Albertui Gužauskui – sveikinimai jubiliejaus proga

Rasa GEDVILAITĖ |

„Nesitikėjau tokio dėmesio“, – maloniai nustebintas buvo teniso pradininkas Kretingoje, buvęs „Laisvės“ fabriko direktorius Albertas Gužauskas, kurį pirmadienį Kretingos rajono savivaldybės vadovai pasikvietė tam, kad pasveikintų su gražia sukaktimi.

Gilų pėdsaką Kretingos istorijoje palikęs, puikiai daugeliui kretingiškių pažįstamas A. Gužauskas 80-mečio jubiliejaus sulaukė vasario 16-ąją, tad sveikintojai juokavo, kad jo gimtadienį šventė visa Lietuva.

„Vasario 16-oji – visai Lietuvai reikšminga data, bet Jums, gerbiamas Albertai, šiemet ši diena – dviguba šventė, nes švenčiate savo gražų jubiliejų. Nors sulaukėte garbios sukakties, džiugu, kad niekuomet neapleidote sporto, iki šiol esate aktyvus. Galima sakyti, kad jūs – teniso pradininkas Kretingoje, Jūsų dėka tenisas, nors gana prabangi sporto šaka, gyvuoja iki šiol“, – jubiliatą sveikino rajono meras Juozas Mažeika. – Ačiū Jums už Jūsų veiklą, linkiu dar ilgai nepalikti teniso aikštės“.

Meras sukaktuvininkui įteikė padėką už uolų, sąžiningą darbą, aktyvią veiklą. A. Gužauską taip pat sveikino savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nikolajus Gnedojus, vicemeras Vytautas Ročys ir Administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Direktoriaus pavaduotoja Danutė Skruibienė, teikdama jubiliatui gėles, prisiminė ir gerus žodžius, sklandžiusius apie jį dar „Laisvės“ fabriko gyvavimo metais. „Nors man ir neteko su Jumis anuomet dirbti, tačiau girdėti teko labai daug. Kai po paskyrimo pradėjau dirbti „Laisvės“ fabrike, dažnai girdėdavau Jūsų pavardę ir kiek daug ten nuveikėte. Buvote labai vertinamas kaip vieno didžiausių fabriko direktorius“, – teigė D. Skruibienė.

Išgirdęs tiek gražių žodžių, A. Gužauskas neslėpė esąs sujaudintas ir itin kukliai atsiliepė apie savo nuveiktus darbus. „Dirbau, kaip galėjau ir kaip mokėjau. Turbūt taip buvau išauklėtas. Jaučiau, kad kiekviename gyvenimo tarpsnyje turiu būti naudingas, o pereinant į garbų amžių užsikrėčiau ir teniso virusu“, – šypsojosi jubiliatas.

Anot jo, anuomet nebuvo trenerių, su kuriais būtų galėjęs pasikonsultuoti, tad ėmėsi skaityti literatūrą apie tenisą. „Vėliau atsirado ir trenerių, ėmėme važinėti į Palangą, ten tokias varžybas jie rengdavo! O kai „pasikausčiau“, pagalvojau: aš taip sunkiai rinkau tą medžiagą ir negi dabar turėsiu į kapus nusinešti? Ne – privalu kam nors perduoti. Tad štai, jau 17 metų praėjo, kai nepaleidžiu šios sporto šakos. Paruošiau nemažai jaunuolių, ir ne tik, kurie dabar kuo puikiausiai savarankiškai žaidžia. Tenisas – išties užkrečiantis sportas“, – sakė A. Gužauskas.

Neslėpė jis ir to, kuo vadovaujasi, kad nepritrūktų jėgų: „Juokais sakau, jog vadovaujuosi trim principais: reikia važinėti dviračiu, gerti čiobrelių arbatą ir niekam nepavydėti. Stengiuosi taip ir gyventi, gal dėl to ir sulaukiau tokios garbingos sukakties“.

——————————————————————————————

Reklama:
Dviračiai

Ankstesnis straipsnisŠimtametė senolė sulaukė puokštės komplimentų
Kitas straipsnisŠakočiai tapo naująja aistra