Rūdaitiškiai po ilgos pertraukos užgavėjo kartu

uzgavenesLaima STONKUVIENĖ |

Toli sklindantis kepamų blynų ir verdamos šiupinynės kvapas visus rūdaitiškius antradienio popietę kvietė ateiti į Kretingos kultūros centro Rūdaičių filialo kiemą. Čia persirengėlių laukė ne tik vaišės, linksmybės, bet ir galimybė sužinoti ateitį: ją labai gerą ne vien žmonėms – ir visai gyvenvietei pranašavo būrys čigonių.

„Rūdaičiuose Užgavėnės surengtos po beveik dešimties metų pertraukos, – „Švyturiui“ porino viena visam „paradui“ vadovavusių „čigonių“ – bendruomenės pirmininkė Gražina Katkuvienė. – Nors susirinko ne tiek daug žmonių, kaip tikėtasi, bet visi linksminosi iš širdies. Šventė organizuota bendromis pajėgomis – trankia muzika pasirūpino filialo vedėjas Stasys Lukauskas, vaišėmis, žinoma, moterys – bibliotekininkė Laima Kalniuvienė, bendruomenės narės Irena Pušinskienė, Vida Pipirienė, Ramutė Griciuvienė, Aldona Lazdauskienė ir kitos. Produktus šiupiniui: raugintų kopūstų, morkų, pupelių, svogūnų, lašinukų bei blynams moterys taip pat susinešė pačios, liko tik viską vietoje išvirti ir iškepti, kad karšti būtų“.

Pasak G. Katkuvienės, pasilinksminti, sudeginti Morę (ją, beje, taip pat darė bendruomenės pirmininkė) rūdaitiškiai susirinko nelaukdami tamsaus vakaro. Pabūti kartu šviesiu dienos metu pageidavo patys žmonės, ypač jaunos šeimos. „Mums žmonių noras – kaip įstatymas, dėl jų juk viskas ir daroma. Labai tikimės, kad kitąmet švęsti Užgavėnių sueis visas kaimas. Turime planų atgaivinti dar vieną tradiciją – tą dieną po gyvenvietę važinėti arklais kinkytu vežimu, aplankyti visus, kurie negalės ateiti į šventę“, – kalbėjo G. Katkuvienė.

Ankstesnis straipsnisTarybai prireiks politinės valios
Kitas straipsnisPrisilietėme prie šventojo relikvijų