Pradedamas tiesti Palangos aplinkkelis

  0
  247

  Aistas MENDEIKA |

  Antradienį oficialiai prasidėjo Palangos aplinkkelio statybos darbai. Tai pirmasis Lietuvoje Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamas viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektas „Palangos aplinkkelio tiesimas ir eksploatacinė priežiūra“.

  Daugiau kaip 8 kilometrų ilgio kelias aplenks Palangą ir susijungs su magistraliniu keliu A13 Klaipėda-Liepoja už Palangos oro uosto. Naująjį kelią nutiesti planuojama jau šiemet, o kitų metų pavasarį bus atlikti kelio ženklinimo bei kiti su eismo saugumu susiję darbai ir nuo gegužės 1-osios leidžiamas eismas.

  Palangos aplinkkelis 23-ejus metus bus prižiūrimas privačiomis lėšomis. Valstybė už atliktus darbus ir suteiktas paslaugas pradės mokėti nuo trečiųjų projekto įgyvendinimo metų ir atlygį išmokės per 23-ejus metus. Projekto įgyvendinimo kaina – 123,6 mln. litų. Jo valdymą ir administravimą per visą sutarties galiojimo laikotarpį vykdys specialiai įsteigta bendrovė „Palangos aplinkkelis“.

  Aplinkkelio tiesimo darbų pradžios iškilmėse dalyvavęs premjeras Algirdas Butkevičius teigė, jog, įgyvendinus šį viešosios ir privačios partnerystės projektą, naudą pajus ir palangiškiai, ir automobilių vairuotojai, nes bus išspręsta didelio automobilių srauto problema.

  „Šis projektas valstybinės reikšmės keliuose toks yra pirmasis ir, esu tikras, bus sėkmingas bandymas derinti privačią ir viešą partnerystę. Džiaugiuosi, kad aplinkkelis pirmiausia leis lengviau atsipūsti palangiškiams“, – teigė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

  Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Skirmantas Skrinskas sakė, jog labai malonu, kad direkcija tapo pirmąja valstybės institucija, parengusia viešosios ir privačios partnerystės projektą. Ministras palinkėjo rangovams puikiai nutiesti kelią ir kad jis tarnautų ilgai.

  „Vasarą aplinkkelis leis išvengti automobilių spūsčių įvažiuojant į Palangą. Vydmantų gyventojai patenkinti, kad nebebus uždaromas eismas gyvenvietėje esančioje sankryžoje, kai vyksta 1000 km lenktynės. Taip pat Palangoje dirbantys žmonės galės lengviau pasiekti savo darbo vietas. Tikimės, kad ir Kretingoje sezono metu sumažės automobilių srautas“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika.

  Pasak Palangos miesto savivaldybės mero Šarūno Vaitkaus, problema ypač išryškėja vasaros savaitgaliais, kai iš kurorto norinčių išvažiuoti automobilių eilės nusidriekia nuo oro uosto ir užtvindo pagrindines miesto gatves. „Nutiesus aplinkkelį, tranzitinis transportas neužsuks į Palangos centrą, todėl gyventojai ir kurorto svečiai galės mėgautis ramybe ir grynu oru“, – sakė jis.

  Automobilių kelių direkcijos vadovas S. Skrinskis bei bendrovės „Palangos aplinkkelis“ direktorius Vitoldas Sapožnikovas iškilmingai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

  Aplinkkelio tiesimo projektą įgyvendina transporto infrastruktūros statybos bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Šiaulių plentas“. Per metus planuojama ne tik nutiesti naują kelią, bet ir rekonstruoti dviejų lygių Vydmantų sankryžą bei įrengti dar dvi vieno lygio sankryžas.

  Pažymint aplinkkelio tiesimo darbų pradžią, įkastas ir pirmasis kelio ženklas. Čiupę kastuvus, į darbą kibo premjeras A. Butkevičius, susisiekimo ministras R. Sinkevičius, Automobilių kelių direkcijos vadovas S. Skrinskis, Palangos miesto savivaldybės meras Š. Vaitkus, Kretingos rajono savivaldybės meras J. Mažeika, bendrovės „Palangos aplinkkelis“ direktorius V. Sapožnikovas.

  Pervežimų paslaugos