Medžiotojai laiko egzaminus

medziotojai
Medžiotojai po egzamino.

Cigonalių kaime jau nebe pirmą savaitgalį aidi šūviai. Per šį mėnesį visų 11 Kretingos rajono medžiotojų būrelių nariai privalo išlaikyti egzaminus. Egzaminams medžiotojai tradiciškai pasirinko Petro Paulausko, taip pat medžiotojo, sodybą. Praėjusį savaitgalį egzaminus laikė būrelio „Šilo ragas“ medžiotojai, taip pat kitų būrelių atstovai, kuriems nepavyko išlaikyti anksčiau. 

Pasitikrinti medžioklės įgūdžių praėjusią savaitę susirinko beveik pusšimtis medžiotojų. Jiems teko įveikti keletą užduočių. Vyrai šaudė į judantį taikinį – šerno imitaciją bei skraidančias lėkšteles – paukščių imitacijas. Įveikę praktines užduotis medžiotojai taip pat pasitikrino teorines žinias.

Privalomas visiems

Iš 45 medžiotojų sėkmė nusisuko keturiems – vienas neišlaikė praktinės šaudymo užduoties, trims teks pagilinti teorines žinias.

„Egzaminą kas 5 metus privalo laikyti kiekvienas medžiotojas – nesvarbu, kiek patirties jis turi ir kiek metų medžioja. Jei medžiotojas neišlaiko praktinio egzamino, jis turi treniruotis ir užduotis kartoti kitą kartą, jau kito būrelio egzamino metu. Teorijos egzaminą pasimokius taip pat galima perlaikyti“, – per medžiotojų susibūrimą „Švyturiui“ pasakojo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kretingos skyriaus medžioklės žinovas Alfonsas Zaliapūgas.

Anot „Šilo rago“ pirmininko Vilimanto Plaščinsko, egzaminai kas penkerius metus rengiami dėl pačių medžiotojų ir medžiojamų žvėrių saugumo.

„Privalu būti taikliam. Jei šūvis netikslus, gyvūnas tik sužeidžiamas, jis bėga ir vėliau kankinasi, nudvesia. Tai yra blogai. Todėl taikinys, imituojantis bėgantį šerną, yra sužymėtas zonomis. Jei pataikai į koją ar kitą nemirtiną vietą, šūvis netaiklus“, – sakė V. Plaščinskas.

Į bėgančio šerno imitaciją ir skraidančias lėkšteles šaudę medžiotojai po to turėjo šautuvus išmainyti į rašiklius. Kiekvienam teko įveikti teorijos testą.

„Testas taip pat privalomas kas 5 metus. Jame yra 10 klausimų, susijusių su medžiokle, medžioklės situacijomis. Pavyzdžiui, klausiama apie saugius atstumus, įvairius atvejus. Tarkime, ką turi daryti medžioklės būrelio pirmininkas, jei medžioklės metu kažkas neklauso ir panašiai. Testas yra dėl pačių medžiotojų saugumo, taip pat siekiant išvengti nuostolių gamtai, gyvūnams“, – kalbėjo A. Zaliapūgas.

Išrinko taikliausią

Po egzamino „Šilo rago“ medžiotojai rinkosi į ataskaitinį posėdį. Jame aptarė finansinius reikalus, praėjusius metus.

V. Plaščinskas informavo, kad per praėjusius metus būrelio „Šilo rago“ nariai sumedžiojo 130 šernų, 55 bebrus, 46 stirnas ir 2 briedžius.

Per praėjusius metus medžiotojai ne kartą vežė pašaro žvėrims. Šaltuoju metų laiku į miškus išvežta kelios tonos grūdų, šieno, burokų.

Tradiciškai medžiotojai išrinko taikliausią būrelio medžiotoją. Šis titulas šiemet atiteko „Šilo rago“ nariui Andriejui Dmitrijevui – jis sumedžiotojo daugiausiai gyvūnų.

Kitą šeštadienį egzaminų sesija tęsis toliau – medžioklės įgūdžius tikrinsis kitų medžiotojų būrelių nariai. Anot A. Zaliapūgos, tikimasi, kad visi 11 būrelių egzaminus pabaigs šį mėnesį.

„Po egzamino neišsiskirstėme – likome pabūti kartu, pabendrauti. Virėme šernienos šiupinį. Smagu, kad galime būti Cigonaliuose. Savininkas P. Paulauskas, kuris, beje, yra labai taiklus medžiotojas, visada mielai priima. Egzaminams Cigonaliai labai tinka: gamta graži, yra pylimų šaudymui. Todėl egzaminai vyksta labai saugiai“, – sakė A. Zaliapūgas.

 

Ankstesnis straipsnisDarbą pradeda nauja sena valdžia
Kitas straipsnisĮ svajonę šokio žingsniu