13.9 C
Kretinga
22 liepos Pirmadienis
spot_img
spot_img

Draugystės diena Palangoje: įspūdingas nemokamas koncertas, jūra ukrainietiškų skonių

Ar jau skaitėte?

Palanga jau rytoj, šeštadienį, kviečia prasmingai ir įdomiai praleisti laiką, užmegzti naujų pažinčių, o kartu ir ištiesti pagalbos ranką Ukrainos karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje – kurorte vyks paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena“. Ji prasidės vidurdienį ir tęsis iki vėlyvo vakaro.

- Reklama -

Prasmingai praleistas laikas

Šiame Jūratės ir Kastyčio skvere vyksiančiame paramos, palaikymo, supratimo ir draugystės renginyje bus visko – ir gardaus ukrainietiško bei lietuviško maisto, ir suvenyrų su ukrainietiška simbolika, bus atrakcijų vaikams, skambės lietuviška bei ukrainietiška muzika, nuo karo pasitraukusiems ukrainiečiams bus teikiama jiems aktuali informacija.

Paramos renginio metu surinktos lėšos bus pervestos į specialią sąskaitą bei bus skirtos Palangoje apsistojusių Ukrainos karo pabėgėlių būtiniausioms reikmėms.

Bendra veikla

„Idėja surengti paramos renginį Palangoje apsistojusiems karo pabėgėliams kilo miesto merui Šarūnui Vaitkui. Mes, kultūros srities darbuotojai, taip pat – vietos verslininkai bei tautodailininkai labai entuziastingai palaikėme šį siūlymą, ir visi kartu ėmėme dėlioti būsimojo renginio scenarijų. Ieškojome formų, kaip šiame paramos ir draugystės renginyje lietuviai ir ukrainiečiai galėtų veikti kartu“, – kalbėjo N. Stasiulis.

Idėjų, ką būtų galima pasiūlyti šio renginio svečiams, išsakė ne tik pagrindiniai organizatoriai, bet ir ukrainiečiai, ir tai džiugina, nes būtent bendra veikla yra šio paramos renginio svarbiausia mintis.

„Džiaugiamės sulaukę nemažai ukrainiečių savanorių, tiesiogiai prisidėsiančių prie renginio – norą padėti pareiškė apie 40 Ukrainos karo pabėgėlių. Šios moterys kartu su Palangos kavinių bei restoranų virtuvių meistrais gamins ukrainietiškus patiekalus, kartu su mūsų tautodailininkais kurs suvenyrus“, – sakė N. Stasiulis.

- Reklama -

Gardus maistas

Jūratės ir Kastyčio skvere ne tik gera nuotaika, bet ir gardūs kvapai pasklis jau nuo ryto – nors Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena prasidės vidurdienį, pasirengimo darbai vyks jau gerokai anksčiau. Lietuvių ir ukrainiečių bendrų pastangų dėka šeštadienį atvykusieji į Palangą turės galimybę paskanauti abiejų tautų patiekalų Jūratės ir Kastyčio skvere. „Tarp Palangoje apsistojusių ukrainiečių yra moteris, kuri buvo maisto technologė Ukrainos armijoje. Ji, padedama Palangos užkardos pasieniečių, jų lauko virtuvėje virs ukrainietiškus barščius“, – paklaustas, ką neįprasto bus galima paskanauti, sakė N. Stasiulis.

READ  Įspūdinga Kuršių genties paslaptis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje

Be kitų patiekalų, paragauti bus galima ir išskirtinės žuvienės – „Stintų ordino“ pasididžiavimo. „Tai – jau legendine tapusi tiršta žuvienė, kurią „Stintų ordino“ riteriai svečiams siūlo kiekvienos Stintų šventės metu“, – kalbėjo renginio organizatorius. O štai Vydmantų bendruomenė renginio svečius nusiteikusi pavaišinti išskrtiniu grilio troškiniu.

„Beplanuojant šį renginį gimė mintis surengti ir bendrą suneštinį lietuvių bei ukrainiečių vaišių stalą. Čia labai aktyvi yra bendruomenė „Palangos santarvė“, – pridūrė N. Stasiulis.

Kvies kavinės bei restoranai

Skonių susitikimai vyks ne tik Jūratės ir Kastyčio skvere, bet ir visame mieste – pasak Palangos viešbučių ir restorano asociacijos prezidentės Ingridos Valaitienės, kurorto viešojo maitinimo įstaigos, prisijungusios prie šio paramos renginio, siūlys paskanauti lietuviškų bei ukrainietiškų patiekalų, pagamintų pagal labai įvairius receptus, ne tik po atviru dangumi. „Kavinėse bei restoranuose bus siūloma įvairių patiekalų – pradedant ukrainietiškais barščiais, specialiu meniu, baigiant penkių patiekalų degustacine vakariene“, – sakė I. Valaitienė.

Kur galima ne tik skaniai papietauti, bet kartu ir paaukoti Palangoje apsistojusiųjų Ukrainos karo pabėgėlių reikmėms, rasite specialiai šiam paramos renginiui išleistame „Skonių žemėlapyje“. Prie Lietuvos ir Ukrainos draugystės dienos jungiasi šie kurorto restoranai bei kavinės: „Pineta“, „Vanagupė“, „Selfish Bistro“, „Žuvinė“, „Restoranas 4“, „Senoji Hansa“, „Sporto lizdas“, „Resort Pub“, „Monika“, „Molinis ąsotis“, „Onorė“, Vila „Žvaigždė“, „Barcode Palanga“, „Gras“, „Žuvėdra“, „Vandenis“, „Pelikanas, Vila „Ramybė“, „Meat Steak House“ bei „HBH Palanga“.

Kurs suvenyrus ir papuošalus

Pasimėgavus geru maistu, norėsis ir akis paganyti, įsigyti lietuviška bei ukrainietiška tematika sukurtų suvenyrų, o galbūt ir patiems išbandyti savo meninius sugebėjimus. Čia renginio svečiams į pagalbą atskubės Palangos menininkai bei kurorte apsistojusios karo pabėgėlės. Kelios ukrainietės dailininkės siūlys įsigyti savo kurtų paveikslų, iš kurių dalis bus tapoma „gyvai“ Jūratės ir Kastyčio skvere. Auksarankės moterys vietoje kurs ir įvairius papuošalus. Ne tik pačios kurs, bet ir kvies šį meną išbandyti visus norinčius renginio svečius.

READ  Palangoje, oro uoste, neblaivus vyras trenkė VST pareigūnui

Beje, ši veikla išskirtinių sugebėjimų nepareikalaus – pasak Palangos tautodailininko Alberto Bukausko, patiems pasigaminti bus siūloma greitai ir paprastai sukuriamus papuošalus – žiedus, apyrankes, gėlių vainikėlius ir pan., taip pat – paprastus suvenyrus su ukrainietiška atributika. „Neabejoju, renginio svečiams bus įdomu ne tik pamatyti, kaip kuriami ukrainietiški suvenyrai, bet ir patiems pabandyti tai padaryti“, – kalbėjo A. Bukauskas.

Lietuvos ir Ukrainos draugystės dieną neliks pamirštas ir mūsų pasididžiavimas – gintaras. Iš jau parengtų pusgaminių – gintaro karoliukų – norintieji galės susiverti draugystės apyrankes. Čia taip pat pagelbės ukrainietės savanorės. „O jei oras leis, visi drauge, kartu su norinčiais renginio svečiais, kursime Lietuvos ir Ukrainos vėliavų juostą-girliandą, kuria papuošime Jūratės ir Kastyčio skverą“, – pridūrė tautodailininkas.

Jūratės ir Kastyčio skvere visi norintys galės užrašyti savo palinkėjimus, sveikinimus Ukrainai – specialiai tam tikslui bus įrengtas tentas, pavadintas „Draugystės žodžiai“.

Pramogos vaikams

Vaikams šventinę nuotaiką padės sukurti renginyje siūlomi balionai su lietuviška ir ukrainietiška atributika, mažieji taip pat bus kviečiami į piešimo užsiėmimus kartu su mokytoja ukrainiete, bus galima pasinerti į pasakų pasaulį išbandžius piešimo ant veido pramogą, norintieji galės dalyvauti edukacijose bei pasimokyti maisto smeigtukų, mini vėliavėlių gamybos.

Na, o aktyvių pramogų mėgėjai laukiami J. Basanavičiaus gatvėje įsikūrusiame Vasaros parke – batutai po atviru dangumi, įvairios laipynės tikrai patiks mažiesiems ir nepaliks abejingų. Kartu tai bus ir galimybė mažiesiems užmegzti naujas draugystes.

Gera muzika

Gerą nuotaiką tiek mažiems, tiek dideliems palaikys Jūratės ir Kastyčio skvere koncertuosiantys atlikėjai. Scenoje vienas kitą keis žymūs dainininkai, tarp kurių – grupė „Kitava“, dainininkė Rasa Serra su saksofonistu Laimonu Urbiku, Steponas Januškas su pianistu Arnoldu Jankūnu, Karolis Rupkus, Ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ kolektyvai.

READ  Kviečiame klausytis kalėdinio meto lietuviškų dainų

Koncertą užbaigs analogų neturintis jaunatviškas profesionalų trio – „Voiceless“. Šio kolektyvo muzikiniai instrumentai – būgnai ir dvi violončelės. Naujai ir patraukliai skambės populiariosios muzikos bei gerai žinomus roko kūriniai.

Suteiks informaciją

Palangoje apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai bus kviečiami ir į informacinius susitikimus – specialiai tam tikslui įrengtoje palapinėje specialistai atsakys į ukrainiečiams kylančius klausimus, susijusius su darbo paieška, socialine ar švietimo sistema ir kt. Čia taip pat darbo ieškantys ukrainiečiai galės užsiregistruoti ar gauti tiesioginius potencialių darbdavių kontaktus, atsakingų institucijų teisines konsultacijas.

Parems karo pabėgėlius

Paramos renginio metu surinktos lėšos bus pervestos į specialią BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ paramos sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašant „Parama ukrainiečiams Palangoje“ ir bus skirtos kurorte apsistojusiems Ukrainos karo pabėgėliams paremti. Paremti Palangoje apsistojusius ukrainiečius galime ir kiekvienas iš mūsų.

JURGITA VANAGĖ
Palangos miesto savivaldybės
Mero patarėja

spot_img

Informacija iš užsienio: K. Harris pažadėjo nugalėti D. Trumpą

JAV viceprezidentė Kamala Harris gyrė prezidento Joe Bideno sprendimą nebesiekti antros kadencijos šiose pareigose. Ji pažadėjo užsitikrinti Demokratų partijos nominaciją 2024 m. prezidento rinkimuose ir nugalėti Donaldą Trumpą, praneša AFP. „Savo nesavanaudišku ir patriotišku veiksmu...

Astrologinė prognozė liepos 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Aktyvi diena, kupina kontaktų ir įspūdžių. Regis, jus domins ir kultūriniai renginiai, ir sportas, varžybos. Būsite nusiteikę ką nors organizuoti, rodyti iniciatyvą. JAUTIS. Būsite priversti skubiai tvarkyti dokumentus ar oficialius reikalus. Pajusite didelį palengvėjimą,...

Saulė – vitamino D šaltinis, tačiau gali sukelti rimtų susirgimų: kaip išvengti žalingo saulės...

Prasidėjusi kalendorinė vasara jau spėjo palepinti šiluma ir saule, kurios daugelis po šaltųjų metų sezonų jaučiamės pasiilgę. Nors saulės dėka galime džiaugtis įdegusia oda bei pasipildyti įprastai šiuo sezonu trūkstamo vitamino D atsargas, gydytojai...

Po STT tyrimo SAM kreipsis į Generalinę prokuratūrą dėl Klaipėdos ir Palangos ligoninių įsiskolinimų

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) nutraukus tyrimą dėl buvusios Klaipėdos universiteto ligoninės vadovybės sprendimų teisėtumo, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) artimiausiu metu žada kreiptis į Generalinę prokuratūrą. Keliolika milijonų įsiskolinimų turinti Klaipėdos universiteto ligoninė į STT kreipėsi...

ORAI: Palangoje šiandien bus giedra ir šilta

Šiandien Palangoje numatoma giedra diena su švelniu vėju. Oro temperatūra pakils iki 23°C, vėjas bus 1-4 m/s greičio, gūsiai iki 9 m/s. Kritulių nenumatoma, oro slėgis laikysis apie 1012 hPa. Drėgnumas sieks 60-86%, o...

Liepos 21-oji: vardadieniai, dienos INFO

Liepos dvidešimt pirmoji – 203-ioji metų diena (paskutinė 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 163 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Danielius, Laurynas, Liongina, Lionginas, Prakseda, Rimvyda, Rimvydas, Rimvydė rytoj: Dalius, Mantilė, Magdalena, Magdalė, Magdė,...

Astrologinė prognozė liepos 21-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Ši diena gali būti labai aktyvi ir turininga, jei pasiduosite vidiniam polėkiui drąsiai siekti to, ko norisi. Galite pasireikšti renginyje, paskirti pasimatymą ar užmegzti įdomią pažintį.   JAUTIS. Energijos antplūdį pasistenkite išlieti naudingai. Jeigu...

ORAI: Giedras savaitgalis Palangoje ir Šventojoje

Šeštadienį Palangoje bus giedra nuo ryto iki vakaro, oro temperatūra svyruos nuo 16 iki 23 laipsnių šilumos. Vėjas bus silpnas, iki 4 m/s. Naktį temperatūra nukris iki 18 laipsnių. Šventojoje taip pat bus giedra,...

Liepos 20-oji: vardadieniai, dienos INFO, Perkūno, Šv. Elijaus debesų valdytojo diena

Liepos 20-oji – Tarptautinė šachmatų diena; Perkūno, Šv. Elijaus debesų valdytojo diena. Liepos dvidešimtoji – 202-oji metų diena (šeštoji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 164 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Alvyda, Alvydas, Česlovas,...

Astrologinė prognozė liepos 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Tai bus nebloga dienelė ne tik atostogauti, bet ir pasidarbuoti, jeigu turite prisiplanavę daug veiklų arba vairuojate, sportuojate, vykdote pervežimus. Augs poreikis judėti, kur nors vykti. JAUTIS. Kelionės, kontaktai su įtakingais veikėjais, užsieniečiais, nepažįstamais...

Kokios naudos Palangai suteiktų moksleivių idėjos?

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Architektūros fakulteto bendruomenė organizavo kūrybinį projektą „Netobulas Modernizmas“, kuriame dalyvavo mokiniai iš įvairių Lietuvos regionų. Projekte moksleiviai pristatė savo kūrybiškas idėjas, kaip būtų galima atgaivinti ir modernizuoti XX...

Lenktynėse konkurencija bus labai didelė, o pergalę gali lemti mažiausios klaidos

„Aurum 1006 km“ lenktynės Palangoje kiekvienais metais sutraukia geriausias komandas ir talentingiausius lenktynininkus iš įvairių šalių. Šių metų kvalifikacijos ir praktikos sesijos atskleidė keletą komandų, kurios turi didžiausią potencialą laimėti šį prestižinį renginį. Pažvelkime,...

Narkotikų radinys Palangoje: pradėtas tyrimas

2024 m. liepos 19 d. apie 3.39 val. Palangoje, Klaipėdos plente, buvo sustabdytas automobilis „Toyota Yaris“. Vairuotojas, gimęs 2006 m., rankinėje turėjo folijos lankstinuką su augalinės kilmės, žalios spalvos, galimai narkotine medžiaga. Pradėtas ikiteisminis...

Baltijos jūros dugne toli gražu ne gintaro rūmai – narai ištraukė kai ką įspūdingo.

Plastiko tarša – viena opiausių Baltijos jūros problemų.  Praėjusią savaitę į jūros gelmes nusileidusi narų komanda dugne nuo tinklų, keliančių mikroplastiko taršą, raizgalynės vadavo penkis nuskendusius laivus. Specialistai atviri – tokių darbų užteks dar...

„Iki“ atnaujino pamėgtą parduotuvę: Šiauliuose bus dar patogiau

Ketvirtadienį po renovacijos duris atvėrė moderni prekybos tinklo „Iki“ parduotuvė Šiauliuose, adresu J. Basanavičiaus g. 54. Į šios 1 širdelės formato parduotuvės atnaujinimą dėl didesnio patogumo pirkėjams buvo investuota apie 0,5 mln. eurų. „Nuolat rūpinamės,...

Pabėkite nuo kasdienybės – savaitgalis Palangoje laukia Jūsų!

Ieškote idėjų, kaip praleisti artėjantį savaitgalį? Atvykite į nuostabųjį Palangos kurortą ir mėgaukitės nepamirštamomis akimirkomis prie jūros! Šį savaitgalį Palanga siūlo daugybę renginių įvairiems pomėgiams. Liepos 19 d. galėsite stebėti virtualios realybės filmą „Angelų takais“ ir...

Mindaugas Stašys prisijungia prie Palangos „Olimpo“ komandos

Mindaugas Stašys, žinomas kaip „Auksinis berniukas“, papildys Palangos „Olimpo“ krepšinio komandą. Sutartis pasirašyta dviem sezonams. Treneris Erikas Kubilius džiaugiasi šiuo papildymu, nes Stašys, pasižymėjęs puikiu rezultatyvumu „NKL“ lygoje, stiprins komandą savo patirtimi ir bus vertingas...

Mindaugas Stašys prisijungia prie Palangos „Olimpo“ komandos

Mindaugas Stašys, žinomas kaip „Auksinis berniukas“, papildys Palangos „Olimpo“ krepšinio komandą. Sutartis pasirašyta dviem sezonams. Treneris Erikas Kubilius džiaugiasi šiuo papildymu, nes Stašys, pasižymėjęs puikiu rezultatyvumu „NKL“ lygoje, stiprins komandą savo patirtimi ir bus vertingas...

„Rimi“ saldėsiai – pigiau: pravers, kai iškylaujant gamtoje norėsis ko nors skanaus

Vasaros metu dažnai padaugėja progų, kurių metu valgome įvairius saldėsius. Nesvarbu, ar tai būtų šokoladas, ar pyragas su ledais – šiuos gardumynus derėtų valgyti su saiku. Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, norint pasmaližiauti...

Kas gali laimėti 2024 metų „Aurum 1006 km“ lenktynes?

Aurum 1006 km lenktynės Palangoje yra vienas įspūdingiausių ir ilgiausiai trunkančių automobilių sporto renginių Lietuvoje. Šios lenktynės, kurios vyksta kasmet nuo 2000-ųjų, pritraukia tiek profesionalius lenktynininkus, tiek entuziastus iš įvairių pasaulio kampelių. Šių metų...

ORAI: Saulėtas ir giedras penktadienis Palangoje ir Šventojoje

Palangoje penktadienį bus šviesu ir saulėta, oro temperatūra nuo ryto iki vakaro svyruos nuo 18 iki 21 laipsnio šilumos. Ryte ir dienos metu vėjas bus vidutinio stiprumo, siekiantis 4–6 m/s. Šventojoje orai bus panašūs,...

Liepos 19-oji: vardadieniai, dienos INFO

Liepos devynioliktoji – 201-oji metų diena (penktoji 29-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 165 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Aurė, Aurėja, Galiganta, Galigantas, Ksavera, Ksaveras, Mantgailas, Mantgailė, Mantgirdas, Mantgirdė, Sakalas, Vincenta, Vincentas; rytoj: Alvyda,...
spot_img
spot_img

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS