„Kretingos autobusų parko“ perspektyvoje – privatizacijos vizija

stotelesAistas MENDEIKA

Kretingos rajono valdžia svarsto galimybę privatizuoti savivaldybei priklausančią įmonę „Kretingos autobusų parkas“. Esą privatininkui galbūt mažiau reikėtų mokėti dotacijų iš biudžeto.

Bendrovei „Kretingos autobusų parkas“ niekaip nepavyksta iškopti iš nuostolių duobės, ir vargu ar tai apskritai įmanoma. Pasak įmonės direktoriaus Ramūno Korsako, visos taupymo galimybės jau išnaudotos. Dar būtų galima sumažinti išlaidas nebent apkarpant autobusų vairuotojų atlyginimus, tačiau tokiu atveju lazda atsisuktų ir vožtų kitu galu – pritrūktų vairuotojų, nes pastarieji iškeliautų ieškoti geresnių uždarbių.

Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika tikino, jog svarbiausia yra teikti privalomą keleivių vežimo paslaugą, kuri tampa vis didesne našta rajono iždui, nes finansavimas valstybės deleguotoms funkcijos vykdyti kasmet vis mažėja. Todėl iš rajono biudžeto tenka atseikėti vis didesnes sumas pinigų lengvatas gaunančių keleivių pavėžėjimo bei nepelningų maršrutų nuostoliams kompensuoti.

Pavydžiomis akimis žiūrima į tas savivaldybes, kuriose keleivių vežimu jau rūpinasi privati kauniškių bendrovė „Kautra“. Esą ten važinėja nauji šiuolaikiški autobusai ir gyventojai patenkinti. Tačiau ir lieka tik pavydėti, nes, pažvelgus į vežėjų finansines galimybes, galima tik pasvajoti, kad ir Kretingoje kas nors pagerės.

Dabar iš savivaldybės biudžeto bendrovei „Kretingos autobusų parkas“ kasmet skiriama apie 2,8 mln. litų. Mero J. Mažeikos nuomone, privatizavus įmonę galbūt tiek lėšų nereikėtų, mat privatininkas atsakingiau žiūrėtų į išlaidas bei patį darbą, labiau stengtųsi taupyti. Tačiau kai kurių kitų politikų nuomonė buvo kitokia. Anot jų, bet koks privatininkas labiausiai stengsis uždirbti, ir dėl to gali nuketėti keleiviams teikiamų paslaugų kokybė.

Pasak R. Korsako, didinti išlaidas verčia ir itin blogi vietiniai keliai, kuriais važiuojant gaištamas ne tik laikas, bei ir lūžta autobusai, kuriuos dažnai tenka remontuoti.

Norinčių įsigyti „Kretingos autobusų parką“ tikriausiai atsirastų ne vienas, tačiau konkrečiau apie privatizavimą, kada jis vyks ar kiek kainuos įmonė, kalbėti dar anksti. Kitaip tariant, kol kas svarstomos tik galimybės, mąstoma apie galimą naudą bei spėjamus trūkumus.

Savivaldybei priklausančios bendrovės „Kretingos turgus“ perspektyvoje irgi piešiama privačios įmonės perspektyva.

Ankstesnis straipsnisGimnazijos renovacijos likimas – politikų rankose
Kitas straipsnisKretingiškiai darbiečiai paminėjo skyriaus dešimtmetį