Rūdaičiuose atšvęstos ketverios įkurtuvės

0
301

Laima STONKUVIENĖ

Lapkričio 14-ąją visi Rūdaičių keliai vedė į buvusį vaikų darželį. Atnaujintame pastate įkurtuves atšventė net keturios gyventojams labai svarbios įstaigos – Kretingos kultūros centro Rūdaičių skyrius, Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Rūdaičių filialas, Bendrosios praktikos gydytojo kabinetas ir maldos namai.

Ateityje čia turėtų įsikurti ir paštas.

Uždegus simbolines žvakes – šviesos ir tikėjimo žiburius bei klebonui Mariui Venskui pašventinus neatpažįstamai pasikeitusias patalpas, renginio vedėjos Sigita Šimkutė ir Gytė Pušinskaitė priminė, kokį kelią iki įkurtuvių šventės rūdaitiškiams teko nueiti. 1983 metais pastatytas vaikų darželis pagal paskirtį veikė iki 1996-ųjų. 1992 metais į dalį pastato persikėlė mokyklos pirmokai su mokytoja Ona Morta Peneliene, po metų – dar viena klasė. Uždarius vaikų darželį, pastatas atiduotas mokyklai, ten įsikūrė priešmokyklinė grupė ir visos pradinės klasės. 2005 metais visi persikėlė į atnaujintą pagrindinę mokyklą, o į dalį buvusio vaikų darželio – medicinos punktas. Būtent tada ir sužibo viltis gyvenvietėje turėti pastatą, kuriame sutilptų visos pagrindinės įstaigos: kultūros skyrius, bibliotekos filialas, maldos namai, paštas. Prireikė septynerių metų, kad svajonė taptų realybe.

Pasveikinti naujakurių su įkurtuvėmis rikiavosi rajono vadovai, politikai, Kultūros skyriaus, Kretingos kultūros centro, M. Valančiaus viešosios bibliotekos atstovai, kiti svečiai. „Po septynerių metų letargo miego pastatas atgijo, šiandien jis pilnas gyvybės, tikiu, kad ne tik savaitgaliais, bet ir kasdien bus pripildytas klegesio, bendros veiklos, – sveikindamas rūdaitiškius, sakė rajono meras Juozas Mažeika. – Dėkoju visiems, prisidėjusiems, kad renovacijos darbai įgautų pagreitį ir pasiektų finišą. Noriu, kad žinotumėte – pastatas atnaujintas ne tam, kad puoštų kaimą, o Jums, gyventojams, kad reikalingas paslaugas gautumėte jaukiose ir šiltose patalpose“. Iš Rūdaičių kilęs mero pavaduotojas Vytautas Ročys linkėjo plėstis, stengtis, kad gyvenvietėje daugėtų vaikų – kad būtų ir mokinių, ir saviveiklininkų, ir skaitytojų, ir pacientų.

Savivaldybės Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė prisipažino, kad ji, atnaujinimo procese dalyvavusi nuo pat jo pradžios, šiandien jau gali atsikvėpti ir pasakyti: ačiū Dievui, pagaliau viskas baigta. „Turite išskirtinį pastatą, sutvarkytą jo aplinką. Šiandien visiems labiausiai noriu padėkoti už kantrybę ir palinkėti, kad pastate kasdien „virtų“ gyvenimas“, – kalbėjo R. Lukauskienė.

Savivaldybės Administracijos direktorius Virginijus Domarkas papasakojo, kaip su Juozu Mažeika tarsi nusikaltę mokinukai stovėjo Nacionalinėje mokėjimų agentūroje ir prašė neatimti darželio pastatui renovuoti skirtų pinigų. „Buvo problemų dėl darbų rangovų kaitos, lėšų trūkumo, tačiau šiandien galime pasidžiaugti, jog viskas jau praeityje. Per septynerius metus į pastatą, kuris tapo daugiafunkciu centru, investuota 2,5 milijono litų. Dabar turite gražią mokyklą, kultūros skyrių, bibliotekos filialą, medicinos punktą, maldos namus, tik labai trūksta kažkada vizitine Rūdaičių kortele buvusios Varnos“, – šmaikštavo Administracijos direktorius.

Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūnas Antanas Gedminas prisiminė, kaip pastatą ketinta privatizuoti, kaip kilo mintis jį atnaujinti ir čia įkurdinti svarbiausias įstaigas. „Kai buvo parengtas planas, nusipirkęs spalvotų pieštukų, vaikščiojau po patalpas ir braižiau, kur kokia įstaiga turėtų įsikurti. Šie namai – nuostabi rajono vadovų dovana rūdaitiškiams, nes vienu metu visi atnaujinimo darbai buvo „pakibę ant plauko“. Nauja viltis sužibo atėjus dirbti Administracijos direktoriui Virginijui Domarkui, nors dalį nuopelnų galiu prisiimti ir aš“, – juokavo seniūnas, rajono vadovams įteikdamas ąsočius su medumi.

Atnaujintame pastate įsikūrusių įstaigų vadovams: Stasiui Lukauskui, Laimai Kalniuvienei, Laimai Narvilienei įteiktas simbolinis raktas, šie svečiams padovanojo po vaško žvakę.

Dirbti taip, kad būtų labai reikalingi žmonėms, visiems darbuotojams taip pat linkėjo savivaldybės Tarybos narys Steponas Baltuonis, Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčiauskienė, Kretingos kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Kretingos M. Daujoto pagrindinės mokyklos Rūdaičių pradinio ugdymo skyriaus vedėja Rima Narkienė, buvusi kolegė Gražina Katkuvienė.

Šventės dalyvius linksmino Kretingos meno mokyklos pučiamųjų orkestras „Vėjūnas“, vadovaujamas Arvydo Bružo, vaikų ansamblis „Bitinukai“ su savo vadove Sigita Šimkute, Stasio Lukausko vadovaujama Rūdaičių skyriaus kapela, Kretingos kultūros centro kamerinis ansamblis „Kristalė“, vadovaujamas Kristinos Rimienės.

Įkurtuves vainikavo šventinis fejerverkas.

Spynų keitimas