Ugnis pareikalavo dar vienos gyvybės

Laima STONKUVIENĖ

„Ugnis kažko į mūsų seniūniją įsisuko – tai jau trečias gaisras per du mėnesius, dar, deja, nusinešęs ir žmogaus gyvybę“, – sakė Žalgirio seniūnijos seniūnas Bronius Talmontas, kurį kartu su specialistu ūkio reikalams Valdevinu Navajausku ir socialinės paramos vyresniąja specialiste Vilma Neverauskiene sutikome nelaimės vietoje Tolių kaime. Jie rūpinosi, kur apgyvendinti be namų likusius žuvusiojo sugyventinę ir kitame namo gale gyvenusį 50-metį.

Gaisras dviems savininkams priklausiusiame name kilo sekmadienio rytą, apie 6 valandą. Atvykus ugniagesiams, jis jau degė atvira liepsna. „Pirmieji sproginėjantį šiferio stogą pamatė šalia esančio namo gyventojai, jie iškvietė gaisrininkus, pažadino ir iš liepsnojančio namo išvedė kitą savininką. Jei ne kaimynai, jis taip pat būtų jei ne sudegęs, tai labai nukentėjęs – pasakojo seniūnas. – Gaisras, matyt, kilo dėl to, kad 42-ejų žuvusysis, greičiausiai būdamas neblaivus, rūkė ir užmigo. Nuo krosnies ugnis tikrai negalėjo įsiplieksti, ji šeštą valandą ryto vargu ar buvo jau užkurta“.

Seniūnijos darbuotojai svarstė, kaip būtų buvę, jeigu kartu su žuvusiuoju namuose būtų buvusi ir jo sugyventinė. Porai susipykus, moteris tąnakt iš namų buvo išėjusi. „Jeigu sugyventinė būtų buvusi namuose, gal ir gaisro būtų išvengta, o gal priešingai – abu būtų žuvę? Moteris gyvybę išsaugojo, tačiau liko kaip stovi – be drabužių, daiktų, dokumentų. Sutarėme, kad ji laikinai pagyvens Jaunimo sodyboje, be namų likusį savininką priglaus žmonės Ėgliškių kaime. Žuvusiojo laidotuvėmis pasirūpins jo brolio žmona“, – pasakojo V. Neverauskienė.

Gaisro metu sudegė namo stogas, išdegė viduje buvę namų apyvokos daiktai. Koks likimas laukia ugnies nuniokoto namo, seniūnas teigė dar nežinantis. Abejoja, ar 180 metų senumo sodybą gyvas likęs jo savininkas atstatys.

Įvykį tiriantis Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio inspektorius Egidijus Pazdrazdis patvirtino, kad labiausiai tikėtina žmogaus gyvybės pareikalavusio gaisro priežastis yra neatsargus rūkymas. „Didžiulė laimė, kad tą rytą pūtė palankus vėjas ir ugnis neišplito, pavyko išgelbėti labai arti stovinčius medinius pastatus – garažą ir ūkinės paskirties statinį, – sakė E. Pazdrazdis. – Šių metų pradžia labai liūdna – kilo jau 14 gaisrų, o juose žuvo net du žmonės. Dvejus metus rajone nebuvo nė vieno žuvusiojo. Gyventojams lieka tik dar kartą akcentuoti – būkite atsargūs su ugnimi, tvarkingai šildykitės, saugokite save ir savo turtą“.

Sausio 17-ąją, kilus gaisrui gyvenamajame name Rūdaičiuose, žuvo 56-erių namo savininkė.

Reklama: Automobilių raktų gamyba.

Ankstesnis straipsnisSaugokitės sukčių pinklių internete
Kitas straipsnisIškėlė tarybinę vėliavą