Ralis „Aplink Lietuvą 2013“ neaplenkė Žemaitijos sostinės

0
293

Praėjusį sekmadienį finišavo rugsėjo 6-8 dienomis vykęs ralis „Aplink Lietuvą 2013“.

Seniausias automobilių sporto varžybas ir LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurę šiemet laimėjo „Subaru Impreza“ vairavę Tomas Ramanauskas ir Vytautas Kazeliūnas. Antri ralyje liko Vytis Pauliukionis ir Audronis Gulbinas. Šiai porai įsteigta Telšių rajono mero taurė. Trečiąją vietą užėmė neįgaliųjų klasės nugalėtojai Gintaras Šalkauskas ir Tadas Danavičius.
Ralis „Aplink Lietuvą“ pirmą kartą buvo surengtas dar 1931 metais. Šias varžybas Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) laiko oficialia automobilių sporto pradžia Lietuvoje.
Ralio dalyviai per tris dienas asfalto ir žvyro keliais įveikė 1070 km maršrutą su 23 papildomų rungčių ruožais. Į ralį užsiregistravo 62 ekipažai, tačiau ne visi pasiekė finišą.
Penktadienį ralis prasidėjo Alytuje, kur dalyviai rungėsi slalomo ir kitose rungtyse Dzūkijos sostinės gatvėse ir aikštėse, Veisiejų apylinkių keliuose ir autodrome.
Antrojo rato startas buvo duotas šeštadienį Kaune, Rotušės aikštėje. Tą dieną 32 ralio dalyviai užsuko į Telšius ir rungėsi slalomo trasoje. Įdomiausia tai, kad į Telšius atvyko ne tik šiuolaikinius, bet ir senuosius automobilius „Volga“, „Žigulius“, „Moskvič“ ir kitokius vairuojantys ralio dalyviai.
Trečiąją dieną ralis „Aplink Lietuvą 2013“ finišavo Vilniuje, S.Daukanto aikštėje, šalia Prezidentūros, kur apdovanoti nugalėtojai.

Delfi“ ir „Kalvotosios Žemaitijos“ informacija