Šventę paminėjo išskirtinai

IMG_5072Grūšlaukėje, kaip turbūt ir visame Kretingos rajone, buvo pagerbtos motinos. Tačiau stebėdamos joms skirtą koncertą, grūšlaukiškės tyliai kalbėjosi – tokio išskirtinio renginio dar nėra buvę. Moterys ne tik juokėsi, bet ir braukė ašaras, kuriose sumišo džiaugsmas kartu su liūdesiu. Džiaugsmas, kad auga geri vaikai, liūdesys, kad vieną dieną jie išeis iš namų. Jautriausias sielos stygas palietė ir tai, jog moteris sveikino iš Klaipėdos atvykę vaikai, kurie per Motinos dieną neturi ko apkabinti.

Grūšlaukiškė Edita Paulauskienė globoja dvi mergaites, neturinčias šeimos. Klaipėdos „Ryto“ globos namų auklėtinės tapo tarsi Motinos dienos ambasadorėmis. E. Paulauskienei kilo idėja globos namų gyventojus pasikviesti į svečius – padovanoti šventę ne tik motinoms, bet ir jų neturintiems vaikams. Moters globotinės mielai sutiko padėti ir bendromis jėgomis pavyko surengti „Ryto“ vaikų vizitą Grūšlaukėje.

Grūšlaukės moterims klaipėdiškiai padovanojo jautrų spektaklį, kurį režisavo Rima Ambrulaitienė.

„Šventė yra ne tik tada, kai gauni, bet ir tada, kada duodi. Norėjome, kad šventę pajaustų ne tik mamos. Jos taip pat galėjo dovanoti – šilumą vaikams, kurie mamų neturi. „Ryto“ auklėtiniai jau yra buvę Grūšlaukėje, bet spektaklį atvežė pirmą kartą ir mintis kartu švęsti Motinos dieną įgyvendinta taip pat pirmą kartą. Tokiam šventės scenarijui pritarė ir „Ryto“ direktorė, ir mūsų bendruomenė, kultūros namų darbuotojai. Matyt, mintis buvo puiki, nes radome ir ne vietinių bendraminčių – vaikams ledų padovanojo „Super viva ledai – Uniliver Lietuva distribucija“, – pasakojo E. Paulauskienė.

Grūšlaukės kultūros namų vedėja Simona Makūnaitė džiaugėsi bendruomenės aktyvumu ir tuo, kokie šilti santykiai užsimezgė su svečiais. Jie motinoms dovanojo ne tik spektaklį, bet ir gėlių.

S. Makūnaitė šventei parengė ir mažųjų grūšlaukiškių pasirodymus, niekur nepublikuotas eiles skaitė poetas Juozas Maksvytis.

„Pavasaris atneša gyvybę, todėl Motinos diena yra tokia simboliška. Linkiu sveikatos, stiprybės auginti vaikus. Laimingi tie, kurie dar turi ką apkabinti. Kitiems mamas tenka prisiminti suklupus kapinėse prie kapo. Tačiau žinau viena – motinos nemiršta širdyse vaikų“, – sveikindamas grūšlaukiškes kalbėjo J. Maksvytis.

Emocijų pliūpsnį sukėlė ir S. Makūnaitės sumanymas nufilmuoti vaikų interviu. Prieš filmavimo kamerą vaikai dalijosi nesuvaidintais jausmais bei mintimis apie savo mamas. Joms jie negailėjo gražiausių žodžių – vadino mamas gražiomis, kaip gėlė, saulės spindulys, princesė, žvaigždė, obuolys, dangus ir pasaulis. Mažieji grūšlaukiškiai prisipažino, jog myli mamas už viską – už tai, kaip skaniai jos gamina valgį, kad išnešiojo ir pagimdė, kad eina kartu grybauti ir visada randa laiko.

 

 

 

 

 

Ankstesnis straipsnisLietuvos krepšinio rinktinės treneriai jau tiesia pergalių kelią
Kitas straipsnisDovanojo Kretingą iš paukščio skrydžio