Nuotekoms valyti – nauji įrengimai

0
291

Užvakar iškilmingai paminėta antrosios Kretingos miesto nuotekų biologinio valymo linijos darbo pradžia. Nuotekų valymo įrenginius rekonstravusios įmonės „Arginta“ statybos vadovas Marius Citavičius bendrovės „Kretingos vandenys“ direktoriui Gediminui Valinevičius įteikė simbolinį raktą, taip pat atidengta ir atminimo lenta.

Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, sveikindamas vandens tiekėjus naujos nuotekų valymo linijos atidarymo proga teigė, jog įgyvendinti Europos Sąjungos lėšomis remiamą projektą dar nėra pabaiga, dar teks įrenginius prižiūrėti, išlaikyti. Todėl ne tik UAB „Kretingos vandenys“ darbuotojams, bet ir rajono savivaldybei reikės gerai pasidarbuoti.

Ir mero, ir savivaldybės Administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko nuomonės sutapo – kad naujieji įrenginiai tinkamai dirbtų, į aplinką išleistų švarų vandenį, o juo labiau, kad vandens kaina vartotojams bent jau nedidėtų, reikia skatinti verslo plėtrą, nes būtent verslo įmonės būna didžiausi vandens vartotojai, daugiausiai įtakos turintys vandens kainai.

Apie nuveiktus darbus rekonstruojant nuotekų valymo įrenginius, kainavusius per 8 mln. litų, jų galimybes susirinkusiems vandens tiekėjams iš Klaipėdos, Palangos, Telšių, net Visagino, papasakojo bendrovės „Kretingos vandenys“ nuotekų valyklos technologas Valerijus Sauk. Su kitais įmonės įgyvendinamais projektais Kretingos rajone bei ateities perspektyvomis išsamiai supažindino projektų vadovė Veronika Alšauskaitė.

Šventėje dalyvavęs Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas Bronius Miežutavičius pasidžiaugė, jog Kretingoje veikiantys įrengimai yra patys moderniausi ir naudojamos naujausios technologijos.

Norinčius apžiūrėti rekonstruotus nuotekų valymo įrenginius kieme pasitiko kretingiškiai „Atžalyno“ trupės kojūkininkai, lydėję svečius.

—-
Statybinių Įrankių Nuoma