Dvi šventiškos savaitės suaugusiems ir jaunimui

Rasa GEDVILAITĖ

Šią savaitę Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre prasidėjo renginiai, skirti gerumui ir tolerancijai. O kitą savaitę laukia naujas renginių pliūpsnis, mat prasidės tradicinė suaugusiųjų švietimo savaitė.

Savaitės „Dalykai, kuriuos reikėtų prisiminti visur ir visada“, skirtos gerumui ir tolerancijai, metu Centras skatins pabūti geresniais ir tolerantiškesniais vienas kitam. Tą savaitę taip pat vyks tęstinis projektas „Iš širdies į širdį“.

Šiemet suaugusiųjų švietimo savaitė pavadinta „Suartėjimai: nuo asmeninės savasties iki

Europos piliečio“. Savaitė skiriama savęs pažinimui ir supratimui, asmeninės savasties puoselėjimui, savo šaknų paieškai kultūroje, kalboje ir tarmėse, suvokimui, kad nuo mūsų pačių priklauso asmeninė, bendruomenės, tautos, Tėvynės ir Europos gerovė.

Nuo šių metų pagrindiniai suaugusiųjų švietimo savaitės renginiai pradeda žygį per Lietuvą. Šiais metais Savaitės „sostinė“ – Marijampolė, kur Savaitę globoja Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centras.

Tradiciškai Savaitės metu bus pažymimi projektai ir iniciatyvos, kurie kuria suartėjimo su savimi, savo bendruomene, tauta, valstybe ir globaliu pasauliu galimybes.

Savaitės atidarymo renginyje bus apdovanojamas Metų andragogo vardo nusipelnęs suaugusiųjų mokytojas.

Pernai lapkričio 19-25 d. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija skelbė tryliktąją suaugusiųjų švietimo savaitę „Kartų mokymasis kartu”, siekė skirti ją kartų solidarumo, mokymosi tęstinumo ir perimamumo idėjoms skleisti ir įgyvendinti: šeimoje, bendruomenėje, visuomenėje.

Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras šiemet pakvies dalyvauti įvairiuose renginiuose. Savaitės atidarymo metu bus pristatytas stendinis pranešimas „Suaugusiųjų švietimo savaitės istorija“. Vėliau bus dalyvaujama paskaitoje-diskusijoje „Europa: migracija (emigracija) – gėris ar blogis?“, apvalaus stalo diskusijoje „Ar išsaugosime protėvių kalbą ateinančioms kartoms?“, bus atidaryta paroda „Kūrybinės gijos“, rengiami literatūriniai skaitymai „Žodžiai iš širdies“, paskaita „Ką ateinančioms kartoms turime išsaugoti?“

Renginiai