Pasirinkimas: pašalpa ar mažesnis mokestis

lengvatosRytoj vyksiančiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje ketinama pritarti sprendimo projektui, pagal kurį nuo kitų metų nebebus teikiama vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir išvežimą dydžio sumažinimo 50 proc. lengvata.

Tarybos sprendimu planuojama pakeisti Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą lengvatų teikimo tvarkos aprašą. Lengvatų taikymo pagrįstumą nagrinėjanti komisija siūlo nuo 2014-ųjų pradžios nebeteikti rinkliavos sumažinimo 50 proc. lengvatos tiems žmonėms, kurie gauna socialines pašalpas. Toks siūlymas motyvuojamas tuo, kad kai kurie gyventojai labiau linkę gauti kiek įmanoma daugiau visokių lengvatų, pasinaudoti socialine parama, bet nesistengia patys pakeisti savo materialinę padėtį. Kitaip tariant, naudojamasi visų mokesčių mokėtojų uždirbamais pinigais. Taip pat manoma, jog nebeteikiant 50 proc. rinkliavos už šiukšlių išvežimą lengvatos socialines pašalpas gaunantiems žmonėms rajono biudžetas papildomai kasmet pasipildytų apie 80 tūkst. litų.

Iki šiol teikus gyventojams šią lengvatą rajono biudžetas nuo 2009-ųjų iki šių metų pabaigos nesurinko beveik 342 tūkst. litų.

Savivaldybės tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas Algimantas Šoblinskas teigė, jog nuo kitų metų pradžios komunalinių atliekų surinkimo ir išvežimo rinkliavos dydis keisis. Dėl to, kad Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) šių metų vasarą dvigubai padidino vadinamąjį „vartų mokestį“, kurį turi sumokėti savivaldybė, tenka didinti ir rinkliavos mokestį. Tačiau, anot A. Šoblinsko, ieškoma galimybių, kad rinkliavos padidėjimas būtų kiek įmanoma mažesnis ir kad gyventojams jis nebūtų labai jaučiamas.

Politiko nuomone, skurdžiau gyvenantys žmonės turėtų labiau stengtis pagerinti savo ekonominę padėtį, o ne laukti malonės iš valstybės. Sugriežtinus įvairių lengvatų ar socialinės paramos teikimo tvarką, tikimasi paskatinti žmones ieškoti pajamų šaltinių. Juo labiau, kad vadinamojo „vartų mokesčio“ dydis tiesiogiai priklauso ir nuo gyventojų – kuo daugiau į sąvartyną nugabenama nerūšiuotų atliekų, tuo jis būna didesnis.

„Savivaldybei priklausanti įmonė „Kretingos komunalininkas“ irgi vos suduria galą su galu, todėl reikalauti, kad mokesčio padidėjimą ji kompensuotų savo lėšomis nerealu. Lengvatomis besinaudojantys gyventojai galės rinktis, kokia parama jiems naudingesnė – socialinė pašalpa ar perpus mažesnis mokestis už šiukšles“, – teigė A. Šoblinskas.

Tačiau, anot Tarybos nario, kokias lengvatas taikyti arba ne, spręs savivaldybės Taryba, atsižvelgdama į prašymų pagrįstumą.

Aistas MENDEIKA

Ankstesnis straipsnisKretingiškiai darbiečiai paminėjo skyriaus dešimtmetį
Kitas straipsnisMokykliniai autobusai kol kas neuždarbiaus