7.9 C
Kretinga
29 kovo Penktadienis
spot_img
spot_img

Jaučiate sumažėjusį produktyvumą?

Ar jau skaitėte?

Daugelio užsienyje pamėgtas darbostogų režimas, Lietuvoje ant populiarumo bangos užšoko palyginti dar visai neseniai. Tačiau sulig kiekvienais metais vis labiau populiarėjantis atostogų ir darbo derinimas po truputį skinasi kelią ir į mūsų tautiečių gyvenimo ritmą. Ne tik šiltuosius kraštus, bet ir lietuviškąjį pajūrį darbostogoms ar nuotoliniam darbui vis dažniau besirenkantiems vasarotojams iškyla ir nemažai klausimų. Kaip darbostogų metu rasti balansą tarp darbo valandų ir laisvo laiko? Kaip suderinti visas veiklas su vaikų priežiūros klausimu? Kiek laiko gyventi tokiu režimu ir kokius „namų darbus“ vertėtų atlikti prieš išvykstant?

- Reklama -

Poilsis ir atostogos Palangoje! Butai, apartamentai…


Nauda tiek darbuotojui, tiek darbdaviui

Šiuolaikinis gyvenimo tempas bei kasdienė rutina anksčiau ar vėliau ima daryti įtaką mūsų motyvacijai, tad kas tam tikrą laiką būtina pakeisti savo įprastinę aplinką. Puikia priemone tam gali tapti darbostogos. Pasak psichologės ir verslo konsultantės Lauros Rimkutės, toks režimas itin aktualus tiems, kurie yra pervargę ir jaučiasi praradę balansą.

„Tai yra šių laikų aktualija – vis daugiau žmonių gyvenime stokoja balanso, daugybė jų yra ant perdegimo ribos. Vienas iš būdų, kaip tą balansą vėl sugrąžinti į savo gyvenimą, yra išvažiuoti į darbostogas ir padirbėti šiek tiek kitokia forma“, – tvirtina L. Rimkutė.

Specialistė teigia, kad darbdaviai turėtų sudaryti savo darbuotojams sąlygas išvykti darbostogauti bei priduria, kad jos naudingos ne tik darbuotojui, bet ir pačiam darbdaviui.

„Darbdaviui tai irgi duoda privalumų, nes pailsėjęs, balansą išlaikantis darbuotojas yra efektyvesnis, turi daugiau motyvacijos dirbti, jis labiau myli savo kompaniją, labiau ją vertina, yra jai lojalesnis. Laimingas darbuotojas – geras darbuotojas, todėl iš darbostogų laimi abi pusės“, – sako verslo konsultantė.

Per trumpesnį laiką padaromas toks pat kiekis darbų

Neretai darbdaviai įsivaizduoja, kad išleidus darbuotoją padirbėti nuotoliniu būdu, smarkiai kris jo produktyvumo lygis, tačiau L. Rimkutė tvirtina, kad dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Pasak jos, įvyksta atvirkštinė situacija – dirbdami tokiu režimu, tai darome gerokai produktyviau.

- Reklama -

„Kiekviena organizacija pasirenka, kokį valandų skaičių dirbs darbostogų metu, bet dažniausia taisyklė yra ta, kad paprastai planuojamos šiek tiek trumpesnės darbo valandos, kad liktų daugiau laiko pramogoms, laisvalaikiui ir mėgavimuisi aplinka. Kadangi žmonės turi galimybę atsipalaiduoti, jie dažnai labai smarkiai mobilizuojasi ir per tą trumpesnį laiką dirba daug efektyviau. Jų dėmesys būna mažiau išblaškytas ir jie per tą laiką padaro tuos pačius darbus, kuriuos atlikdavo per visą darbo dieną. Dirbant trumpesnį darbo laiką, nereiškia, kad mažiau padarysime. Nes iš tos laimės, kad turime tiek privalumų – susiimame ir dirbame gerokai produktyviau. Todėl darbdaviui neturėtų kilti didelių nuogąstavimų, kad jeigu darbuotojas išvyks į darbostogas, bus nepadaromi darbai arba labai kris jo produktyvumas. Atvirkščiai – jis kyla“, – pasakoja specialistė.

Trukmė labai skiriasi

Pirmą kartą išvykstantiems darbostogauti dažnai kyla klausimas, kiek laiko tokiu režimu reiktų gyventi ir ar yra koks nors optimaliausias variantas. L. Rimkutės teigimu, vieno atsakymo čia nėra – daug kas priklauso nuo to, ar padirbėti nuotoliniu būdu vyksta visa komanda, ar žmogus keliauja savarankiškai.

„Jeigu kalbėtume apie tuos atvejus, kai organizacija į darbostogas išveža visą didelę komandą, tai dažniausiai jos trunka nuo keleto dienų, jeigu išvažiuojama kažkur Lietuvoje, ir iki savaitės, jeigu kelionė tolimesnė. Tai čia yra tokia dažniausia organizacijų praktika. Lietuvoje itin mėgstama vieta darbostogoms yra mūsų pajūris, tai jeigu važiuojama ten, organizacija gali sutarti šitokiu formatu dirbti net ir porą savaičių. Jeigu į darbostogas išvažiuoja pats žmogus ir įmonė sudaro jam galimybes dirbti iš kito taško, tai šie terminai dažniausiai būna ilgesni – išvažiuojama mėnesiui ar net keliems“, – tvirtina verslo konsultantė.

Svarbu iš anksto apgalvoti veiklas

Susiruošusiems į darbostogas, būtina atlikti ir svarbiausius „namų darbus“. Pasak L. Rimkutės, svarbu ne tik apgalvoti visus techninius aspektus, bet ir turėti aiškų planą, ką norėsis nuveikti laisvalaikiu.

„Visų pirma, būtina susižiūrėti visus techninius dalykus. Reikia organizacijoje pasidomėti, kaip viską sutvarkyti teisiškai, pasikalbėti apie saugumo reikalavimus, pasižiūrėti, ar nėra kažkokių apribojimų, ar viską leidžia mūsų darbo sutartys. Tuomet labai svarbu įsitikinti, ar toje vietoje, kurioje dirbsime, bus gerai veikiantis internetas – svarbu nepamiršti pasirūpinti tokiais dalykais. Kalbant apie laisvalaikio pusę – reikėtų susidėlioti planą, kaip mes leisime laiką. Jeigu vyksta visa komanda – reikia iš anksto apmąstyti, kokių veiklų norėsis ir joms iš anksto pasiruošti. Jeigu žmogus važiuoja individualiai, tai irgi galioja ta pati taisyklė – reikėtų turėti kažkokį planą, ką norėsiu padaryti, kokie bus pagrindiniai mano laisvalaikio leidimo akcentai“, – patarimais darbostogautojams dalijasi L. Rimkutė.

Susiduria su vaikų priežiūros klausimu

Tiesa, norintieji išbandyti tokį darbo pobūdį, susiduria ir su tam tikrais iššūkiais. Štai vienoje įmonėje vadove dirbanti Ieva Kuodė teigia, jog nuotolinio darbo metu jai tenka išspręsti pagrindinį klausimą – kam patikėti mažųjų priežiūrą. Intensyviai dirbanti dviejų vaikų mama pasakoja, kad dirbdama nuotoliu nemažina tempo, tad privalo susikurti sau tinkamas sąlygas, kurios leistų susitelkti darbui.

„Vasaros metu net ir dalį laiko dirbdama nuotoliniu būdu visiškai nemažinu tempo – dirbu visą įprastą darbo dieną, kurioje daug online susitikimų, todėl turiu būti užtikrinta, kad dirbdama turėsiu reikiamas sąlygas netrukdomai susikaupti. Tai reiškia, kad privalau išspręsti savo mažųjų priežiūros klausimą. Mano tikslas – užtikrinti, kad produktyvumas nesumažėtų nepriklausomai nuo to, iš kur dirbu. Toks darbo režimas man asocijuojasi su situacija, kai abi pusės laimi – tėvai gali susikoncentravę dirbti, o vaikai dienos metu užsiimti smagiomis veiklomis su bendraamžiais. Tuo tarpu vakarais ir savaitgaliais, uždarius „virtualų ofisą“, visa šeima gali mėgautis pajūrio teikiamais privalumais“, – teigia pašnekovė.

Ieškodama, kaip išspręsti vaikų priežiūros problemą nuotolinio darbo metu, pašnekovė atskleidžia nusprendusi patikėti savo atžalas Palangoje įsikūrusiai „Labas, jūra“ studijos komandai. Moteris tvirtina, kad tokio pobūdžio vaikų pramogų ir edukacijos studija yra puikus sprendimas aktyviai gyvenančioms ir dirbančioms šeimoms.

„Praėjusiais metais studiją lankė mano vyresnysis sūnus ir kasryt eidavo į ją su didžiuliu noru, pasakodavo įspūdžius apie ekskursijas, naujas pažintis, edukacines veiklas, smagias auklėtojas. Aš, tuo tarpu, laiką dienos metu išnaudodavau darbui, o kai vaikai būdavo vakariniuose užsiėmimuose, galėdavau turėti savo asmeninio laiko – eiti į renginius, sportuoti ar važinėtis dviračiu. Šiais metais studiją lankys abu mano vaikai – mažoji jau nuo Kalėdų klausinėja, ar tikrai jau pakankamai užaugo ir galės taip pat ten vykti. Man tai leidžia jaustis užtikrintai, kad mano vaikams ten smagu ir patinka. Man pačiai nuo vaikystės vasara prie jūros asocijuojasi su nuotykiais, naujais draugais, stovyklomis. Todėl labai noriu, kad ir mano vaikų vasaros būtų saulėtos, nuotaikingos, kad jie pramogautų, pažintų ir žaistų“, – teigia dirbanti mama.

Darbostogos su vaikais – misija įmanoma

Pakalbinus pačios „Labas, jūra“ studijos vieną iš įkūrėjų Agnę Ivanauskaitę-Strėlienę, paaiškėjo, kad mintis apie tokią vietą gimė susidūrus su ta pačia problema – kam darbostogų metu patikėti vaikus. Supratusi, kad toks klausimas kyla tikrai ne vien jai, moteris kartu su savo drauge ir bendraminte nusprendė pasiūlyti šios problemos sprendimo būdą. Jau antruosius veiklos metus skaičiuosianti studija šią vasarą mažuosius vėl kvies pramogauti ir pažinti Lietuvos pajūrį, o tėvelius tuo metu dovanoti laiką sau.

Dauguma praėjusiais metais studiją lankiusių vaikų tėvų ir buvo darbostogautojai, pasirinkę Palangą dėl puikios infrastruktūros, pritaikytos darbo ir poilsio derinimui. Nuostabi gamta, gausus viešbučių ir butų pasirinkimas, daugybė pramogų ir restoranų užtikrina darbostogautojams platų veiklų spektrą, o turiningu vaikų laisvalaikiu besirūpinanti „Labas, jūra“ išsprendžia jų užimtumo klausimą.

„Praėjusiais metais mūsų mažuosius džiugino žygiai su iškylomis lauke, išvykos į policijos komisariatą, gaisrinę, gintaro dirbtuvės ir daugybė kitų pramogų. Turėjome besikeičiančių mokytojų grafiką, tai labai pasiteisino. Mokytojai yra viena svarbiausių mūsų darbo grandies dalių, tad labai kruopščiai juos rinkomės. Mūsų mokytojai, tikrai nepasikuklinsiu pasakiusi, nuostabūs, kiekvienas jų vaikams suteikė vis naujų patirčių. Vieni mokė pažinti gitaros skambesį, kiti vedė sporto treniruotes, dar kiti rodė, kaip pasigaminti dirbinius iš molio. Visi jie turėjo tiek idėjų, kad visų nė neturėjome galimybės panaudoti, tad šiai vasarai užsiėmimų įvairovės ne tik kad netrūks, bet stengsimės jų įgyvendinti dar daugiau“, – pasakoja A. I. Strėlienė.

Studijos sumanytoja teigia, kad ryškių pokyčių, palyginti su praėjusiais metais, nebus – nežymiai keisis tik darbo laikas, maisto tiekėjas, tačiau vaikų dienos ritmas išliks toks pat. „Prieš pradedant naują sezoną, atlikome buvusių klientų apklausą, išsigryninome, kad einame teisingu keliu ir labai didelių pokyčių iš esmės nedarysime. Viskas praėjusiais metais taip pasiteisino, kad daug ko keisti ir neplanuojame. Studiją lankiusių vaikų tėvai pasakoja, kad mažieji iki šiol ilgisi vasaros ir „Labas, jūros“, tad daug dėmesio skirsime programai, kad turėtume kuo nustebinti mažuosius studijos lankytojus. Studija šiais metais startuos nuo birželio 20 d. ir savo veiklą tęs iki rugpjūčio 12 d. Paliksime laiko besimokantiems mokyklose atvykti į Palangą, o gale vasaros – papramogauti su tėveliais. Šią vasarą taip pat kviesime mūsų studijoje švęsti gimtadienius. Esame tikros, kad gimtadienio šventimas su nedidelėmis edukacijos užuominomis tik praturtina visą šventę, kiekvienas išsineša ne tik puikią nuotaiką, bet ir šį tą daugiau. Stengiamės, kad „Labas, jūra“ augintų puikius žmones, vasaros metu vaikai pramogaudami pasiimtų maksimumą, o tėvai, nesukdami sau galvos, galėtų ramiai dirbti ir poilsiauti“, – teigia studijos įkūrėja.

spot_img

Lietuvoje tapytas filmas „Kaimiečiai“ – jau šalies kino teatruose

„Kino pavasaryje“ ką tik pristatytas ir festivalyje net du apdovanojimus – žiūrovų simpatijų ir geriausios lietuviškos premjeros – nuskynęs režisierių DK Welchman ir Hugh Welchmano tapytas filmas „Kaimiečiai“ jau rodomas kone visuose Lietuvos kino...

Surask 5 skirtumus tarp paveikslėlių

Laikas ruošti margučius. Kiškis ir meškinas, juos jau margina. Surask skirtumus tarp paveikslėlių. Tarp paveikslėlių yra 5 skirtumai. Nori pasitikrinti atsakymą spausk čia.

Balandžio mėnesį elektros ir dujų kainų pokyčiai gyventojams

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) trečiadienį atnaujino visuomeninius elektros ir gamtinių dujų tarifus pirmajam metų pusmečiui, kurie galios nuo balandžio iki liepos. Tarifą tiekėjo dar nepasirinkusiems trečiojo elektros rinkos liberalizavo etapo buitiniams vartotojams VERT mažina...

Draugiškos skrandžiui velykinės vaišės – misija įmanoma: paruošti šaltieną padės pigūs „Rimi“ produktai

Šaltiena – išties senas kulinarines tradicines turintis patiekalas: ji jau buvo gaminama viduramžių Europoje kaip mėsos konservavimo priemonė. Dabar tai – dažnas švenčių patiekalas, tad artėjančių Velykų proga verta pasidomėti, kaip ją paruošti sveikatai...

Pareigūnai kontroliuos vairuotojų blaivumą ir užtikrins viešąją tvarką

Prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemones kovo pabaigoje ir balandžio pradžioje, per ilgąjį šv. Velykų savaitgalį, bus vykdomos valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai dirbs viešuoju, neviešuoju ar mišriuoju patruliavimo būdu. Bus skirta tiek...

Pasikeitė miško kirtimo taisyklės

Valstybinė miškų tarnyba informuoja, kad 2024 m. kovo 19 d. įsigaliojo Miško kirtimo taisyklių pakeitimai, pagal kuriuos nustatyti nauji miško kirtimų atlikimo, leidimų gavimo reikalavimai, kurie leis kompleksiškai spręsti sanitarinės miškų apsaugos bei aplinkosaugos...

Byloje dėl neteisėto disponavimo dideliu kiekiu šaudmenų kariškiams skirtos baudos

Klaipėdos apygardos teismas neviešuose teismo posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai neteisėtai įgijus, gabenus ir realizavus didelį kiekį šaudmenų pareikšti penkiems asmenims, trys iš jų kariškiai, vienas Krašto apsaugos savanoris ir dar vienas, su...

Renginių ciklas „Palangos dienos“ – paminėti net du kurortui itin  svarbius istorinius įvykius

Palanga jau netrukus pasidabins miesto vėliavomis bei pasiners į kultūrinių renginių šurmulį – kurorto bendruomenė kviečiama džiugiai minėti net du miestui svarbius įvykius ir aktyviai dalyvauti tam skirtuose renginiuose. Palangos vėliavos savaitė „Palangos dienos“ – taip...

Lengvatinis kreditas, jei savo rūsio patalpas pritaikysite priedangai

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pakeitimus, kurie numato, kad rūsio patalpų pritaikymas priedangai būtų įtraukiamas į pastato atnaujinimo priemonių, finansuojamų suteikiant lengvatinį kreditą, sąrašą. Taip daugiabučiams namams, gaunantiems valstybės...

Palangos miesto gyventojams ir svečiams nemokamas belaidis tinklas

Informuojame, kad prisijungus prie "WiFi4EU", iniciatyvos Palangos mieste nemokamas aukštos kokybės belaidis ryšys nuo šiol teikiamas 10 miesto vietų: Autobusų stotyje (Klaipėdos pl. 42); Palangos Birutės parke (Vytauto g. 17); Meilės al. sankirtoje su S. Dariaus ir...

Etnologė G. Kadžytė apie Velykų šventimo tradicijas: „Tai toli gražu ne tik kiaušinių ridenimas“

Artėja viena iš didžiausių metų švenčių, kai tiek vaikų, tiek suaugusiųjų laukia smagus užsiėmimas – kiaušinių marginimas. Susėdę prie Velykų stalo daužiame margučius, lyginame, kuris stipresnis, o po iškilmingų pusryčių vaikai veržiasi juos ridenti....

FNTT: kratos Darbo partijos būstinėje atliktos tiriant galimą 500 tūkst. eurų pasisavinimą

Aiškėja daugiau detalių dėl Darbo partijos būstinėje vykusių kratų – Finansinių tyrimų tarnyba (FNTT) praneša atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimo apgaulingo svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo. Pasak tarnybos, tiriamos aplinkybės dėl daugiau kaip...

Jubiliejinė Palangos dienų šventė žada įspūdingus renginius! PROGRAMA

Palanga skelbia pavasarišką veiklos savaitę nuo kovo 29 d. iki balandžio 5 d., kupiną kultūrinių ir švietimo renginių! Kaip Palanga atiteko Lietuvai   Kovo 29 d. (penktadienis) 9:00 val. Konferencija "Grafo Tiškevičiaus Palangos miesto architektūros vizijos" 10:00 val. Palangos...

Dainuojantys margučiai Palangoje. Kuris iš jų skamba garsiausiai?

Artėjant šv. Velykoms, Palangos J. Basanavičiaus gatvė tradiciškai pasidabino įspūdingais, dviejų metrų aukščio margučiais. Spalvinga bene gražiausiai pavasario šventei skirta alėja, kasmet sulaukianti itin didelio tiek palangiškių, tiek ir kurorto svečių susidomėjimo, Palangą puoš...

Paspirtukininkams privaloma turėti draudimą ir būtinus dokumentus

Praėjusių metų gruodį Seime priimtas sprendimas koreguoti kelių eismo taisykles ir privalomojo civilinės atsakomybės draudimo įstatymą. Pokyčiai įsigaliojo nuo metų pradžios. Pagal šiuos pakeitimus bus aiškiau ir griežčiau reglamentuojamas paspirtukų bei kitų mikrojudumo priemonių...

ORAI: Velykų orai nustebins 23 laipsnių šiluma

Šiandien vietomis trumpas, nedidelis lietus. Vėjas pietvakarių, 9–14 m/s, kai kur gūsiai 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 10–15 laipsnių šilumos. Šeštadienio naktį vietomis nedidelis lietus, dieną žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas naktį pietinių, dieną besikeičiančios krypties, 5–10...

Kovo 29-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO

Kovo 29-oji – Lietuvos įstojimo į NATO diena; Didysis penktadienis. Kovo dvidešimt devintoji, penktadienis, (penktoji 13-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 276 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Almantė, Bertoldas, Kleopatra, Manvydas, Sandra; rytoj: Ferdinandas, Gvidonas,...

Penktadienio rytą vyras ginklu nušovė policijos pareigūne

Šalčininkuose, namuose, penktadienio rytą vyras ginklu nušovė savo sutuoktinę, dirbusią policijos pareigūne. „6.09 val. gautas pranešimas, kad vyras mirtinai ginklu sužeidė moterį, gimusią 1982 metais. Netrukus, prieš atvykstant pareigūnams, jis pats nusišovė“, – Eltai sakė Vilniaus...

Astrologinė prognozė kitai savaitei. Vienam ženklui ateinanti savaitė bus pilna iššūkių ir galimybių

Astrologinė prognozė kitai savaitei, balandžio 1–7 dienoms. AVINAS Savaitės pradžioje galite lankytis toliau nuo namų arba jau grįžti iš viešnagės. Tikėtinos kalbos apie komandiruotę, kelionę, aktualius projektus, arba teks rimtai mokytis, dirbti, užsiimti logistika, pervežimais. Pasistenkite...

Astrologinė prognozė kovo 29-ajai, penktadieniui

AVINAS. Tai gali būti finansinių reikalų diena. Jeigu šioje srityje viskas sutvarkyta, apmokėta, tuomet mintys suksis apie meilės troškimus, erotiką, domins sportas bei pramogos. JAUTIS. Tarp jūsų ir aplinkinių šiandien užsimegs geras ryšys. Tikėtinas naudingas...

Žaliasis L. Rimgailės Velykų pyragas su zuikučiais ištirpdys mažųjų širdis: jam ingredientų įsigysite pigiau...

Iškepusi daugybę kepinių šventėms ir kasdienai, verslininkė, desertinės „Liu Patty“ įkūrėja Liucina Rimgailė nuolat stebina išmone. Pavyzdžiui, kas galėtų pagalvoti apie velykinį pyragą su špinatais? Jis ne tik sveikesnis už daugybę saldumynų, puošnus, primenantis...

„Olimpo“ vyriausiojo trenerio Sandžio Buškevico varžovai negąsdina

Palangos „Olimpas“ ir „Jurbarkas-Karys“ pradeda Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) pusfinalio seriją. Patekdamas į pusfinalį „Olimpas“ pakartojo geriausią savo pirmtakų „Kuršių“ pasiekimą, jurbarkiečiai stipriausiame „7bet-NKL“ ketvertuke – pirmąkart. „Olimpas“ ketvirtfinalyje nukovė Joniškio „Delikatesą“, o „Jurbarkas-Karys“ kitoje...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS