Didelės ir „žalios“ atliekos – į Ankštakius

0
206

siukslinesAistas MENDEIKA |

Ankštakių stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo bei kompostavimo aikštelė veikia jau nuo vasario 1-osios, tačiau tik dabar savivaldybės Administracija gavo naudojimosi ja tvarkos aprašą.

Pasak savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojos Danutės Skruibienės, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras iki šiol nieko apie Ankštakių aikštelę pranešęs nebuvo, todėl savivaldybės negalėjo išsamiai informuoti gyventojų. „Dabar, kai patys pasidomėjome, gavome tvarkos aprašą, kurį analizuojame. Netrukus jį paskelbsime“, – sakė D. Skruibienė.

Tačiau jau dabar Administracijos direktoriaus pavaduotoja tikino, jog gyventojams, patiems atvežus stambiagabarites ar žaliąsias atliekas į Anštakių aikštelę, už priėmimą mokėti tikrai nereikės. Taip pat vienas žmogus per metus nemokamai gali atvežti 5 padangas, 250 kilogramų statybinių atliekų.

Naudojimosi Ankštakių stambiagabaričių ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštele tvarkos apraše numatyta, kokios atliekos ir kaip gali būti atvežamos, kaip jos turi būti rūšiuotos, kokius dokumentus reikia turėti jas atvežusiems gyventojams.

Pasak D. Skruibienės, iš aikštelės dar kartą atrinktos atliekos bus gabenamos perdirbti, o neperdirbamos – į sąvartyną. Tai turės daryti komunalininkai ir sumokėti nustatytus mokesčius. Vadinasi, nuo to, ką ir kaip gyventojai nemokamai atveš į aikštelę ir kiek iš jos bus išvežama į sąvartyną, priklausys savivaldybės sumokami mokesčiai. Todėl gyventojai dar kartą raginami kruopščiau rūšiuoti visas atliekas.