Sprogusi petarda vaikui sužalojo pirštus

Laima STONKUVIENĖ |

Baigėsi policijos prevencine priemonė „Pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolė Kretingos rajone“. Jos metu švietėjiškos bei prevencinės priemonės vykdytos ir rajono mokyklose.

„Nuo gruodžio 16-os iki sausio 3 dienos rajono mokymo įstaigose skaitytos paskaitos apie pirotechnikos priemones, jų naudojimą, prekybos apribojimus, atsakomybę už pažeidimus ir kitus ypatumus, akcentuota susižalojimo grėsmė, – pasakojo Kretingos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio viršininkas Kęstutis Bončkus. – Kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais rajono gyventojams dalijome skrajutes su informacija apie pirotechnikos priemones, jų naudojimą, atsakomybę už pažeidimus, tokia pat informacija buvo išplatinta ir rajono mokyklose. Organizuota ir 14 įvairių tikslinių priemonių dėl pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolės“.

Anot K. Bončkaus, Kretingos rajone per didžiąsias metų šventes buvo palyginti ramu, gauti tik dviejų gyventojų pranešimai apie pirotechnikos priemonių keliamą triukšmą. Vienas vaikas susižeidė sprogdindamas pirktinę petardą. Kaimo vietovėje gyvenantis 12-metis nuėjo prie sodyboje esančio ūkinio pastato, uždegė petardą, tačiau nespėjo jos išmesti – užtaisas sprogo rankoje ir sužalojo du pirštus. Pareigūnų teigimu, nors apie tai, kad pirotechnikos priemonės gali atnešti labai skaudžių nelaimių, rimtai sužaloti, mokiniams buvo kalbėta daug, jiems labai jau knieti išbandyti tai, ko negalima. Kad neatsargiai elgiantis su pirotechnikos priemonėmis iki nelaimės – tik vienas žingsnis, nepilnamečiai netiki, kol patys to nepatiria.

Vykdytos priemonės metu nustatytas vienas administracinis teisės pažeidimas dėl neteisėto pirotechnikos priemonių platinimo tarp nepilnamečių. „Gavome pranešimą, kad trys Darbėnų gimnazijos mokiniai, kuriems 17 ir 14 metų, bendramoksliams pardavinėja petardas. Šie jas sprogdino čia pat, mokykloje. Dabar aiškinamasi, iš kur nepilnamečiai gavo petardas, kas jas jiems pardavė“, – sakė K. Bončkus.

Naudoti pirotechnikos priemones arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų griežtai draudžiama. Už šių priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimus gresia administracinė atsakomybė. Už nepilnamečių padarytus pažeidimus atsako tėvai arba globėjai – jiems gresia įspėjimas arba bauda nuo 50 iki 100 Lt.