14.9 C
Kretinga
24 rugsėjo Sekmadienis
spot_img
spot_img

Pasitikrinkite, ar visais naudojatės: 9 efektyvūs „Iki“ patarimai, kurie leis sutaupyti ruošiant vaiką mokyklai

Ar jau skaitėte?

Rugpjūčio pabaiga – metas, kai dauguma tėvų baigia atostogauti ir jau ruošiasi mokslo metų pradžiai. Neatsiejama to dalis – mokyklinių prekių pirkimas. Prekybos tinklas „Iki“ dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės racionaliai planuoti pirkinius ir išleisti mažiau.

- Reklama -

„Kaip įprastai, kanceliarinių prekių prekyba jau vyksta gana aktyviai, nors pikas paprastai pasiekiamas paskutinę rugpjūčio savaitę. Pastebime, kad daug pirkėjų mokyklinius pirkimus planuoja sumaniai: ateina su sąrašu, atkreipia dėmesį į akcijas, patrauklius pasiūlymus. Galima pastebėti, kad vienų ar kitų kanceliarinių prekių paklausa tiesiogiai priklauso nuo to, kokį sąrašą gauna mokiniai ar jų tėvai iš švietimo įstaigų. Šiemet, panašu, daugiau atsiranda kūrybinių rinkinių“, – apie pirkėjų įpročius pasakoja Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Mokykliniai reikmenys.

Kad apsipirkimas vyktų kuo sklandžiau, o pirkiniams išleistumėte mažesnę sumą, verta prisiminti esmines taisykles. Jos padės moksleivį suruošti į mokyklą daug neišlaidaujant.

Atlikite inventorizaciją. Beveik niekada nebūna taip, kad naujiems metams viską reikia pirkti parduotuvėje. Kiekvieną kartą bent pusę penalo turinio galima papildyti iš praėjusių metų likučių. Tas pats pasakytina ir apie sąsiuvinius.

Norint gerai pasiruošti vaiko mokykliniam apsipirkimui, pirmiausia reikėtų ne tik suvokti, ko vaikui tikrai reikia, kas nėra būtina, bet ir tai, ką jis dar turi geros būklės iš praėjusių metų. Mokyklinių pirkinių planavimas taip pat yra puiki proga vaikams ir tėvams susitvarkyti spintas, rašomuosius stalus.

Naujam gyvenimui prikelkite senus daiktus. Gali paaiškėti, kad rašomojo stalo stalčiuose slepiasi daugybė lobių – nuo atbukusių, bet dar gerų pieštukų iki net nepanaudotų spalvoto popieriaus rinkinių.

- Reklama -

Jeigu sąsiuvinyje prirašyti tik keli lapai – juos galima išplėšti, ir jis puikiai tiks naujiems mokslo metams. Pakartotinai panaudosite ir aplankus ar segtuvus, o iš kelių išsibarsčiusių rinkinių tikriausiai pavyks surinkti naują kreidelių, pieštukų ar flomasterių pakuotę. Prieš pirkdami vaikui naują penalą, patikrinkime, ar senąjį dar galima išsaugoti. Pavyzdžiui, dėmę ant jo galima užmaskuoti lipduku su mėgstamu vaiko personažu.

Parduokite, kas dar tinkama naudoti, bet jau nereikalinga. Jeigu nuo ankstesnių metų likę pirktų vadovėlių, knygų, pagalbinių priemonių mokyklai, pabandykite juos parduoti. Uždirbtus pinigus galėsite panaudoti kitoms išlaidoms, susijusioms su mokyklinėmis prekėmis.

Parduoti galima ne tik vadovėlius, knygas bet ir kitus daiktus. Žinoma, jeigu jie yra geros būklės ir tinkami naudoti. Tai gali būti mažai naudota kuprinė, kurią jūsų vaikas greitai išaugo ir nespėjo jos sugadinti. Tą patį galite padaryti ir su gerais, bet per mažais drabužiais.

Turėkite sąrašą. Šis patarimas galioja perkant ir maisto prekes, tačiau ruošiantis pirkti mokyklines priemones tampa dar aktualesnis, pastebi „Iki“ komunikacijos vadovė. Juk tėvams tenka užduotis nupirkti tai, ko reikės daug jaunesniam žmogui, todėl gali būti ne visada aišku, ko iš tikrųjų reikia. Dalis mokyklų parūpina tokius sąrašus artėjant mokslo metams. Jeigu jo negavote – paprašykite, su specialistų pagalba bus gerokai lengviau suprasti, kas yra būtina moksleiviui.

Jeigu mokykla į šį procesą neįsitraukia – susidarykite sąrašą patys, įtraukite ir vaiką. Priemonės, kurių tikrai prireiks, yra kanceliarinės prekės (pieštukai, kreidelės, rašikliai, trintukas, drožtukas), penalas, raštinės reikmenys (sąsiuviniai, užrašų knygelės), aplankalai sąsiuviniams ir knygoms, kuprinė, pietų dėžutė, gertuvė, krepšys sportinei aprangai ir pati apranga, dailės reikmenys.

Beje, sąrašas padės sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko parduotuvėje.

Neskubėkite visko supirkti iškart. „Gera kaina gali sugundyti nupirkti tiek sąsiuvinių, kiek jų pakaktų visiems metams, tačiau ne visada yra verta skubėti. Vaikui nuėjus į mokyklą, jau pirmosiomis savaitėmis išryškės kokios nors tų metų mados, tendencijos. Palikite erdvės sau ir vaikui adaptuoti savo mokyklinių prekių asortimentą pagal jas – mokyklinės prekės niekur nedings iš parduotuvių sulig rugsėjo 1-ąja“, – pataria V. Budrienė.

Pasitikrinkite, ar turite lojalumo kortelę. Dar prieš einant apsipirkti nepamirškite pasitikrinti parduotuvių lojalumo kortelių pasiūlymų. V. Budrienė atkreipia dėmesį, kad lojalūs pirkėjai gali naudotis gerokai didesnėmis nuolaidomis, jie sulaukia specialių pasiūlymų, o prisijungimas prie lojalumo programos nieko nekainuoja – tereikia parsisiųsti mobiliąją programėlę ir užsiregistruoti.

„Pigu“ ne visada reiškia „taupu“. Apsipirkdami taip pat verta prisiminti, kad pigiausių produktų pirkimas ne visada reiškia taupymą. Iš tikrųjų labiau derėtų atkreipti dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Į tai verta atsižvelgti, pavyzdžiui, perkant penalą jau su sudėtais priedais – įvertinkite, ar jame esantys reikmenys yra tikrai geros kokybės. Kai vaikas pradės skųstis dėl sulūžusių pieštukų ir netrinančio trintuko, gali paaiškėti, kad taupymas iš tikrųjų sukels papildomų išlaidų.

Įsigykite gertuvę ir priešpiečių dėžutę. „Geras būdas sutaupyti pinigų ir sumažinti atliekų kiekį per visus mokslo metus – nupirkti vaikui daugkartinio naudojimo gertuvę ir maisto indus, kuriuos jis galės naudoti ilgą laiką. Taip jums nereikės nuolat pirkti vienkartinių vandens butelių ir sumuštinių maišelių, kurie tiesiog išmetami. Bus naudinga ir piniginei, ir aplinkai“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė.

Turite vyresnių vaikų? Sutaupykite leisdami jiems apsipirkti patiems. Vyresni vaikai tikriausiai jau kelis kartus kartu su jumis apsipirkinėjo artėjant mokyklai ir gali turėti savo nuomonę, kas jiems labiausiai tinka. Laimei, tai taip pat gali pasitarnauti kaip priemonė ugdyti vaiko supratimą apie biudžetą ir išlaidų planavimą.

Paaugliams, pavyzdžiui, duokite dovanų kortelę, kad už pasirinktą sumą jie galėtų apsipirkti patys. Kai jie turės leisti „savo“ pinigus, jie daug atidžiau rinksis pirkinius ir greitai supras, kaip brangūs daiktai gali išeikvoti jų biudžetą.

Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė

spot_img

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė....

Kiek laiko automobilį verta drausti kasko?

Rugpjūčio mėnesį net kelissyk siautusi stichija negailėjo nei pastatų, nei automobilių. Pastarųjų savininkams audrų padaryta žala sudarė kone pusę visų registruotų žalų. Tačiau į draudimo išmokas pretenduoja tik tie, kurie apsidraudė automobilius kasko draudimu....

ORAI: Šiandien palis, vyraus trumpi lietūs

Šiandien daugelyje rajonų palis, vyraus trumpi lietūs. Kai kur lis smarkiai, griaudės perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, pereinantis į pietvakarių, vakarų, 7–12 m/s, per perkūniją vietomis gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra 18–23, Rytų Lietuvoje vietomis...

Horoskopai rugsėjo 23 dienai

AVINASFortūna vis dar plačiai šypsosi jums, tad viskas turėtų sektis puikiai. Visą dieną tikriausiai būsite dėmesio centre, tad pasistenkite atrodyti nepriekaištingai. Kita vertus, bus pravartu atminti, kad ne visko, ką galite gauti, jums iš...

Ši žuvis – dievinama Andalūzijoje, ją atranda ir lietuviai: kaip paruošti juodąją kondriją, kad...

Ieškote švelnaus skonio baltos, riebios žuvies, kurią paruošti – vieni juokai, o mėsoje beveik nebūtų kaulų? Laikas išbandyti juodąją kongriją. Tai – vis dažnesnis svečias lietuvių virtuvėje, pastebi Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos...

Socialiniuose tinkluose išpopuliarėjo sveikas ir nebrangus receptas – pasinaudokite ypač skanių ir greitų kiaušinių...

Jau kurį laiką socialiniuose tinkluose neslūgsta milžiniškas susidomėjimas keptų kiaušinių su feta receptu, kuris pateisina įvairiausius lūkesčius: pigu, greita, paprasta ir be galo skanu. Šiam netradiciniam įprastų pusryčių variantui reikės vos kelių produktų, iš...

Gydytojas Valerijus Morozovas ramina mamas: visai normalu, jei jūsų vaikas lengvai sirguliuoja apie dešimt...

Dar net nespėjus atšalti ir atkeliauti drėgniems vėjuotiems orams, darbuose padaugėjo čiaudinčių ir nosis varvinančių kolegų, mažesni jų vaikai irgi jau ima sirguliuoti. Nors daugeliui atrodo, kad slogų sezonas atėjo per anksti, gydytojas Valerijus...

„Iki“ pataria: viržiai vazone džiugins ilgiau, jeigu žinosite, kur jų nedėti namuose ir kokiu...

Viržių pasirodymas balkonuose, soduose ir miškuose yra ženklas, kad ruduo jau visai čia pat. Nors orai dar ir išties vasariški, lietuviai vis dažniau šiuos spalvingus ir jaukius augalus iš parduotuvių nešasi namo, pastebi Vaida...

Lietuvoje susirgimo erkiniu encefalitu atvejų skaičius yra didžiausias visoje Europoje

Susirgimų erkiniu encefalitu skaičius Lietuvoje yra didžiausias Europoje, skelbia Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro 2022 m. ataskaitos duomenimis, Lietuvoje vidutinis sergamumas erkiniu encefalitu tenka 24,3 atvejams iš 100...

ORAI: Šiandien ypač šiltai dienai – iki 28 laipsnių

Penktadienio naktį be lietaus. Vėjas pietryčių, 6–11 m/s. Temperatūra 12–17 laipsnių šilumos. Dienai baigiantis pajūryje trumpai palis. Vėjas pietryčių, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–17 m/s. Temperatūra 23–28 laipsniai šilumos. Šeštadienį daug kur palis, vietomis smarkiai....

Horoskopai rugsėjo 22 dienai

AVINASTikriausiai turėsite kažkokių reikalų su užsieniečiais ar bent jau su svečiais iš kito miesto. Jei tai verslo reikalai, priimti susitarimai bus tvirti ir abiem pusėms naudingi. Jei asmeniniai - tiesiog maloniai praleisite laiką. JAUTISTegul aplinkui...

„Rimi“ tęsia plėtrą Vakarų Lietuvoje: pirmoji tinklo parduotuvė jau atidaryta ir Gargžduose

Ketvirtadienį Gargždų gyventojai galėjo pirmą kartą apsilankyti naujoje „Rimi“ parduotuvėje, įsikūrusioje adresu: Pasienio g. 1. „Rimi“ prekybos centrų valdymo vadovės Irinos Miklienės teigimu, pirmoji tokia parduotuvė Gargžduose atidaryta siekiant prisidėti prie pajūrio regiono stiprinimo...

Maudymosi sezono metu švariausias maudyklų vanduo buvo ne mūsų rajone

Visą maudymosi sezoną stebėjus šalies maudyklų vandens kokybę, Telšių apskrityje esančiose maudymosi vietose nė karto neužfiksuota trumpalaikės taršos atvejų, teigia Higienos institutas. Anot jo, šį sezoną 84,3 proc. maudyklų vanduo atitiko higienos normos reikalavimus (2022...

Seimas apsisprendė: kailių fermų Lietuvoje neliks

Ketvirtadienį Seime vykusio lemiamo balsavimo metu parlamentarai pritarė įstatymo projektui dėl kailinių žvėrelių fermų draudimo Lietuvoje. Įstatymo projektu draudžiama laikyti ir (ar) veisti, parduoti ar kitaip perleisti gyvūnus vien dėl naudos iš jų kailio....

Viena klaida, ir grybus galėsit išmesti – ko nedaryti ruošiant jų atsargas

Auštantis ruduo jau dovanoja gausų miško gėrybių derlių – grybų kepuraitės pamažu užkloja ne tik samanas giriose, bet ir parduotuvių lentynas, kur gyventojai grybauti užsuka kone dar dažniau. Norintys sutaupyti grybus ne tik gaminsis...

PC CUP: lankytojų pasitikėjimas ir išskirtinė vieta sostinėje lėmė srautų rekordus

Rudeniui įsibėgėjant sostinės centre įsikūręs prekybos centras CUP skaičiuoja itin gerą aštuonių mėnesių veiklos derlių, o ypač – didžiulę lankytojų trauką šiltuoju sezonu. Lankytojų srautams nuolat augant jau trečius metus iš eilės, prekybos centro...

Pamirškite visus mitus apie majonezą: dietologė pataria, kaip jį įtraukti į sveikatai palankią mitybą

Šiandien parduotuvių lentynose galima rasti įvairių rūšių majonezo: nuo įprasto, sumažinto riebumo, pagaminto iš alyvuogių ar avokadų aliejaus, iki veganiško ar tokio, kuris tinka žmonėms su specialiais mitybos poreikiais. Nepaisant to, gydytoja dietologė dr....

Eilė plyšusio menisko operacijai – dveji metai: kaip pas gydytoją patekti greičiau

Pacientai piktinasi, jog didžiosiose Lietuvos ligoninėse dažnai plyšusio menisko gydymo operacijos tenka laukti net iki dviejų metų. O kartais ir dar ilgiau. Todėl patyrusieji kelio sąnario traumą yra priversti kentėti skausmus arba rinktis mokamas...

ORAI: Šiandien bus saulėta ir sausa

Šiandien Lietuvoje bus saulėta ir sausa. Vėjas pietų, pietryčių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 21–26 laipsniai šilumos. Penktadienio vakare pajūryje truputį palis, galima perkūnija. Vėjas pietryčių, naktį 6–11 m/s, dieną 8–13 m/s. Temperatūra naktį 12–17, dieną...

Horoskopai rugsėjo 21 dienai

AVINASBent jau jums pačiam atrodys didu ir kilnu viskas, ko imatės. Žinote, ko jums reikia ir kur tai rasti. Šiandien jūsų intuicija iš tiesų galima pasitikėti. Kas turi akis, netruks tai pamatyti. JAUTISSavo darbo įrankius...

Prekybos centro CUP vadovė O. Nevinskienė: „Kuriame miesto kultūrą ir esame šalia tų, kam...

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų įsikūręs prekybos centras CUP savo socialinės atsakomybės kryptis sieja su parama sveikatos iniciatyvoms ir miesto kultūros kūrimu. Pastaroji kryptis apima sostinės gyventojams ir svečiams skirtus aukštos kokybės kultūros renginius paties...

Ištikimiems „Rimi“ pirkėjams dar daugiau naudų: nuo šiol už pirkinius gali susigrąžinti dvigubai daugiau

Nuo šiol lojalumas dar labiau atsiperka. Nuo rugsėjo pradžios „Mano Rimi“ programos dalyviai, už fizinėse parduotuvėse ir elektroninėje „Rimi” parduotuvėje įsigytas prekes, gali susigrąžinti net iki 2,5 proc. nuo išleistos sumos „Mano Rimi” pinigais....
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS