Pasidžiaugs darbais ir paminės jubiliejų

Laima STONKUVIENĖ

Greitai bus pusė metų, kai Salantų bendruomenei vadovauja Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė. Stoti prie bendruomenės vairo, pirmininko pareigų atsisakius beveik dešimtmetį jos vadovu buvusiam Vaidučiui Butkui, ryžosi norėdama tęsti visus pradėtus darbus.

„Iki liepos pabaigos turi būti baigtas įgyvendinti bendruomenės projektas „Salanto pakrantės sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Turėjome problemų dėl laiptų, numatytus akmeninius teko keisti į monolitinius betoninius, – sakė S. Preibienė. – Galime pasidžiaugti, kad pavyko padaryti visus numatytus darbus, o projektas suteikė galimybę įrengti aikštyną, jame – sūpynes vaikams, smėlyną. Pastatyti suoleliai, šiukšlių dėžės, sutvarkyta aplinka“.

Anot bendruomenės pirmininkės, kita miestelio dalis pagražėjo įgyvendinant tęstinį projektą „Investicijos į Salanto tvenkinį 2“. Pernai baigtas pirmas šio projekto etapas, jo metu įrengti poilsio nameliai, laužavietė, pastatytas tiltelis žvejams. Šiemet įrengta tinklinio aikštelė.

„Pagrindinis visų bendruomenės narių tikslas ir yra gražinti Salantus bei jo prieigas. Visais jau padarytais darbais galėsime pasidžiaugti svarbiausio miestelio renginio – vasaros šventės, Porciunkulio atlaidų – metu, tam labai rimtai ruošiamės. Ji, skirtingai nei anksčiau, vyks ne vieną, o dvi dienas. Rugpjūčio 2-oji bus skirta šiais metais 85-mečio jubiliejų mininčiam Salantų futbolui. Vyks tarptautinis futbolo turnyras, kuriame sulauksime 2 komandų iš Latvijos. Prisiminsime visus Salantų futbolo komandos žaidėjus, juos pagerbti turėtų ir svečiai iš Lietuvos futbolo federacijos“, – pasakojo S. Preibienė.

Antra Salantų šventės diena, anot pašnekovės, prasidės tradicine respublikine tautodailės švente-muge, kurioje dalyvaus tautodailininkai ir amatininkai iš įvairių šalies kampelių. Mugės metu koncertuos meno kolektyvai – ir namiškiai, ir svečiai. Pasibaigus Porciunkulės atlaidams Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, šventė persikels į atnaujintą miestelio parką. Ten salantiškių ir jų svečių lauks koncertai, atrakcijos, apdovanojimai, fejerverkas.

„Bendruomenės planuose yra dar vienas svarbus renginys – norime paminėti Salantų tautodailininko Petro Kalendos 110-ąsias gimimo metines, – ateities planais dalinosi bendruomenės pirmininkė. – Reikia sutvarkyti jo drožtą koplytstulpį, atnaujinti visoje šalyje žinomos Palangos Juzės skulptūros žirkles. Turime ketinimų surasti jo darbus, kurie „apsigyvenę“ salantiškių namuose, surengti parodą. Esu numačiusi kūrėjų šventę, kurioje ir bus prisimintas bei pagerbtas garsusis Salantų menininkas“.

Reklama:
Renginių vedėjai