Žiemos išdaigos dar nedidelės

  0
  201

  sniegasAistas MENDEIKA |

  Pagaliau atslinkę žiemiški orai kol kas didelių problemų nesukėlė – iškritęs sniegas dar nepareikalavo didesnių pastangų nei iš Kretingos miesto komunalininkų, nei iš kaimiškųjų seniūnijų darbuotojų.

  Darbėnų seniūnijos seniūnas Edvardas Stalmokas tikino, jog visi vietinės reikšmės keliai pravažiuojami, todėl kovoti su sniego pertekliumi kol kas nereikėjo. „Didesniems darbams esame pasiruošę. Jei žiema ilgiau bus tokia, kaip dabar, didelių bėdų neturėsime“, – sakė jis.

  Salantų miesto seniūnė Sigutė Jazbutienė džiaugėsi, kad per savaitgalį žemę nuklojęs sniegas eglutės įžiebimo šventę padarė linksmesnę ir tikrai žiemišką. Tačiau ji tikisi, jog žiema dar ilgai neparodys savo tikrosios rūstybės. Pasak seniūnės, kol kas Salantų gatves valyti pajėgiama savomis jėgomis. Seniūnija turi nedidelį traktoriuką, o didesnei bėdai prispyrus į gatves galės išleisti ir vikšrinį traktorių.

  Kaip ir kasmet, bene daugiausiai rūpesčių žiemą turi savivaldybės įmonės „Kretingos komunalininkas“ darbuotojai, nes jiems tenka rūpintis Kretingos gatvėmis, šaligatviais, kuriais vaikšto kur kas daugiau žmonių nei seniūnijose. Tad ir dabar, iškritus daugiau sniego, komunalininkams teko kibti į darbus, o miesto gyventojai nedelsė ir jau pradėjo žerti priekaištus.

  Kai kuriuos kretingiškius nustebino komunalininkų pastangos nuo sniego išvalyti beveik visą Rotušės aikštę. Žmonės stebėjosi, kad darbininkai bei technika gramdo aikštės šaligatvius, lyg stengdamiesi padaryti kuo daugiau erdvės pėstiesiems, tačiau nepaiso stovėjimo aikštelėmis besinaudojančių automobilių vairuotojų poreikių. Pastarieji skundėsi, jog ant važiuojamosios dalies suverstos sniego krūvos netrunka sušalti į ledą ir kelia grėsmę automobiliams.

  Pasak Kretingos miesto seniūno Stanislovo Juknevičiaus, kol kas didelių problemų dėl sniego nėra. „Įmonės „Kretingos komunalininkas“ darbininkai puikiai susitvarko. Be to, dalį miesto gatvių valo bendrovės „Klaipėdos regiono keliai“ Kretingos kelių tarnybos žmonės“, – sakė jis.

  Pasak S.Juknevičiaus, yra sudarytas prioritetinių gatvių sąrašas, pagal kurį valoma. Iš viso miestui priklauso apie 80 kilometrų gatvių. Anot seniūno, visas vienu metu nuvalyti neįmanoma, todėl pirmiausia stengiamasi pasirūpinti tomis, kuriomis būna didžiausias judėjimas. Kai kurios gatvės kol kas nevalomos, tačiau pasirūpinama, kad jos nebūtų slidžios, ypač posūkiuose.

  SĮ „Kretingos komunalininkas“ direktorė Renata Surblytė teigė, jog ypatingų rūpesčių žiema dar nepridarė, tačiau tikimasi bėdų dėl turimos technikos. Mat ji jau pakankamai nusidėvėjusi, o lėšų remontui ar naujoms mašinoms trūksta. Pasak jos, gerai, kad tikra žiema atkeliauti labai neskuba.

  „Taupiai dirbant didesnių problemų sulaukti neturėtume. Žiemai pasiruošėme iš anksto, apsirūpinome ir medžiagomis, pagal galimybes suremontavome techniką. Suprantama, netikėtumų gali atsirasti“, – sakė R.Surblytė ir patikino, kad į miesto gyventojų pastabas dėl gatvių bei šaligatvių valymo bus atsižvelgta.