„Švyturys“ vėl išpildys vaikų svajones

Jau ketvirtąjį kartą startavęs socialinis projektas „Vaikų svajonės“ įsibėgėja. Internetiniame puslapyje www.vaikusvajones.lt patalpinti vaikų, gyvenančių sudėtingomis sąlygomis, kalėdiniai dovanų norai gerų žmonių dėka baigiami išpildyti! Šiemet tarp projekto partnerių vėl yra Kretingos socialinių paslaugų centras. Būtent jo darbuotojai surinko kretingiškių vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose, svajones ir rūpinasi, kad jos būtų įgyvendintos.

„Pildomos vaikų nuo 2 iki 14 metų svajonės. Jų Kretingos rajone surinkome 139, – pasakojo Socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja, koordinuojanti projektą „Vaikų svajonės“ Kretingos rajone Birutė Daukšaitė. – Pagrindinės mažųjų svajonės – mašinos, lėlės, lėlių namai, vyresniųjų svajonės, suprantama, didesnės – muzikiniai grotuvai, mobilieji telefonai, paspirtukas, būgnai“.

Pasak B. Daukšaitės, iš 139 vaikų svajonių jau išpildytos 110. Vaikus, išpildydami jų norus, pradžiugino ne tik kretingiškiai, bet ir geros valios žmonės iš kitų Lietuvos miestų, užsienyje – Amerikoje, Italijoje, Airijoje – gyvenantys tautiečiai. Nemažą dalį svajonių išpildys Airijos mamytės, kurių dovanos vaikams turėtų atkeliauti kitą savaitę. 25 rajono vaikų svajones pasirinko ir jau išpildė farmacijos įmonė „Actavis“. „Išsirinkus svajonę, ją galima išpildyti trim būdais – nupirkti dovaną ir, nuvežus vaikui, įteikti asmeniškai, dovaną nusiųsti paštu arba pervesti reikiamą pinigų sumą į Kretingos socialinių paslaugų centro sąskaitą. Tada socialinis darbuotojas nupirks dovaną ir nuveš ją vaikui. Svajonė gali būti išpildyta ir nelaukiant dovanų meto – šv. Kalėdų, nelaukti paskutinės dienos būtų net geriau. Labai tikimės, kad šiemet be dovanų neliks nė vienas jos laukęs vaikas – praėjusiais metais, nors buvo pasirinktos, tačiau liko neišpildytos šešių vaikų svajonės“, – sakė pašnekovė.

Projekto iniciatoriai primena, kad svajonėms išpildyti reikalingi nebūtinai nauji daiktai – tai gali būti garaže laikomas nebenaudojamas dviratis, stalčiuje gulintis, tačiau puikiai veikiantis, mobilusis telefonas ar žaislai, kurie dar žaistų, bet nebeturi su kuo. Vienai naujai dovanai numatytą sumą galima pasirinkti – nuo 50 iki 500 litų.

„Švyturio“ redakcijos darbuotojai ir šiemet nelikome abejingi – išpildysime 6-mečio berniuko ir 4 metų mergaitės svajones turėti didelę mašiną bei lėlę. Be dovanų, žinoma, nepaliksime ir jų sesių bei broliukų. Pernai norėtais stalo žaidimais pradžiuginome 11-metį Nerijų ir 8-erių Deimantę.

Laima STONKUVIENĖ

funny covers