Geri ketinimai skęsta žolėse

0
371

Laima STONKUVIENĖ

Tuopos rajone esančių kai kurių daugiabučių namų, kuriuos administruoja „Kretingos būstas“, gyventojai netveria pykčiu. Jie gavo pranešimus, kuriuose akis bado gramatinės klaidos, o ne juokais papiktino informacija apie dar vieną mokestį, kurį bendrovei reikės mokėti.

„Bendrovės „Kretingos būstas“ įžūlumas jau peržengė visas ribas. Iškabinti pranešimus gyventojams su tiek gramatinių klaidų! Koks pavyzdys rodomas jaunajai kartai, jeigu oficiali institucija savo pranešimuose ant veiksmažodžio rašo nosinę? Negi įstaigoje nėra žmogaus, kuris, prieš išplatinant skelbimus, galėtų juose bent gramatines ir skyrybos klaidas ištaisyti, – piktinosi gyventojai. – Tačiau svarbiausia – pati informacija, kuri daugelį tiesiog pritrenkė: gyventojai savo jėgomis aplink savo namus turi nusipjauti žolę, priešingu atveju tai atliks „Kretingos būstas“, už tai, žinoma, vėl teks mokėti. Bet kodėl kai norima šalia daugiabučio pastatyti prekybos kioską, gyventojų neatsiklausiama, esą statoma ant valstybės žemės, o kai jau tvarkyti tą valstybinę žemę, tai jau gyventojų reikalas? Ir iš kur mums žinoti, kokį plotą turi šienauti vienas daugiabutis, kokį – kitas? Kas nustatys ribas? Ar žoliapjovę administratorius duos, ar reikės su dalgiu žolę pjauti?“.

Gyventojai sakė norintys žinoti ir tai, ar teisėtai reikalaujama patiems tvarkyti namų aplinką, ir kiek, jeigu to jie nedarys, už „Kretingos būsto“ organizuotą dar vieną paslaugą jiems reikės mokėti, kaip mokestis bus skaičiuojamas – nuo žmonių skaičiaus, buto kvadratūros ar nušienautos žolės ploto?

Savivaldybės Administracijos direktorius Virginijus Domarkas sakė galintis gyventojus nuraminti, jog jokio naujo mokesčio nebus. „Informuojant gyventojus apie tai, kad jie privalo tvarkyti bendro naudojimo teritoriją aplink namą, turėtas tikslas skatinti žmones tvarkytis patiems, tuo labiau, kad mieste yra labai nemažai gražių pavyzdžių, kaip puoselėjama daugiabučio aplinka – įrengti gėlynai, pastatyti suoliukai. Labai gaila, kad toks sumanymas iššaukė priešingą reakciją, todėl priimtas sprendimas: gyventojams pjauti žolės nereikės, tuo pasirūpins komunalininkai. Išimtis – daugiabučiai namai, kuriems žemė prie jų yra priskirta detaliaisiais planais“, – pasakojo V. Domarkas.

Administracijos direktorius akcentavo, kad žolė prie namų bus pjaunama pagal sudarytą grafiką, todėl gyventojai tegu nepyksta, jeigu dar kurį laiką teks skendėti žolėse. „Aš asmeniškai, jeigu gyvenčiau daugiabutyje, būčiau linkęs pats savo namų aplinką tvarkyti. Nusipirktų kaimynai žoliapjovę, vieną kartą vieno buto gyventojai žolę nupjautų, kitą kartą – kito. Gražiai tvarkoma, puoselėjama gyvenamoji aplinka koks auklėjamasis pavyzdys jaunajai kartai būtų! Dabar nieko vaikai ir nesaugo, šiukšlina bet kur, todėl, kad patys nieko nedaro, sektino pavyzdžio nemato“, – tokia V. Domarko nuomonė.