Saugokitės sukčių pinklių internete

0
317

Pastaruoju metu policijos komisariatuose daugėja pranešimų apie elektroninėje erdvėje nukentėjusius gyventojus. Į sukčių pinkles internete patenka žmonės, susivilioję vieną ar kitą prekę įsigyti pigiau. Kretingiškiai – ne išimtis.

Šią savaitę į policiją kreipėsi 29-erių Kluonalių kaimo gyventojas, kuris pranešė, jog norėdamas pagal „Autogidas. lt“ portale rastą skelbimą nusipirkti kjeturratį motociklą, jo pardavėjui į nurodytą sąskaitą pervedė 500 litų avansą. Kadangi pervedus avansą už prekę su pardavėju daugiau susiekti nebepavyko, suprato, jog yra apgautas.

Pareiškimą policijai parašė ir 39-erių kretingiškė, kurios sūnus interneto tinklapyje www.skelbiu.lt rado skelbimą apie parduodamą mobilaus ryšio telefoną „Samsung Galaxy s“. Už telefoną į nurodytą sąskaitą pervedė 300 litų, tačiau aparato negavo.

Sausį į sukčių pinkles pakliuvo 57-erių Reketės kaimo gyventoja. Ji internetiniame portale www.autoplius.lt su pardavėju sutarė pirkti traktorių „John Deere 4040“. Į nurodytą sąskaitą pervedė 500 litų avansą, tačiau prekės nesulaukė, o su pardavėju susisiekti nebepavyko.

Kaip teigia pareigūnai, tipiškas tokių nusikaltimų scenarijus – įvairiuose interneto puslapiuose dedami skelbimai, juose siūloma už akivaizdžiai mažesnę kainą įsigyti transporto priemones, avalynės, drabužių ar namų ūkio apyvokos daiktų. Tai dažniausiai patraukia pinigų stokojančių žmonių dėmesį, o jų neatbaido nė reikalavimas į nurodytą banko sąskaitą pervesti avansą arba net visą pinigų sumą. Atlikus pavedimą, ramiai laukiama, kol prekė bus atsiųsta ar kitaip pristatyta, o nerimauti pradedama tik pasibaigus sutartam terminui.

Pirkėjai dažnai išsaugo pardavėjo mobiliojo telefono numerį, tačiau taip pat dažnai jų ir čia laukia nusivylimas – prekės nepristatęs pardavėjas paprastai tampa „vartotoju, kurio telefonas išjungtas arba yra už ryšio zonos ribų“.

Policijos pareigūnai pataria atsakingiau vertinti internete skelbiamus itin patraukliai atrodančius pasiūlymus. Reikėtų nepamiršti, jog pavedimo atlikimas į kito asmens banko sąskaitą prilygsta pinigų atidavimui iš rankų į rankas. Pinigus reikia mokėti tik už gautą prekę.

„Švyturio“ informacija

Remontas Vilniuje