Naujam dviračių takui kliūčių nebėra

Nuo kretingiškių savivaldybės Tarybos narių priklausys, bus naujas dviračių takas, sujungsiantis Kretingą su Vydmantais, ar ne. Ketvirtadienį projektuotojai pristatė dviračių tako strateginį planą su konkretizuotais sprendiniais, kurį tvirtins Taryba, o po to bus rengiamas techninis projektas.

UAB „Kelprojektas“ architektų rengiamas dviračių tako Kretinga-Vydmantai specialusis planas jau buvo pristatytas anksčiau. Tačiau tąkart rajono vadovai, kai kurie Tarybos nariai, savivaldybės Administracijos specialistai turėjo nemažai klausimų, surado trūkumų, kuriuos projektuotojai pažadėjo ištaisyti ir, atsižvelgdami į pastabas, planą pataisyti.

Ketvirtadienį pateiktame plane netikslumai ištaisyti, sprendiniai konkretizuoti. Pasak projektuotojų, planas parengtas derinant jį su nacionaliniu dviračių takų specialiuoju planu, todėl bus galimybė jį sujungti ir su kitų rajonų takais.

Dviračių tako specialiojo plano autoriai teigė, jog yra nemažai probleminių vietų – susikirtimai su automobiliniais keliais, įvažiavimais, gatvėmis. Tokiose vietose numatoma įrengti saugos aikšteles, ženklinamas sankryžas.

Kitos probleminės vietos – susikirtimai su paviršinio vandens telkiniais. Tokių dviračių tako kelyje bus trys. Didžiausia ir sudėtingiausia kliūtis – Tenžės upė. Savivaldybės Administracijos specialistai kartu su būsimo techninio projekto rengėjais turės nuspręsti, statyti nedidelį tiltelį ar įrengti pralaidą. Vadinamajame Tenžės slėnyje projektuojant dviračių taką teks atsižvelgti ir į magistralinio kelio Šiauliai-Palanga specifiką. Projektuotojai perspėjo, jog dviračių tako negalima tiesti labai arti šio kelio, nes tai gali pakenkti jo stabilumui. Mat Tenžės slėnyje yra itin nestabilus durpingas gruntas.

Kiti du upeliai, kuriuos kirs naujasis dviračių takas, didelių problemų, anot projektuotojų, nesukels.

Daugiausiai rūpesčių savivaldybei gali sukelti privačios žemės paėmimas visuomenės reikmėms. Projektuotojai išsiaiškino, jog dviračių takas drieksis per 39 sklypus, kuriuos, be valstybės, valdo 36 savininkai. Iš jų visuomenės poreikiams planuojama paimti 5,24 hektaro žemės.

Anksčiau diskutuota, koks būtų patogesnis nusileidimas į Tenžės slėnį ir pakilimas iš jo. Projektuotojai buvo numatę laiptus bei nuvažiavimą. Pastarasis, anot jų, pareikalautų daugiau lėšų, nes, norint pasiekti reikiamą nuolydį, reikėtų nukasti daug grunto. Bet vis dėlto pasirinktas nuvažiavimas.

Pasak projektuotojų, dviračių takas gali būti pritaikytas ir pėstiesiems. Tai priklausys nuo pačių kretingiškių apsisprendimo. Įrengiant tik dviračių taką, numatoma 2,5 metro pločio asfalto danga. Jei jis bus pritaikomas ir pėstiesiems, dangos plotis bus 3 metrai. Šoninės apsauginės zonos numatomos 0,5 metro pločio. Naujojo dviračių tako ilgis bus 4,787 kilometro.

Važiuodami dviračių taku dviratininkai galės ir pailsėti, pasidairyti po apylinkes. Mat takas bus skirtas ne tik susisiekimui, bet ir turistinėms, pažintinėms išvykoms. Todėl per visą jo ilgį numatoma įrengti 3 poilsio aikšteles.

Paprastai, atsižvelgiant į reikalavimus, tokios aikštelės šalia dviračių takų įrengiamos kas 5 kilometrai. Tačiau kretingiškių dviračių takas susidurs su gana ilgais nusileidimais ir pakilimais, juo labiau, kad juo naudosis ir neįgalieji.

„Dviračių tako specialiojo plano parengimą finansuoja Automobilių kelių direkcija, todėl jam pastatyti lėšų tikrai bus“, – sakė savivaldybės Administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Pasak jo, tokiais atvejais Automobilių kelių direkcija suinteresuota, kad planavimui ar projektavimui išleisti pinigai nenueitų perniek.

Netrukus uostamiesčio įmonei „Klaipėdos regiono keliai“ ketinama išduoti statybos leidimą ir prasidės dar vieno dviračių tako, sujungsiančio Padvarius su Kretinga, statyba.

Reklama
———————————–

Apšvietimas šviestuvais