Originaliam dizainui – žalią šviesą

Originaliam-dizainui-zaliaPo didžiojo nekilnojamojo turto sąstingio vis didesnį pagreitį įgauna naujų būstų pardavimai. Didžioji jų dauguma parduodami neužbaigus vidaus apdailos darbų, todėl dažnam jį įsigijusiam iškyla būsto įrengimo problemos.

Parketlentės ar laminatas?

Interjero idėjos pasirenkant originalų sprendimą gali būti pačios įvairiausios. Jums gali labai patikti uosio ar ąžuolo parketas, bet kai paskaičiuosite pinigų sumą, kurią reikės tuo tikslu išleisti, daugelis gali patirti lengvą šoką. Būsto veidrodis – grindys. Jų, priešingai negu sienų ar lubų, kasmet neperdažysi ir nepakeisi. Tad renkantis grindis verta pasidomėti: kaip paruošti pagrindą, ant kurio bus klojamos grindys, koks grindų atsparumas trinčiai, nuo kurio priklauso grindų kokybė, o taip pat į kitus veiksnius, kad gyvenimo pradžia naujame ar renovuotame būste neapkartintų naujakurio gyvenimo.

Laminato gamybos procesas bėgant metams buvo nuolat tobulinamas, todėl šiandien tapo vienu populiariausių grindų dangos sprendimų visoje Europoje. Naujos kartos laminatas (laminuotos grindys) visiškai skiriasi nuo to, kuris buvo gaminamas prieš 20 metų. Šiandien gamintojai gali pasiūlyti tokią laminato kokybę, kuriai galimai nusileidžia net parketas. Dėl šios priežasties ši grindų danga kiekvienais metais užima vis didesnę rinkos dalį. Laminuotos grindys ? viena universaliausių ir populiariausių grindų dangų, tinkanti ir namams, ir vaikų darželiams, ir biurams. Ji suteikia aplinkai jaukumo ir šilumos.

Kaip išsirinkti ?

Yra keli pasirinkimo variantai. Turintiems storesnę piniginę geriausia, žinoma, rinktis natūralaus medžio parketlentes, kurios yra pagamintos iš natūralios medienos ir beveik niekuo nesiskiria nuo natūralaus parketo. Didžiausias privalumas yra greitas ir nesudėtingas montavimas, galimybė grindis atnaujinti nušlifuojant. Tokios grindys sukuria nepakartojamą jaukumą. Žinant, kad gyvename ne pačiais geriausiais laikais, dauguma rinksis laminatą. Laminatas (laminuotos grindys) pranašesnis tuo, kad greitai nesibraižo ir nesusidėvi taip greitai kaip parketlentės. Taip pat jis pranašesnis už parketlentes dizaino, dekoro požiūriu.

Bėda yra ta, kad norint pagaminti kuo natūralesnį laminatą, kuris būtų panašus ne tik į mūsų tradicinį ąžuolą ar uosį, bet ir į medžių, augančių egzotiniuose kraštuose, tekstūrą, jo kaina išauga du ar net tris kartus. Be abejo reikėtų atkreipti dėmesį į ekologiškumą, kuris, kaip žinia, priklauso nuo jo paviršiuje esančio melamino kiekio. Europos maisto saugos tarnybos duomenimis, remiantis moksliniais tyrimais, įrodyta, kad melaminas neigiamai veikia žmonių ir gyvūnų sveikatą. Melaminas – cheminė medžiaga, naudojama trąšų, įvairių pigmentų ir klijų gamyboje. Dėka aukštai išvystytų technologijų ir požiūrio į žmonių sveikatą, ekologiškiausia produkcija pagaminama Vokietijoje, Belgijoje, Austrijoje.

Laminatas Lietuvoje pradėtas naudoti daugiau kaip prieš 20 metų, todėl daugelis gyventojų, per tą laiką spėjo pastebėti jo teigiamas eksploatacines savybes: ypatingą tvirtumą, malonų pojūtį vaikštant jo paviršiumi basomis, ypač ten, kur įrengtas grindinis šildymas, nes jo šiluminė varža netgi mažesnė už parketlenčių.

Laminato kokybė

Laminato kokybę nusako jo klasė. Kuo laminato klasė aukštesnė – tuo jis kokybiškesnis, tvirtesnis. Pasaulyje priimta naudoti šešias klases: 21, 22, 23 (laminato dangos, skirtos gyvenamosioms patalpoms, kur apkrovos nėra didelės) ir 31, 32, 33 (naudojamos ten, kur apkrovos arba žmonių srautai yra dideli).

Patirtis rodo, kad, pavyzdžiui, miegamojo erdvėms nereikėtų rinktis pačios žemiausios klasės laminato – reikėtų bent 23 klasės, o, pavyzdžiui, koridoriuose ir panašiose erdvėse patartina rinktis 33 klasę. Šiais bei kitais panašaus pobūdžio klausimai visuomet vertėtų kreiptis į parduotuvės konsultantą.

Laminuotų grindų montavimas

Pagal montavimo būdus skirstomas į klijuojamąjį, rakinamąjį ir kalamąjį. Darbas vyksta ypač sparčiai. Net ir neturintis patirties žmogus gali pakloti grindis pats. Tik reikia atminti keletą subtilybių, nes priešingu atveju grindys gali likti sugadintos.

Prieš montuojant grindų paviršių reikia išlyginti naudojant specialų paklotą, kuris irgi būna įvairaus storio. Tik nereikia „persistengti“ paklojant, pavyzdžiui, du sluoksnius. Tuomet išgaunamas toks efektas, lyg vaikščiotum samanomis miške. Tuo atveju nuo nuolatinio judėjimo grindys greičiau susidėvės. Paklotas dedamas dar ir tam, kad grindys laisvai judėtų, nes jos pagamintos iš medžio dulkių ir, keičiantis drėgmei, plečiasi arba traukiasi (vaikšto). Vizualiai to nesimato, tačiau grindys gali judėti visomis kryptimis net 1–2 cm. Dėl šios priežasties laminatas negali remtis visu perimetru į sienas (privaloma palikti tarpą). Jei laminatas, pasikeitus oro sąlygoms pradeda deformuotis, neišsilygina – akivaizdu, kad atliekant grindų montavimą padaryta klaidų.

Lentelės tarpusavyje sujungiamos sistema „Click“. Taip grindys įrengiamos greitai, nesudėtingai, pavirsdamos vientisa ir tvirta konstrukcija. Tačiau montavimas turi būti atliktas tinkamai pagal gamintojo nurodytas rekomendacijas, nes nuo to priklauso grindų patvarumas. Greta esančių eilių lentų galų siūlės negali sutapti – iki artimiausios siūlės turi būti apie 40 cm arba taip, kaip nurodyta gamintojo instrukcijoje.

Skiriasi ne tik montavimo būdai, bet ir laminato storis, todėl ten, kur pagrindas nelygus, rekomenduojama kloti storesnį laminatą. Gaminamo laminato storis siekia nuo 6 mm iki 12 mm.

Sienų, lubų apdaila

Atliekant kitų būsto paviršių apdailą (prieš tai patikrinę banko kortelę bankomate, jei pinigus nelaikote „kojinėje“) vėl turėsite pasukti galvą, kaip sukurti savitą, jaukų namų ar biuro interjerą.

Dažytos sienos, lubos ne visiems patinka dėl įvairių priežasčių. Tad, jei pasirikote kitą apdailos būdą – geriausiai tiks medžio plaušo plokštės, kurių ilgai ieškoti nereikės. Daugelis senbuvių įmonių Lietuvoje jas importuoja ir realizuoja per savo parduotuves. Taupydami savo brangų laiką šią prekę Jūs galite įsigyti ir internetinėse parduotuvėse. Medžio plaušo plokštės gaminamos įvairių išmatavimų, atspalvių, yra ekologiškos ir nebijo drėgmės, todėl rekomenduojama jomis kloti vaikų kambario sienas ar lubas, virtuvės patalpas, koridorius. Puikiausiai tiks ir įrenginėjant palėpę.

Montavimas yra labai paprastas, greitas, nereikalaujantis didelių įgūdžių, todėl taupydami lėšas galėsite tai atlikti patys.

Fasado apdaila

Na, jei norite atlikti savo namo apdailą iš lauko – puikiausiai tiks lauko dailylentės, kurių pasirinkimas taip pat didelis. Jos tiks ne tik sienų apkalai, bet taip pat apkalant namo pastoges ir kitas vietas. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar lauko dailylentės turi ISO 9001 kokybės, bei ISO 14001 sertifikatus. Pastarasis pažymi, kad šis produktas yra ekologiškai švarus. Namas, kurio fasadą puošia viniplasto lentelės, atrodo išties įspūdingai. Be to, tai puiki namo apsauga nuo atmosferos poveikio, lietaus, vėjo, ultravioletinių saulės spindulių. Didžiulis privalumas yra tas, kad iki lentelių eksploatacijos pabaigos jų, kaip natūralaus medžio dailylenčių, kas keleri metai nereikia dažyti.

Šiuolaikinių lauko dailylenčių paviršių tekstūra puikiai imituoja Jūsų pasirinkto natūralaus medžio, rastų, rifliuotą, akmenį primenantį fasado paviršių, suteikdami namui nepakartojamą estetinį grožį.

Aut.: www.domavita.lt

—–
http://ntmeistrai.lt/paslaugos/vidaus-apdaila/

Ankstesnis straipsnisPersekiojamų sirų šeima naujus namus rado Kretingoje
Kitas straipsnisGyvenimai sąvartyno lūšnose