Atidavė pagarbą kaimo senjorams

Laima STONKUVIENĖ

Kretingos kultūros centro Kurmaičių skyriuje gražiausi padėkos žodžiai, palinkėjimai ir dainos užvakar skambėjo garbaus amžiaus kaimo žmonėms. Popietėje „Širdyje gyvi prisiminimai“ jiems dėkota už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime, pagalbą seniūnijai ruošiantis įvairiems rajone vykstantiems renginiams.

„Panaši vakaronė, skirta kaimo senoliams, vyko gal prieš kokią dešimt metų. Seniai turėjome sumanymą juos vėl sukviesti į būrį, padėkoti. Mūsų kaimo senjorai, arba tiksliau senjorės, ypatingos – linksmos, kūrybingos, veiklios, tinkančios, kaip liaudis sako, ir prie tonciaus, ir prie rožančiaus. Jos itin padėjo per rudenį vykusią Derliaus šventę – duoną ir pyragus kepė, girą raugė. Atėjo metas jas pagerbti ir už viską padėkoti“, – sakė viena popietės organizatorių, kaimo vyr. bibliotekininkė Rimanta Žilinskienė.

Kad šventės labai laukė, jai ruošėsi patvirtino ir renginio „kaltininkės“. „Labai džiaugiamės, kad surengė tokį susiėjimą. Visos esame be vyrų, našlės, gal čia kokį pavyks rasti! Kaime likę tik du „laisvi“, visoms neužtenka, – viena per kitą linksmai klegėjo Valerija Varkojienė, Elena Markienė, Jeronima Pliuškienė ir Ona Malūkienė. – Mes labai gerai sutariame, kartais susibėgame, padainuojame, pagiedame. Žinoma, kartais ir susipykstame – kad reikėtų taikytis, nes tai taip įdomu ir saldu! Tačiau tokioje šventiškoje aplinkoje seniai visos kartu bebuvome, todėl jaučiamės labai smagiai, pakylėtai. Ačiū visiems, kurie šventę sugalvojo“.

Pagyrimų organizatoriams negailėjo ir garbaus amžiaus mamą į renginį atlydėjusi Stanislava Andrijauskienė. „Labai reikia seniems žmonių tokių susiėjimų, nes daugelis jų daugiau ar mažiau ligoti, per dienų dienas sėdi namuose tarp keturių sienų. Taip susitikti, pasimatyti, pabendrauti, prisiminti jaunystę, manau, jiems svarbu. Gražiausių žodžių nusipelnė ir kultūros, ir bibliotekos darbuotojai, ir bendruomenės pirmininkė Ingrida Rinkevičienė. Kokia nuostabi šventė jų iniciatyva surengta prieš Verbų sekmadienį! Tokie susiėjimai kaimo žmones tik dar labiau suvienija, skatina gerbti vienas kitą, padėti“, – kalbėjo S. Andrijauskienė.

Kretingos kaimiškosios seniūnijos seniūno Antano Gedmino teigimu, garbaus amžiaus žmonės itin nusipelnę pabūti kartu, nes per gyvenimą darė daug gražių ir prasmingų darbų, jų patirtis šiandien gali labai praversti. „Eilinį kartą pakartosiu, kad Kurmaičiai todėl turtingi, kad visais laikais čia gyveno žmonės protingi. Šiandien noriu padėkoti daliai jų – šaunioms moterims, kurios ypač padėjo per Derliaus šventę. Jų dėka tokių skanių vaišių nė viena seniūnija neturėjo, norinčiųjų paragauti neatsigynėme“, – juokėsi seniūnas.

Padėkos raštai įteikti Stasei Grigaitienei, Onai Malūkienei, Reginai Zachorovai, Liubovei Zelenkovai, Jadvygai Gedvilienei, Augustinai Žilinskienei, Aldonai Mickienei.

Popietės dalyviams dainų ir šokių juostą audė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, mokiniai, Kretingos kultūros centro Kurmaičių skyriaus kaimo kapela bei Kartenos skyriaus folkšoko grupė „Vo tep“.

Vakarą vedė ne vieną gražų posmą senjorams dovanojęs Donatas Žilinskas.

Reklama
———————————–
Buhalterės

Ankstesnis straipsnisŠventosios Šeimos ikona pradėjo kelionę
Kitas straipsnisValstybės apdovanojimas – ramybe spinduliuojančiai Mamai