Lietuvos premjeras lankėsi Pranciškonų gimnazijoje Kretingoje, bei sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ atidaryme Žibininkų kaime

0
299

kretingaVyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius Pranciškonų gimnazijoje Kretingoje pilietinio ugdymo pamokoje pabendravo ir mintimis pasidalijo su gilias katalikiškojo ir vertybinio ugdymo tradicijas puoselėjančios šios gimnazijos auklėtiniais.

„Gimnazijos prioritetas – atsakomybės, sąžiningumo bei pažinimo gebėjimų raiška. Tai pamatinės vertybės, padedančios ugdyti asmenybę, kurios gyvenimo prioritetas – ne imti, o duoti, ne reikalauti savo teisių, o pirmiausia atlikti savo pareigą, ne griauti, o ištiesti ranką suklydusiems visuomenės nariams“, – kalbėjo premjeras. Anot Ministro Pirmininko, būtent šios vertybės kartu padeda kurti toleranciją.

„Pagarbos kitam žmogui, kito nuomonei dvasia buvau auklėjamas namuose. Nors buvo gūdus sovietmetis ir mokykla deklaravo kitas vertybes, mano pasaulėžiūra susiformavo šeimos aplinkoje“, – teigė Ministras Pirmininkas ir pridūrė, kad toleranciją jis supranta kaip plačią sąvoką, tačiau neperžengiančią įstatymo nubrėžtų normų ar moralumo ribų. „Tolerancija liudija žmogaus, visuomenės emocinę ir vertybinę brandą, mūsų kultūros lygį“, – kalbėjo A. Butkevičius.

„Atrodytų taip paprasta – žmonių tarpasmeninius santykius grįsti krikščioniškosios meilės samprata. Be išskaičiavimų ir savanaudiškumo domėtis kito žmogaus siekiais ir poreikiais, rūpintis jo gyvenimo negandomis. Eidamas šiuo keliu žmogus padeda stiprėti kitam ir pats įgauna naujų jėgų“, – teigė premjeras ir pažymėjo, kad, deja, politikoje ir viešojoje erdvėje matome ir girdime labai daug sovietinius laikus primenančio agresyvaus, kategoriško, pikto elgesio apraiškų.

„Visuomenės nuomonių formuotojai dabar daug kalba apie vertybes, tačiau viešojoje erdvėje gausu įžeidinėjimų, patyčių kitaip manančių adresu. Prisiminkime, kokių vertinimų išgirdome apie Sirijos karo pabėgėlius, kurių tūkstantį įsipareigojo priimti Lietuva. Man atrodo, kad daugiau tautinės tolerancijos turėjo kunigaikščiai Gediminas ir Vytautas, kurie Lietuvoje apgyvendino kitų tikėjimų žmones. Auganti netolerancija kitoniškumui man kelia didelį susirūpinimą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovas paragino Pranciškonų gimnazijos auklėtinius viešinti Lietuvą telkiančias iniciatyvas. „Pavyzdžiui, neabejoju, kad jūs labai daug žinote, kas vyksta užsienyje. Bet ar nebūtų įdomu sužinoti, kaip kitame Lietuvos krašte gyvena Visagino jaunimas. Šiam daugiataučiam miestui labai praverstų bendravimas su lietuviška mokykla – būtų galimybė pažinti Žemaitiją, patobulinti lietuvių kalbą. Pirmai pažinčiai užtektų ir pokalbių virtualioje erdvėje“, – sakė A. Butkevičius.

Penktadienio popietę premjeras A. Butkevičius dar dalyvaus sveikatingumo komplekso „Atostogų parkas“ atidaryme Žibininkų kaime, Kretingos rajone.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuotrauka ir informacija