Darbą pradeda nauja sena valdžia

DSC_7259Vakar į pirmąjį posėdį rinkosi naujai išrinkti vietos politikai. Naujajai Savivaldybės tarybai vadovaus kitai kadencijai perrinktas meras konservatorius Juozas Mažeika, savivaldybės vadovo pareigas einantis nuo 2007 metų.

Keičiasi šeši nariai

25 narių taryboje daugiausiai – 7 – vietas turi konservatoriai, 6 – socialdemokratai, 4 – Liberalų sąjūdžio, po tris – Darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas, 2 – visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ atstovai.

Palyginti su kadenciją baigiančia taryba, naujosios sudėtis keičiasi nesmarkiai – iki šiol po 7 mandatus turėjo socialdemokratai ir konservatoriai, 4 – tvarkiečiai, po 3 – darbiečiai ir Liberalų sąjūdžio nariai, 1 – pats išsikėlęs kandidatas.

Buvusius Tarybos narius: Vitalijų Galuškiną, Juozą Abelkį, Stasį Kaniavą, Valeriją Žalienę, Vilmą Šalčiuvienę ir Romualdą Jablonskį, rinkėjų sprendimu, keičia Dangiras Samalius ir Vaidas Kuprelis(TS-LKD), Dalia Martišauskienė (DP), Vaidas Butkevičius (PTT), Vilius Adomaitis („Kretingos kraštas“), Danutė Skruibienė (Liberalų sąjūdis).

Prisiekė pareigas atlikti sąžiningai

Pagal reglamentą, pirmasis posėdis prasidėjo Tarybos narių priesaikomis. Jas priėmė Kretingos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Alma Voveraitienė. Priesaikas politikai skaitė stovėdami, pridėję ranką prie Konstitucijos. Priesaikų metu stovėjo ir visi salėje buvusieji.

„Prisiekiu gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Te padeda man Dievas“, – tokiais žodžiais prisiekė visi 25 naujosios Tarybos nariai.

Tiesiogiai išrinktą merą ir Tarybą seniūnų vardu sveikino Darbėnų ir Kūlupėnų seniūnai Edvardas Stalmokas ir Rita Lubienė, Savivaldybės įmonių vardu – VĮ „Kretingos komunalininkas“ ir UAB „Kretingos vandenys“ vadovai Renata Surblytė ir Gediminas Valinevičius, sėkmės visuose darbuose, kad teisingumas ir teisėtumas, sprendžiant klausimus, visada eitų kartu, linkėjo vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Tarybos nariams perskaityti Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento Ričardo Malinausko ir direktorės Romos Žakaitienės, Lenkijos Respublikos ambasadoriaus Lietuvoje sveikinimai.

Bus ir opozicija

Posėdžiui pradėjęs vadovauti meras J. Mažeika pirmiausiai paskelbė pareiškimą dėl Savivaldybės tarybos daugumo sudarymo. Pareikšta, kad ją sudarys kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose į savivaldybių tarybas rajone daugiausia balsų gavę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos liberalų sąjūdžio frakcijų atstovai. Pagarsinta, kad TS-LKD frakcijai vadovaus Jūratė Sofija Laučiūtė, LSDP – Valerijonas Kubilius, LLS – Almantas Skruibys.

Darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas nariai pasiskelbė sudarantys mažumos opoziciją. Darbo partijos frakcijos seniūnas bus Vytautas Ročys, partijos Tvarka ir teisingumas – Alvydas Jonaitis.

Atleido ir vėl išrinko

Patvirtinus posėdžio darbotvarkę, iš pareigų, pasibaigus Tarybos įgaliojimų laikui, atleisti Administracijos direktorius Virginijus Domarkas, jo pavaduotoja Danutė Skruibienė, vicemeras Vytautas Ročys. Prisipažinęs, kad nesigaili prieš ketverius metus didesnį Autobusų parko direktoriaus atlyginimą iškeitęs į mero pavaduotojo, V. Ročys išsakė ir susikaupusias nuoskaudas: „Turėjau laiko pamatyti politikos virtuvę, ką reiškia išsakyti savo nuomonę. Teko dirbti su dviem Tarybos daugumom – pirmojoje visi sutarėme, kitos mes, darbiečiai, buvome ignoruojami kaip nereikšmingi ir nereikalingi. Naujiems nariams linkiu, davus priesaiką, laikytis duoto žodžio, senbuviams – nors kiek gerbti vienas kitą“.

V. Ročio vietą, mero J. Mažeikos teikimu, o Tarybai pritarus, užims D. Skruibienė. Už tai, kad ji eitų vicemerės pareigas, balsavo 17 Tarybos narių, 7 buvo prieš, vienas biuletenį sugadino.

Slaptu balsavimu išrinktas ir Administracijos direktorius. Juo ir toliau dirbs V. Domarkas. Už jį balsavo 18 tarybos narių, 3 buvo prieš, 4 biuleteniai rasti sugadinti.

V. Domarko pavaduotojas paaiškės kitame Tarybos posėdyje, kuris vyks balandžio 23 dieną.

 

 

Ankstesnis straipsnisTiškevičiai neatskleidžia visų paslapčių
Kitas straipsnisMedžiotojai laiko egzaminus