Naujas Teritorijų planavimo įstatymas: patariama neskubėti

Aistas MENDEIKA |

Rajono savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai pataria gyventojams neskubėti pasinaudoti naujuoju Teritorijų planavimo įstatymu, kuris įsigaliojo nuo sausio 1-osios, nes dar nėra visiškai aiški jo taikymo metodika, trūksta sąryšio su kitais įstatymais. Todėl prieš pradedant konkrečius darbus reikėtų pirmiausia pasikonsultuoti.

Naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymas turėtų supaprastinti pakankamai komplikuotą dabartinę teritorijų planavimo tvarką. Taikant jo nuostatas, sumažės įvairių procedūrų ir dokumentacijos tvarkymo. Gyventojams nebereikės patiems rūpintis detaliųjų planų rengimu, nes šis rūpestis guls ant savivaldybių administracijų pečių.

Kol kas gyventojai raginami neskubėti teikti prašymus ir reikalauti, kad dokumentai būtų tvarkomi pagal naujojo įstatymo nuostatas. Pasak savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistės Inos Sviderskienės, naujajame įstatyme yra daug neaiškumų. Dėl jų sausio 29 dieną Aplinkos ministerijoje rengiamas pasitarimas.

Taip pat dar daug „namų darbų“ turi atlikti ir savivaldybės Administracija, nes reikia koreguoti Bendrąjį planą bei kitus teisės aktus.

Jau pradėtas procedūras siūloma užbaigti pagal senąją tvarką, o norintiems pradėti naujas patariama pirmiausia pasikonsultuoti.

Ankstesnis straipsnisMokykliniai autobusai kol kas neuždarbiaus
Kitas straipsnisViltys dar neišblėso