Pagerinkite savo geriamo vandens kokybę, o tuo pačiu ir sveikatą – 6 patarimai geresnei savijautai

Geriamas vanduo. Nuotrauka Daria Shevtsova iš Pexels.

Turbūt nerasime Žemėje žmogaus, kuris nenori jaustis gerai ir sveikai. Tačiau ne kiekvienam(-ai) pavyksta tą pasiekti. Kodėl? Yra daugybė priežasčių, bet bene dažniausi skausmų, prastos savijautos ir šlubuojančios sveikatos sukėlėjai yra ne kas kita, o: žalingi įpročiai, nesveikas ir riebus maistas, tingus ir sėdimas gyvenimo būdas. Visų jų kombinacija reiškia ne ką kitą, o sparčiai blogėjančią sveikatą, kurią vėliau bus sunku atstatyti. Mes stebuklų nepažadame, nes sveikatos puoselėjimas ir palaikymas yra tęstinis procesas, tačiau galime užtikrinti, kad vadovaudamiesi šiais patarimais pradėsite dėti tvirtus žingsnius link geresnės savijautos. Štai jie.

Mankšta ryte

Savo dieną turėtumėte pradėti tinkamai. Turbūt nėra geresnės dienos pradžios nei mankšta, mat taip pasiruošiate artėjantiems iššūkiams bei tonizuojate kūną, išjudinate ir pratampote raumenis, sausgysles ir likusias kūno dalis. Mankšta prisideda prie geros savijautos ir produktyvumo. Visiškai nesvarbu ar darote sportininko mankštą, ar užsiimate joga. Svarbu tik tai, kad kūnas gautų labai lengvą fizinį krūvį.

Gerkite daugiau gėlo vandens

Išgerti puodelį (ar du) arbatos, mažą puodelį kavos per dieną ar skardinę limonado du kartus per savaitę tikrai nėra labai jau kenksminga jūsų sveikatai. Problemos prasideda tada, kai vanduo nebesudaro didžiosios dalies jūsų išgeriamo skysčio. Aišku, vanduo yra kavos ir arbatos bei visų limonadų pagrindas, bet mes kalbame apie gryną vandenį. Jau geriau yra natūraliu būdu, vaisių griežinėlių ar mėtos lapų pagalba suteikti filtruotam vandeniui skonį nei pirkti tokį, angliarūgštės prisotintą gėrimą iš parduotuvės. Patikėkite, jūsų organizmas jums už tai padėkos. Pasigaminti labai gryną, tyrą ir sveiką vandenį galima su vandens filtro pagalba. Jie nėra brangūs, pasižiūrėkite čia – https://www.varle.lt/vandens-filtrai/.

Kas dieną nauja istorija mitybos prasme

Jūs negalite maitintis vien tik greitu maistu. Nors veganai ir vegetarai dėl kito teiginio stotų piestu, bet nėra visiškai gerai maitintis tik tais daržovėmis ir augalinės kilmės maistu. Mėsa bei žuvis yra pilna naudingų mikroelementų, tačiau riebaluose kepta jautiena arba barbekiu šonkauliukai, nepaisant nuostabaus skonio, turėtų būti vartojami su saiku. Geriausia yra susidėlioti mitybos planą ir per daug nuo jo nenukrypti. Stenkitės rasti balansą ir kiekvieną savaitę po truputėlį iš raciono šalinti nesveiką maistą.

Geras miego ritmas

Jeigu mityba ir mankšta yra svarbu dieną, tai naktį pats reikalingiausias elementas yra miegas. Suaugęs žmogus gali nebent sau meluoti ir įprasti gyventi overdrive arba perkrovos rėžimu, jeigu miega mažiau nei 7 valandas. Idealus miego intervalas yra tarp 7 ir 9 valandų. Daugiau miego jau nesukels malonesnių pojūčių. Iš esmės tai reikėtų stengtis visada išsimiegoti, nes priešingu atveju, ilguoju laikotarpiu tapsite gerokai labiau pažeidžiami stresiniams veiksniams.

Laikas atsisveikinti su žalingais įpročiais

Turbūt sunkiausias iš visų etapų kelyje į geresnę savijautą yra žalingų įpročių atsisakymas. Nebent 99 procentus laiko galite visiškai nenorėti išgerti ir parūkyti (t.y. būti atsparūs šioms veikloms ir priklausomybėms), butelio bei cigaretės liesti nereikėtų. Aišku, kardinalus nusistatymas ir taktika „visiškai be lašo“ turbūt labiau kiš koją nei neš naudą, bet alkoholis kaip laisvalaikio leidimo būdas ir cigaretės, kaip streso „nuėmėjas“ turėtų pasitraukti iš jūsų gyvenimo.

Streso pašalinimas

Stresas yra pagrindinis lėtinių ligų katalizatorius (apart genetikos). Sakykite ką norite, bet kai jaučiate stresą, tikrai negalite jaustis gerai ar ramiai. Tie žmonės, tos veiklos ir tie daiktai, kurie kelia stresą turėtų būti pašalinti iš jūsų gyvenimo. Jeigu tai yra darbas arba artimas žmogus, galbūt per vieną dieną to padaryti nepavyks, bet imkitės kryptingų žingsnių, nes bet kokiu atveju jie to nėra verti. Pašalinsite stresą – pradėsite geriau jaustis.

 

Ankstesnis straipsnisV. Skaisgirė džiaugiasi sėkmingai įpusėjusiu vasaros kelionių projektu
Kitas straipsnisDraugystės per atstumą: kaip išmaniai palaikyti ryšį ar susirasti naujų draugų