Vaduoja miestą nuo šiukšlių

siukslesLaima STONKUVIENĖ |

Kretinga kasdien švarėja – miestą nuo akis badančių šiukšlių vaduoja komunalininkai, kuriems talkina socialines pašalpas gaunantys žmonės. Renkamos ne tik šiukšlės – kertami ir jas kai kuriose vietose „slepiantys“ menkaverčiai krūmai.

„Valyti miestą pradėjome vos tik nutirpus sniegui, kada šiukšlės visu gražumu pasirodė. Galime drąsiai tvirtinti – žmones už aplinkos šiukšlinimą reikia labai griežtai bausti, baisu, kas pakelėse, parkų ir kitose teritorijose iš po žiemos dedasi“, – „Švyturiui“ sakė VĮ „Kretingos komunalininkas“ Miesto apželdinimo ir valymo vyr. vadybininkas Stasys Perkauskas.

Anot jo, Pastauninko parkas, valomas penktadieniais ir pirmadieniais, tai yra prieš savaitgalį ir po jo. Tačiau pirmadienį šio parko teritorijoje tenka vėl darbuotis iš peties. „Nors šiukšlių dėžių tikrai pastatyta pakankamai, žmonės nesivargina šiukšlių į jas mesti – šiukšlines randame beveik tuščias, o popieriai, plastikiniai buteliai, įvairūs maišiukai mėtosi, kur tik pažvelgsi“, – sakė vyr. vadybininkas.

Itin daug šiukšlių surinkta ir teritorijoje tarp Žemaitės alėjos ir Savanorių gatvės, prie taip vadinamo tremtinių namo. Visas laukas, S. Perkausko teigimu, iš po žiemos buvo nusėtas šiukšlėmis – čia jų surinkta ir išvežta beveik 40 maišų. „Nuo šiukšlių išvadavome Klaipėdos gatvę, miesto žvyrduobę. Tiesa, iš žvyrduobės dar tik negalėjome išvežti nukirstų nendrių, nes žemė patižusi, reikia truputį palaukti, kol ji bent kiek išdžius. Šią savaitę labai rimtai tvarkome teritoriją prie Akmenos upės, už degalinės. Čia – baisus šiukšlynas, kuris itin gerai pasimatė iškirtus menkaverčius krūmus“, – teigė pašnekovas.

Šiukšles kasdien renka vidutiniškai iki 10 socialinės pašalpos gavėjų, kurie pasitelkiami atlikti visuomenei naudingus darbus, organizuojamus seniūnijų.

Miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius sakė esąs labai patenkintas šių žmonių darbu. „Tokia pagalba šiuo metu miesto tvarkytojams yra labai reikalinga. Džiaugiamės, kad visuomenei naudingą darbą žmonės atlieka kruopščiai ir sąžiningai“, – sakė seniūnas.