Pirmojo šiemet rajono kūdikio teko laukti… savaitę

Laima STONKUVIENĖ |

Tapo gražia tradicija pasveikinti ir paviešinti pirmąjį miesto ar rajono kūdikį, gimusį dar tebegriaudėjant šventiniams fejerverkams ar pirmąją naujųjų metų dieną. Šiemet Vilniuje pirmasis naujagimis gimė vos minutė po vidurnakčio, Kaune – praėjus 14 minučių po vidurnakčio, Klaipėdoje – apie 1 valandą nakties. Tuo tarpu pirmojo šiemet Kretingos rajono kūdikio teko palaukti net savaitę.

„Per savo darbo metus neprisimenu metų, kad tiek ilgai nebūtų gimdymų, kad pirmojo prasidėjusių naujųjų metų rajono kūdikio tektų laukti savaitę, – „Švyturiui“ sakė Kretingos ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Dalia Opulskienė. – O štai sausio 8-ąją moterys tiesiog pratrūko – per dieną buvo trys gimdymai“.

Pirmąją kretingiškę diena aplenkė Skuodo rajono gyventojos naujagimis, gimęs sausio 7 dieną 5.56 val. Šių metų „sezoną“ Skyriuje pirmasis atidarė berniukas galiūnas – gimė beveik 5 kilogramų, 55 centimetrų ūgio. Kretingoje gyvenančios Rūtos Daškevičiūtės pirmagimė pasaulį išvydo sausio 8-ąją, 2.51 val. Rūta 3 kg 460 g sveriančią ir 52 cm ūgio dukrytę greičiausiai pavadins Guste. „Kokį vardą duosiu, dar tiksliai nežinau, gal būt ir Gustė. Dabar man svarbiausia, kad mergytė būtų sveika, kad abi gerai jaustumėmės. Naujuosius metus sutikau ramiai, nesibaimindama, kad reikės važiuoti į ligoninę. Gimdyti turėjau sausio 7-ąją, taip ir atsitiko. Kas gims, nežinojau, nes kūdikėlis savo lyties nenorėjo išduoti, nors du kartus bandėme tai sužinoti, išlaikė paslaptį“, – šypsojosi 25-erių laiminga mama.

Tą pačią dieną Skyriuje dar dvi kretingiškės taip pat pagimdė mergaites.

D. Opulskienės duomenimis, 2013 metais Kretingos ligoninėje užregistruoti 257 gimdymai, gimė 257 naujagimiai, dvynukų nebuvo. 24,1 proc. gimdymų įvyko atliekant Cezario pjūvį, tai yra, tokiu būdu gimdė kas ketvirta moteris.

Gimė 136 berniukai ir 121 mergaitė. Didžiausias naujagimis buvo 57 centimetrų ūgio berniukas, svėręs 4 kilogramus ir 800 gramų (2012 m. – 5 kg 100 g, 60 cm). Mažiausia – 2 kg 330 gramų 48 cm ūgio mergytė (2012 m. – 2 kg 400 g, 47 cm.) Vyriausia gimdyvė buvo 46 metų, jauniausios – dvi šešiolikmetės.

„Palyginti su prieš tai buvusiais metais, pernai ligoninėje gimė apie 60 kūdikių mažiau. 2012 metais turėjome 314 gimdymų, 2011 m. – 309. Gimstamumas mažėja visoje Lietuvoje, mes taip pat nesame išimtis, – kalbėjo D. Opulskienė.– Vis daugiau moterų dėl įvairių priežasčių gimdyti važiuoja į užsienį, ir šiaip dar daug jaunų šeimų naujagimių susilaukia užsienio šalyse, kuriose gyvena ir dirba. Gimdyvės pas mus tikrai turi labai geras sąlygas, todėl džiaugiamės, kad pasitiki ir gimdyti į Kretingos ligoninę atvažiuoja ne tik rajono, bet ir aplinkinių vietovių, ir net Klaipėdos moterys. Šiemet tikimės sulaukti bent jau ne mažiau kaip pernai“.

REKLAMA
—————-
Fejerverkai internetu