5.9 C
Kretinga
24 balandžio Trečiadienis
spot_img
spot_img

Renginių ciklas „Palangos dienos“ – paminėti net du kurortui itin  svarbius istorinius įvykius

Ar jau skaitėte?

Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis bei pasiners į kultūrinių renginių šurmulį – kurorto bendruomenė kviečiama džiugiai minėti net du miestui svarbius įvykius ir aktyviai dalyvauti tam skirtuose renginiuose.

- Reklama -

Palangos vėliavos savaitė

„Palangos dienos“ – taip vadinasi kovo 29 d. prasidėsiantis ir visą savaitę – iki balandžio 5 d. –  truksiantis renginių ciklas, skirtas įprasminti du ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai svarbius istorinius įvykius. Šiuo renginių ciklu bus minimas Palangos krašto prijungimas prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinama balandžio 5-oji – diena, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.

Palangos dienos 2023. Nuotraukos Aldo Kazlausko.

Šiais metais „Palangos dienos“ bus ypatingos, jubiliejinės – dešimtosios, tad parengta turininga bei renginių turtinga programa. Tarp jų – ir tradiciniai, ir pirmą kartą subursiantys palangiškius ir kurorto svečius renginiai. Visą savaitę palangiškius ir kurorto svečius kvies įvairios parodos, koncertai, diskusijos ir kt. Balandžio 5-7 dienomis Palangos sporto centre vyks ir krepšinio turnyras „Palanga CUP 2024“, skirtas Palangos dienoms paminėti.


Kaip Palanga atiteko Lietuvai


Šis šventinis laikotarpis taip pat skelbiamas ir Palangos vėliavos savaite, tad miesto gyventojai, įmonės bei organizacijos kviečiami padabinti savo pastatų fasadus Palangos miesto vėliavomis.

Penktadienis, kovo 29 d.

Jau nuo ryto mieste prasidės šventiniai renginiai – 9 val. Palangos senojoje gimnazijoje rengiama konferencija „Grafo Tiškevičiaus Palangos miesto architektūros vizijos“, o mažieji palangiškiai – kurorto ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai – 10 val. pakvies į jau tradicine tapusios parodos „Gintaro lašely telpa Palanga“, „Palangos dienų metu“ kasmet rengiamos autobusų stotyje, atidarymą. 

Į iškilmingą „Palangos dienų“ pradžią bendruomenė bus pakviesta vidurdienį – 12 val. Nepriklausomybės aikštėje (prie muzikinio fontano) bus iškilmingai pakeltos Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavos. Renginį ves Palangos kultūros centro Grubiojo teatro aktoriai Virginijus ir Rita Miliniai, iškilmingą ceremoniją savo pasirodymu papuoš Palangos orkestras. Renginyje dalyvauti kviečiami visi palangiškiai ir kurorto svečiai,  o ypač – šio renginių ciklo organizatoriai bei iniciatoriai, kurie 10 metų kūrė „Palangos dienas“.

- Reklama -

Pavakare palangiškiai kviečiami į kultūrinius renginius – 16 val. Palangos kurorto muziejuje bus pristatoma S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinių paroda, skirta grafų Tiškevičių paveldui atminti, ir šventinis koncertas. O 19 val. Kurhauzo teatro salėje vyks Palangos kultūros centro Grubiojo teatro performansas „Grimerinė“.


Jubiliejinė Palangos dienų šventė žada įspūdingus renginius! PROGRAMA


Šeštadienis, kovo 30 d.

Šeštadienio renginiai skirti menui – šią dieną Gintaro muziejaus verandą padabins S. Vainiūno meno mokyklos bendruomenės sukurta instaliacija „Kolonos“.

Tą pačią dieną šios ugdymo įstaigos auklėtiniai bendruomenę pakvies ir į Viešosios bibliotekos Vaikų skyrių – čia iki balandžio 5 d. bus eksponuojama S. Vainiūno meno mokyklos auklėtinių paroda – „Vaikiškos knygos viršelis“.

14 val. Palangos kurorto muziejuje vyks tradicinio poezijos konkurso „Haiku Palangai 2024“ apdovanojimų ceremonija.

Pirmadienis, balandžio 1 d.

Sutikus šv. Velykas, pirmadienis, balandžio 1 d., Palangoje prasidės energingai – aktyvaus laisvalaikio praleidimo entuziastus pakvies  kasmet daugybės dalyvių sutraukiantis žygis „Gintaro kelias“ ir akcija „Riedam“ Palanga-Šventoji. Ši akcija garantuoja dar daugiau puikios nuotaikos žygiuojant ar riedant pušyno takais.

 Iš Palangos į Šventąją dalyviai kviečiami keliauti įvairiais ekologiškais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Dalyvavimas yra nemokamas, svarbiausia pasirūpinti savo asmeniniu komfortu – patogia avalyne, vandeniu, tinkama apranga pagal orus.

Balandžio 1 d. Jūratės ir Kastyčio skvere nuo 11 val. iki 11.30 val. vyks žygio dalyvių pėsčiomis registracija ir startas, nuo 12 val.  iki 12.30 val. – akcijos „Riedam“ dviračiais, riedučiais ir kt. dalyvių registracija ir startas.

Pusiaukelėje dalyvių lauks poilsio zona, kurioje bus galima atsigaivinti vaisiais bei izotoniniais, vitaminų ir funkciniais gėrimais, padėsiančiais įveikti likusį maršrutą. Finale taip pat lauks staigmenos bei prizai.

Visus renginio dalyvius UAB „Vlasava” iš Šventosios į Palangą parveš nemokamai.


Dainuojantys margučiai Palangoje. Kuris iš jų skamba garsiausiai?


Antradienis, balandžio 2 d.

Balandžio 2 d., antradienis skirtas kūrybai – Viešojoje bibliotekoje 10 val.  bus atidaroma Palangos lopšelio darželio „Ąžuoliukas“ vaikų kūrybinių darbų paroda „Vėjo varpeliai“. Paroda bus eksponuojama iki balandžio 30 d.

Pavakare, 17.30 val., į grafikos parodos atidarymą pakvies jos autorė Nijolė Dargužienė. Paroda bus eksponuojama Palangos sporto centre.

Trečiadienis, balandžio 3 d.

Trečiadienį kurorto gyventojai kviečiami į Palangos miesto savivaldybę – čia II aukšto fojė bus atidaroma jau tradicine tapusi palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“. Ši paroda ypatinga tuo, kad savo rankdarbius joje pristato ne profesionalūs menininkai, o mėgėjai. Tačiau pristatomi darbai kasmet būna sukurti taip kruopščiai, kad verti didžiausių žiūrovų pagyrų.

Vakarop, 17 val., Palangos viešojoje bibliotekoje vyks parodos „Kuršiai ir Palanga“ atidarymas. Asociacijos „Pilsota“ nariai, pasidabinę kuršiškais drabužiais, kuriuos patys atkūrė, susirinkusiesiems pristatys kuršių kultūrą, papasakos, kokia istorine medžiaga remiantis buvo atkurti kuršiški drabužiai, pateiks ir daugiau įdomių faktų.

Ketvirtadienis, balandžio 4 d.

Ketvirtadienį besidominčius pakvies J. Šliūpo muziejus – 16 val. bus žaismingai atidaroma stendinė lauko paroda, skirta pirmajam miesto burmistrui. Tai paroda, parengta Miglės Anušauskaitės komiksų knygos pagrindu, bei pavadinta taip pat, kaip ir minėta komiksų knyga – „Kas išsigando  Šliūpo?“.

Ant tvoros, vedančios į J. Šliūpo muziejų, bus eksponuojamas 31 komiksas. Būtent šis žanras, anot parodos sumanytojų, labiausiai tinka pristatyti J. Šliūpo – neeilinės, kontraversiškos asmenybės – būdą.

Parodos atidaryme dalyvaus bei eksponuojamus komiksus inscenizuos Palangos moksleivių klubo teatro studija „Kopų kaukė“.

Penktadienis, balandžio 5 d.

Paskutinė renginių ciklo „Palangos dienos“ diena neabejotinai sudomins istorijos mėgėjus, kadangi yra skirta miesto gimtadieniui – 13 val. Palangos kurorto muziejuje rengiama diskusija „Pirmasis Palangos vardo paminėjimas. Kada minėsime?“. 

Iki šiol Palanga pirmuoju savo vardo paminėjimu laiko istorinį dokumentą – Kuršo vyskupo Henriko ir Vokiečių ordino sutartį dėl Pietų Kuršo padalijimo į tris dalis, kuri buvo pasirašyta 1253 m. balandžio 4 d. Bet yra ir ankstesnė legendinė data – 1161 m. birželio 15 d., aprašyta danų kronikoje, kai esą danai buvo užėmę Palangos pilį ir net įkūrę vyskupystę. Tad kyla diskusinis klausimas, kurią datą Palanga gali ir turi laikyti pirmuoju savo vardo paminėjimu?

Diskusiją moderuos prof. habil. dr.  Alvydas Nikžentaitis (Lietuvos istorijos institutas), diskusijoje dalyvaus akademikas, habil. dr. Vladas Žulkus (Klaipėdos universitetas), dr. Arturas Mickevičius (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), doc. dr. Marius Ščavinskas (Klaipėdos universitetas).

 

spot_img

Palanga kviečia švęsti – savaitgalį šurmuliuos festivalis „Jurgi, paimk raktus“

Jau tapo tradicija,  kad balandžio pabaigą Palangoje vainikuoja smagi, pavasariu dvelkianti Jurginių šventė. Festivalis „Jurgi, paimk raktus“ jau ne vieną dešimtmetį į didžiausią šalies kurortą sukviečia folkloro kolektyvus iš visos Lietuvos, kurie į Jurginių...

ORAS: Šiandien daug kur palis, aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos

Šiandien Lietuvoje daug kur palis. Vėjas rytinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šilumos. Ketvirtadienį daug kur palis, dieną protarpiais. Vėjas naktį rytinių krypčių, 6–11 m/s, dieną pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 9–14 m/s. Temperatūra...

Astrologinė prognozė balandžio 24-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien būkite atidesni su svetimomis vertybėmis ir dokumentais, jų nesugadinkite. Venkite aplaidumo, jeigu teks ruošti ar išnagrinėti svarbų dokumentą, tekstą ir pan. Vadovaukitės teisingumo nuostata. JAUTIS. Jeigu turite galimybę pakeisti darbą ar partnerį, susidursite...

„Rimi“ darykitės šios superdaržovės: trapiuose ūgliuose – galinga jėga

Smidrus galima pavadinti viena „instagramiškiausių“ daržovių: jie puošia Benedikto kiaušinius, daržovių pyragus, nugula lėkštėse prie gurmaniškų patiekalų kaip dailus žalias akcentas. Daugelyje tautų įvairiais istoriniais laikotarpiais jie buvo vertinami ir kaip afrodiziakas, ir kaip...

„Rimi“ įsigysite pigiau šių sveikatai palankių uogų: štai, ką gausite suvalgę jų saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad vynuogėse gausu vitaminų...

ORAI: Nors po truputį šils, malonių orų reikės palaukti

Šiandien didesnėje šalies dalyje nedideli krituliai, vyraus lietus, šlapdriba,. Vėjas pietvakarių, pietų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną daug kur palis. Vėjas naktį silpnas, dieną rytų, šiaurės rytų, 7–12 m/s. Naktį daug...

Balandžio 23-ioji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Jurginės)

Balandžio 23-ioji – Jorė, Jurginės, Ganiklio diena; Pasaulinė knygos ir autorinių teisių diena; Anglų kalbos diena. Balandžio dvidešimt trečioji, antradienis – 113-oji metų diena (antroji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 251 diena. Savo...

Astrologinė prognozė balandžio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Jeigu nebuvote sutvarkę finansinių reikalų, grąžinę skolų, nesistebėkite, kad ant galvos užgrius rūpesčiai, išlaidos. Vakare galite pasielgti neįprastai, rizikingai – galbūt leisitės į avantiūrą. JAUTIS. Šiandieną aplinkiniams darysite prieštaringą įspūdį – vieniems pozityvų, kitiems...

„Rimi“ žvalgykitės šių pigių ingredientų: pasigaminsite purų biskvitinį pyragą per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys,...

Įdomiausios „Iki“ pietų pertraukos – su išskirtiniais svečiais ir netikėtais pokalbiais

Prekybos tinklas „Iki“ ne tik auginasi talentus nuo pirmųjų dienų ir rūpinasi savo komandos nariais užtikrindamas jiems geriausiai poreikius atitinkančias karjeros galimybes, bet ir suteikia išskirtines asmeninio augimo galimybes. Nuotoliniai susitikimai su žinomais įvairių...

Ekspertai rekomenduoja: mobilieji žaidimai, kuriuos privalo išbandyti kiekvienas 

Pasaulinių tyrimų duomenys rodo, kad išmanusis telefonas šiuo metu yra populiariausia žaidimų platforma. Mobilieji žaidimai prieinami kiekvienam išmaniojo telefono savininkui, o sau tinkamą žaidimą iš itin plačios pasiūlos gali rasti kiekvienas. Žaidimų ekspertai, „Samsung“...

Balandžio 22-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Tarptautinė motinos Žemės diena)

Balandžio 22-oji – Tarptautinė motinos Žemės diena. Balandžio dvidešimt antroji, pirmadienis – 112-oji metų diena (pirmoji 17-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 252 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Danutė, Jurga, Leonidas, Novaidas, Novaidė, Novaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Svarbiais klausimais nesivadovaukite emocijomis ir išgalvotomis fantazijomis, nes tokiu būdu tik suteiksite stiprybės konkurentams. Paisykite įstatymų, taisyklių bei instrukcijų. JAUTIS. Prieštaringų emocijų šiandien patirsite darbe. Tikriausiai paaiškės, kaip esate vertinami kolegų, darbdavio ar klientų....

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė apsaugos nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

ORAI: Naktimis bis dar numatomos šalnos, dienomis šilumos bus nedaug

Sekmadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, 7–12 m/s. Aukščiausia temperatūra 5–10 laipsnių šilumos. Pirmadienį krituliai (lietus, šlapdriba), vietomis smarkūs. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 8–13 m/s, dieną kai kur gūsiai 15–18...

Balandžio 21-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena)

Balandžio 21-oji – Pasaulinė kūrybiškumo ir inovacijų diena. Balandžio dvidešimt pirmoji, sekmadienis – 111-oji metų diena (paskutinė 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 253 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Tikriausiai teks blaškytis tarp įvairių asmeninių poreikių ir pagundų. Tikėtinas jaudinamas susitikimas, suteiksiantis ypatingų potyrių. Tačiau galimas ir nemalonus incidentas, pavydo scena, nuostolis ar kt.  JAUTIS. Jeigu savo siekius mėginsite įgyvendinti nesiskaitydami su artimiausių...

ORAI: Šiandien krituliai, vyraus lietus, temperatūra 3–8 laipsniai šilumos

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, vyraus lietus. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Sekmadienio naktį kai kur trumpi krituliai, dieną pietrytiniuose rajonuose nedidelis lietus. Vėjas šiaurinių krypčių, naktį 5–10 m/s, dieną 7–12 m/s....

Balandžio 20-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO (Kinų kalbos diena)

Balandžio 20-oji – Kinų kalbos diena; Pasaulinė cirko diena. Balandžio dvidešimtoji, šeštadienis – 110-oji metų diena (šeštoji 16-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 254 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Agnetė, Agnė, Agnietė, Adeliaras, Eisvaldas,...

Astrologinė prognozė balandžio 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Tikriausiai mėginsite keisti išvaizdą, stilių ir jums pavyks. Kita vertus, tykos traumos, infekcijos, todėl pasisaugokite ir laikykitės higienos taisyklių, venkite nesveiko, nešviežio maisto. Neerzinkite gyvūnų. JAUTIS. Būsite nusiteikę pramogoms, avantiūroms, nuotykiams. Ką gi, kas...

Dar šių daržovių įsigysite pigiau „Rimi“: apsaugos nuo akių ligų ir praturtins organizmą

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad...

Dabar grilių ir jų aksesuarų „Rimi“ įsigysite pigiau: ši mėsa iškeps skaniausiai su keliais...

Saulei kiek dosniau dalijantis šiluma, namų terasose, kiemeliuose bei soduose vis dažniau galima išgirsti čirškančią lauko kepsninę. O kepamos kiaulienos kvapas, susimaišęs su barbekiu padažo aromatu, kaipmat visus priverčia nekantraujant susėsti prie bendro stalo....
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS