos nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

ORAI: Naktimis bis dar numatomos šalnos, dienomis šilumos bus nedaug

Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Pirmadienį krituliai (lietus, šlapdriba), vietomis smarkūs. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–18...

Balandžio 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena)

Balandžio 21-oji – Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena. Balandžio dvidešimt pirmoji, sekmadienis – 111-oji metų diena (paskutinė 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 253 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tikriausiai teks blaškytis tarp įvairių asmeninių poreikių ir pagundų. Tikėtinas jaudinamas susitikimas, suteiksiantis ypatingų potyrių. Tačiau galimas ir nemalonus incidentas, pavydo scena, nuostolis ar kt.  JAUTIS. Jeigu savo siekius mėginsite įgyvendinti nesiskaitydami su artimiausių...

ORAI: Šiandien krituliai, vyraus lietus, temperatūra 3–8 laipsniai šilumos

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, vyraus lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį kai kur trumpi krituliai, dieną pietrytiniuose rajonuose nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s....

Balandžio 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kinų kalbos diena)

Balandžio 20-oji – Kinų kalbos diena; Pasaulinė cirko diena. Balandžio dvidešimtoji, šeštadienis – 110-oji metų diena (šeštoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 254 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Tikriausiai mėginsite keisti išvaizdą, stilių ir jums pavyks. Kita vertus, tykos traumos, infekcijos, todėl pasisaugokite ir laikykitės higienos taisyklių, venkite nesveiko, nešviežio maisto. Neerzinkite gyvūnų. JAUTIS. Būsite nusiteikę pramogoms, avantiūroms, nuotykiams. Ką gi, kas...

Dar šių daržovių įsigysite pigiau „Rimi“: apsaugos nuo akių ligų ir praturtins organizmą

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

Dabar grilių ir jų aksesuarų „Rimi“ įsigysite pigiau: ši mėsa iškeps skaniausiai su keliais...

Saulei kiek dosniau dalijantis šiluma, namų terasose, kiemeliuose bei soduose vis dažniau galima išgirsti čirškančią lauko kepsninę. O kepamos kiaulienos kvapas, susimaišęs su barbekiu padažo aromatu, kaipmat visus priverčia nekantraujant susėsti prie bendro stalo....
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS