Lietuvai vėl reikia didvyrių dvasios ir drąsos

dalia-gribauskaite-prezidenPirmadienis, vasario 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje ir pasveikino Tautą valstybės atkūrimo dienos proga.

„Vasario 16-oji mums primena apie griuvėsius, iš kurių buvo atstatyta mūsų valstybė, ir jos pamatus, kurie niekada nebuvo sugriauti – mūsų lietuvišką dvasią. Ši diena mums primena ir apie išskirtinę drąsą, kurios reikėjo Lietuvai, praėjusio amžiaus pradžioje pakilusiai vaduotis iš imperinės Rusijos gniaužtų“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovė kalbėjo, kad šiandien mums ir vėl reikia tos pačios didvyrių dvasios, ir tos pačios drąsos, kad išsaugotume viską, ko esame pasiekę, ir galėtume toliau kurti ir stiprinti savo valstybę. Kad Vilnius visada būtų Lietuvos širdis, o Klaipėda – Lietuvos jūriniai vartai.

Pasak Prezidentės, mes pelnytai galime didžiuotis savo valstybe, kurią prieš šimtmetį pasaulis buvo beveik pamiršęs. Dabar Lietuva yra lygiateisė garbingų valstybių partnerė, jos balsas pasaulyje ne tik girdimas. Į jį įsiklausoma dėl ypatingos mūsų patirties: mes žinome, ką reiškia netekti savo žemės, namų ir artimųjų, žinome, ką reiškia, kai mėginama atimti gimtąją kalbą ir suskaldyti visuomenę.

Prezidentė kvietė įsiklausyti į Tautinės giesmės žodžius ir būti ištikimais savo Tėvynės vaikais, kuriems teks dar labai daug nuveikti savo šalyje, kad kiekvienam žmogui čia būtų gera ir saugu gyventi. Meilė Tėvynei, atsakomybė už ją turėtų būti svarbiausias mus vienijantis jausmas.

Valstybės atkūrimo dienos iškilmes vainikuos Prezidentės globojamas koncertas Nacionalinėje filharmonijoje. Koncerte pirmą kartą skambės specialiai šiai progai sukurta Vytauto Miškinio kantata „Taip man Tėvynė kalbėjo“, taip pat bus atliekamas latvių kompozitoriaus Rihardo Dubros kūrinys „Tyla, meilė ir šviesa“ bei estų kūrėjo Cyriluso Kreeko Sanctus iš sakralinio opuso Requiem. Koncerte dalyvaus solistė Asta Krikščiūnaitė, Kauno valstybinis choras, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguos Vytautas Miškinis. Visos už bilietus surinktos lėšos skiriamos talentingiems jauniesiems muzikams remti.

Prezidentės spaudos tarnyba