Įžiebti Kalėdų eglę lietus nesutrukdė

egleLaima STONKUVIENĖ |

Šeštadienį kretingiškiai turėjo galimybę ne tik pajusti artėjančių švenčių nuotaiką, bet ir įsigyti dovanų artimiesiems. Rotušės aikštėje nuo ryto šurmuliavo Kalėdų mugė, o pavakare visu grožiu suspindo Kalėdų eglė. Tiesa, šventinę nuotaiką kiek gadino lietus – nors prekeivių netrūko, ne vienas jų iš mugės išvažiavo anksčiau, dėl blogo oro mažai buvo ir pirkėjų. Tačiau vakare visą dieną įkyriai purškęs lietus žmonėms, rodos, buvo jau nė motais – į eglės įžiebimo ceremoniją jų susirinko gausiai.

Mugėje buvo galima įsigyti originalių, kokybiškų, šiltų rankų darbo dirbinių iš vilnos, medžio, molio. Prekybininkai siūlė ir mėsos, pyrago gaminių, Kūčių stalui – konservuotų grybų.

Kalbinti prekeiviai pasakojo, kad kretingiškiai pirko praktiškus dalykus – megztas kojines, pirštines, šiltas šlepetes, įvairius šv. Kalėdoms skirtus suvenyrus. „Labai gaila, kad viską gadino lietus ir stiprus vėjas. Palyginti su pernai, šiemet suprekiavome keturis kartus mažiau. Prekyba buvo prasta ir dėl to, kad labiau nei pirkėjų pritraukimu reikėjo rūpintis palapine – kad vėjas nenupūstų ar sudraskytų“, – teigė pašnekovai.

Po patižusį sniegą klampoję mugės lankytojai šmaikštavo į mugę atėję konkrečiai žinodami, ką pirks. „Slampinėti tokiu oru visai nesinori, nors ir labai gaila – tikrai gražių dalykų yra. Tačiau tuščiomis negrįšime – nusipirkome ir megztų kojinių, ir originalaus rankų darbų muilo, kuris tiks dovanoms, ir įvairių skanumynų“, – pirkinius rodė draugės Vita ir Danutė.

Kalėdų eglės įžiebimo ceremonija prasidėjo Aurelijos Stonkutės vadovaujamos studijos „Garsų imperija“ narių pasirodymu. Ir štai didingiausias ceremonijos momentas – Kalėdų eglės įžiebimas. Tą Kalėdų seneliui padėjo padaryti rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika.

Šventės proga kretingiškiams koncertavo grupė „16 Hz“, o viską vainikavo fejerverkas.

Reklama:
Oro kondicionieriai

Ankstesnis straipsnisKalbėjo apie atvirą darbą su jaunimu
Kitas straipsnisGrūšlaukės mokyklai – 160 metų