Šventosios Šeimos ikona pradėjo kelionę

0
274

Rasa GEDVILAITĖ

Šiuos liturginius metus Lietuvos vyskupai paskelbė Šeimos metais – skatinama skirti kuo daugiau dėmesio šeimoms. Vienas iš renginių – Šventosios Šeimos ikonos kelionė. Tokia ikonos kelionė trečiadienį, ją šv. Juozapo garbei skirtų šv. Mišių metu pašventinus vyskupui Jonui Borutai, prasidėjo ir Kretingos parapijoje.

„Priimti Šventosios Šeimos ikoną į savo namus šeimos galės iki gruodžio 28 dienos. Tiesa, tam būtina išankstinė registracija bažnyčios raštinėje“, – akcentavo Kretingos parapijos klebonas Antanas Blužas.

Į namus atkeliaus Šventosios Šeimos ikona, ikonos aprašymas, ikonos kelionės taisyklės, šeimų registracijos kalendorius, siūloma šeimos malda, atsiliepimų knyga bei atminimo atvirukas. Šeimoje ikona galės būti iki dviejų parų, o po to bus perduota kitai šeimai. Ikonai šeimos namuose turės būti paruošta maldos vieta, šeima galės įrašyti atsiliepimą, maldą ar palinkėjimą atsiliepimų knygoje, įklijuoti šeimos nuotrauką su Ikona.

Dvasininkų teigimu, Šeimos metai yra ypatinga galimybė prisiminti tikrąsias šeimos vertybes, proga šeimoms pasimelsti kartu už artimuosius ir visas šeimas, padėkoti Dievui už suteiktas malones.

Šventoji Šeima: Jėzus, jo motutė šventoji Marija ir globėjas šventasis Juozapas pirmą sekmadienį po Kalėdų pagerbiama nuo seno. Asketiškasis popiežius Paulius VI, 1964 metais lankydamasis Nazarete, kur prabėgo Jėzaus vaikystė ir jaunystė, atkreipė dėmesį į šią šventę bei jos „keletą trumpų pamokėlių“: tylos, darnos ir darbo: „Tegu mumyse vėl atgimsta pagarba tylai, kuri yra nuostabi ir būtina sielos būsena, nes šiuolaikinis triukšmingas gyvenimas mus vargina visokiausiais garsais, triukšmais ir šauksmais. O Nazareto tyla, išmokyk mus susikaupti geroms mintims, susitelkti į dvasios gelmes, išgirsti slaptuosius Dievo sprendimus bei tikrųjų mokytojų žodžius…

Tegu Nazaretas mums liudija, kas yra šeima, jos meilės bendrystė, jos santūrus ir skaidrus grožis, jos šventa ir nepaliečiama savybė; tegu rodo, koks malonus yra šeimoje gaunamas mokymas, kurio niekas negali atstoti; tepamoko, kokia jos prigimtinė priedermė visuomenės gyvenime…“.

Kelionės į Islandiją