Nelegalus sąvartynas – vietovės šašas

0
349

rps20150514_083340Redakciją prieš keletą dienų pasiekė nuotraukos ir pilietiško Kretingos rajono gyventojo skambutis. Jis teigė, kad jo atsiųstas nuotraukas vargu, ar reikia komentuoti. Apie žmonių sąmoningumą, atsakingų asmenų neveiklumą pasakoja patys vaizdai, užfiksuoti fotografijose.

Jose – Lazdininkų kaimo pakraštys ir buvusios fermos. Pastatų jau seniai belikę kontūrai, tačiau juos baigia užpildyti kalnai šiukšlių.

„Netoli fermų žmonių pamėgtas Lazdininkų tvenkinys, kur vietiniams bei atvykėliams patinka maudytis, žvejoti. Šalia – ariami laukai. Dar daugiau – ar tik fermos teritorija su sąvartynu nėra istoriškai svarbioje vietoje. Juk čia yra vykę archeologinių kasinėjimų, senieji žmonės iš fermų, vos pakasę, parsinešdavo senovinių radinių. Tačiau panašu, kad jau daugelį metų į šiuos faktus visiems nusispjauti. Šiukšlių kalnai su kiekviena diena auga, greitai užgoš medžius, krūmus. Baisiuosi žmonių, vežančių čia atliekas, sąmonės nebuvimu. Dar labiau baisiuosi atsakingų asmenų požiūriu, tiksliau, neveiksnumu – kur žiūri gamtosaugininkai, rajono, seniūnijos vadovai“, – svarstė pašnekovas.

Jis savo tapatybės atskleisti nepanoro. Kalbėjo, jog tai, kas užsienyje seniai laikoma pilietiškumu, mūsų šalyje vis dar vadinama skundimu.

„Pranešti, kad kažkas rajone yra negerai, pasakyti apie pastebėtus blogus dalykus nėra skundimas. Manau, kiekvienam iš mūsų turėtų rūpėti, kokia yra mūsų gyvenama aplinka. Deja, šiam požiūriui įsitvirtinti, ko gero, reikės dar daug laiko“, – apgailestavo rajono gyventojas.

Apie jo užfiksuotą šiukšlyną „Švyturys“ kalbėjosi su Darbėnų seniūnu Edvardu Stalmoku. Lazdininkų kaimas priklauso Darbėnų seniūnijai.

E. Stalmokas pripažino, kad minėtas sąvartynas yra viena didžiausių seniūnijos problemų.

„Tai labai skaudi problema, su kuria vis nepavyksta susidoroti. Daugybę kartų kalbėjomės su gyventojais – prašėme šiukšlių nevežti, neversti, pastebėjus tai darančius, pranešti. Tačiau visos pastangos eina perniek – atliekų kalnai auga. Seniūnija į teritoriją kištis labai negali – vieta, kur susidaręs sąvartynas ir stovi griūvančios fermos, kažkam priklauso. Asmuo ar asmenys yra atsiėmę fermas. Deja, jų apieškos iki šiol buvo nesėkmingos“, – pripažino E. Stalmokas.

Tačiau į redakciją paskambinęs vyras tikisi, kad šiuo rajono šašu domėsis ne tik Darbėnų seniūnija – pašnekovo įsitikinimu, į šią situaciją turėtų kištis gamtosaugininkai, suderintų veiksmų imtis rajono vadovai.

„Švyturio“ redakcija prašo visų Kretingos rajono gyventojų būti pilietiškais ir pranešti apie nelegalius sąvartynus, teršiamas vietoves, gamtos objektus. Nelikite abejingi ir siųskite nuotraukas el. paštu svyturiolaikrastis@gmail.com, skambinkite tel. 8 648 11977